הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
3
1
גם ב - Kindle

במקום 37 

25 


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
3
1

במקום 37 

25 

במקום 37 

25 

גודל (עמ'): 294
מו"ל: ידיעות ספרים
 • ISBN: 3624360
 • גודל (עמ'): 294
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 14/05/2011
 • שם המחבר: ג'ון ויליאמס
 • תורגם ע"י: שרון פרמינגר

תקציר

“סטונר הוא יותר מרומן גדול: הוא רומן מושלם, מסוּפָּר טוב כל כך, כתוב יפה כל
כך, ומרגש באופן כה עמוק, עד שהנשימה פשוט נעתקת.”
- The New York Times Book Review

סטונר, ספרו המופתי של הסופר האמריקאי ג’ון ויליאמס ( 1994-1922 ), הוא סיפורו של נער חווה שהולך ללמוד באוניברסיטה ונעשה מרצה לספרות אנגלית. זהו סיפורו של גבר שעד סוף ימיו נותר נאמן לעצמו, לערכיו ולשליחותו, חרף כישלונו בעיני העולם וחרף תסכוליו האישיים. אפשר להרבות מילים על מסלול חייו של גיבור הספר, ויליאם סטונר, אולם סוד קסמו של הרומן היפהפה הזה טמון דווקא בכנות ובחמלה שבהן מתייחס הסופר אל הדמויות, ובעוצמה האדירה העצורה בספרו המאופק והמתעתע בפשטותו.

ג’ון ויליאמס בורא עלילה עמוקה ומטלטלת מאין כמותה, אשר על שום הדמיון והנאמנות שלה אל מציאות החיים אין מנוס מלקרוא אותה בנשימה עצורה.


הרומן ראה אור בארצות הברית בשנת 1965 , ומאז נפוץ שמעו בין אוהבי הספרות. הוצאתו המחודשת לאור ב 2003- , בסדרת הקלאסיקות של הוצאת הספרים היוקרתית ניו יורק ריוויו אוף בוקס, החזירה אותו אל התודעה ואל הלב, וזיכתה דור חדש של קוראים בחוויית קריאה בלתי־נשכחת.

“יצירה הראויה להתכנות ‘רומן מושלם’ - אין בה אף מילה אחת שאינה במקומה או אף רמז יחיד לזיוף.”
- Boldtype

“הספר הטוב ביותר שקראתי השנה הוא סטונר. ייתכן שזה הספר הטוב ביותר שקראתי זה שנים.”
- The Believer

“בסך הכול זהו סיפור על בחור שהולך ללמוד באוניברסיטה והופך למרצה. אבל זה אחד הדברים המרתקים ביותר שנתקלתם בהם מעודכם.”
- טום הנקס, Time

“סטונר כתוב בסגנון פשוט בתכלית... ואולם הוא רומן מרגש עד כלות, מסיבה פשוטה אחת: מכיוון שהסופר, ג’ון ויליאמס, מתייחס אל הדמויות שלו ברכות ובכנות כה מוחלטות, עד שלא נותר לנו אלא לאהוב אותם.”
- Tin House

“רציני, יפהפה ונוגע ללב. מה שהופך את סטונר למרשים כל כך הוא העוצמה הרוחשת מאחורי החזות המאופקת, המשותפת לסופר ולגיבורו.”
- New Republic

המשך קריאה
 • ISBN: 3624360
 • גודל (עמ'): 294
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 14/05/2011
 • שם המחבר: ג'ון ויליאמס
 • תורגם ע"י: שרון פרמינגר

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  קורותיו של ויל סטונר מסופרים פה מלידה עד קבר. בלי לסטות בסיפור על שום דמות אחרת. דמויות אחרות הקשורות אליו משורטטות פה בקוי מתאר בלבד, הן רק הרקע לסיפור של סטונר. והסיפור של סטונר נראה פשוט כל כך - הוא נולד לשאת בעול וזה מה שהוא עשה. בלי להתמרד ובלי להתלונן. גם כשהעול הפך קשה מנשוא וגם כשחייו הקטנים והפשוטים הפכו לגהינום בגלל עצם החלטתו לשאת בעול. אבל לא היתה לו ברירה, לסטונר. הוא לא יכול היה לבחור אחרת ועל זה הסיפור.

  קראתי את הספר ברצף אחד. פשוט היה לי קשה להינתק ממנו. הכתיבה הנפלאה, הממוקדת, הסיפור המאוזן, וקורותיו חסרי האקשן של ויל סטונר ריתקו אותי בעוצמה. חשבתי עד כמה סטונר הוא דיוקן אכזרי של רבים וטובים. אולי אנחנו מתלהבים יותר ממנו מהשיגנו הפעוטים, אולי אנחנו מתלוננים הרבה יותר ממנו על חיים סיזיפיים והכרח ומטלות, אבל בסופו של דבר רובנו הולכים בדרך קבועה וידועה, מקבלים רק תמונה קטנה ולא מפורטת של העולם, כולנו עיוורים המנסים לתאר את הפיל לפי נקודת המישוש המקרית שלנו. וויליאמס היטיב כל כך לתאר את הנקודה הזו, שאין לי אלא לומר - הספר נפלא. פשוט נפלא.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=87605