הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
12 דירוגים
2.9
ממוצע
1
1
2
4
3
3
4
3
5
1
25
גם ב - Kindle
סודו של הבעל
ליאן מוריארטי

במקום 39 

26 

סודו של הבעל

ליאן מוריארטי

דרג ספר זה מתוך 5
12 דירוגים
2.9
ממוצע
1
1
2
4
3
3
4
3
5
1
25

במקום 39 

26 

במקום 39 

26 

גודל (עמ'): 413
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 9789655529654
 • גודל (עמ'): 413
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 11/01/2015
 • שם המחבר: ליאן מוריארטי
 • תורגם ע"י: תמרה אבנר
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

מכתב‭ ‬אחד‭ ‬יכול‭ ‬לשנות‭ ‬את‭ ‬חייך‭....‬
לסליה‭ ‬פיצפטריק‭ ‬יש‭ ‬חיים‭ ‬מושלמים. ‬היא‭ ‬אשת‭ ‬עסקים‭ ‬מצליחה, ‬אמא‭ ‬מסורה‭ ‬ורעיה‭ ‬אוהבת‭ ‬של‭ ‬גבר‭ ‬מקסים. ‬ביתה‭ ‬נקי‭ ‬ומצוחצח‭ ‬מהמרתף‭ ‬עד‭ ‬עליית‭ ‬הגג, ‬ובארונותיו‭ ‬המסודרים‭ ‬אין‭ ‬מקום‭ ‬לשלדים. ‬עד‭ ‬היום‭ ‬שבו‭ ‬היא‭ ‬מגלה‭ ‬באקראי‭ ‬מעטפה‭ ‬עליה‭ ‬כתוב‭ ‬בכתב‭ ‬ידו‭ ‬של‭ ‬בעלה‭,‬ "נא‭ ‬לפתוח‭ ‬רק‭ ‬במקרה‭ ‬של‭ ‬מותי". ‬מה‭ ‬יכול‭ ‬לגרום‭ ‬לבעלה‭ ‬לכתוב‭ ‬מכתב‭ ‬שכזה? ‬ואיזה‭ ‬סוד‭ ‬הוא‭ ‬מסתיר‭ ‬מפניה‭?‬
גם‭ ‬לטס‭ ‬נדמה‭ ‬שהיא‭ ‬מכירה‭ ‬את‭ ‬בעלה. ‬עד‭ ‬הערב‭ ‬שבו‭ ‬הוא‭ ‬ובת‭ ‬דודתה‭ ‬פליסיטי‭ ‬מבשרים‭ ‬לה‭ ‬שהם‭ ‬מאוהבים. ‬זה‭ ‬בזה‭.‬
יותר‭ ‬מעשרים‭ ‬שנה‭ ‬אחרי‭ ‬מות‭ ‬בתה, ‬רייצ‭'‬ל‭ ‬קרואלי‭ ‬עדיין‭ ‬מתאבלת. ‬אבל‭ ‬גם‭ ‬חייה‭ ‬עומדים‭ ‬להשתנות‭ ‬כתוצאה‭ ‬מהטלטלה‭ ‬הנוראה‭ ‬שתעורר‭ ‬חשיפת‭ ‬סודו‭ ‬של‭ ‬הבעל‭.‬
ליאם‭ ‬מוריארטי‭ ‬כתבה‭ ‬רומן‭ ‬מטלטל‭ ‬ומותח‭ ‬ששואל‭ ‬את‭ ‬השאלות‭ ‬הגדולות: ‬כמה‭ ‬טוב‭ ‬אנחנו‭ ‬מכירים‭ ‬את‭ ‬הקרובים‭ ‬לנו‭ ‬ביותר, ‬ועד‭ ‬כמה‭ ‬אנו‭ ‬מיטיבים‭ ‬להכיר‭ ‬את‭ ‬עצמנו. ‬הספר‭ ‬היה‭ ‬1#‭ ‬ברשימת‭ ‬רבי-המכר‭ ‬של‭ ‬הניו‭ ‬יורק‭ ‬טיימס‭ ‬וזכה‭ ‬לשבחי‭ ‬הביקורת‭.‬

אם‭ ‬היית‭ ‬מוצאת‭ ‬מעטפה‭ ‬שעליה‭ ‬כתוב‭ ‬בכתב‭ ‬ידו‭ ‬של‭ ‬בעלך, ‬
לפתוח‭ ‬רק‭ ‬במקרה של‭ ‬מותי‭,‬
האם‭ ‬היית‭ ‬פותחת?
המשך קריאה
 • ISBN: 9789655529654
 • גודל (עמ'): 413
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 11/01/2015
 • שם המחבר: ליאן מוריארטי
 • תורגם ע"י: תמרה אבנר
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות

 • בתיה
  בתיה
  היה לי קשה לקרוא אותו, רגילה לאקשן, שהכל מתפתח מהר, פה הייתי צריכה להמתין... אבל זה היה שווה. ספר נהדר ומומלץ מאוד. לא כדאי לוותר
 • שוש
  שוש
  ספר שהוא חובה לכל מי שהיא אישה, בת זוג ואמא. הספר מעלה סוגיות אמיתיות לגבי איך אנהג אם יקרה משהו קיצוני, לילדים או לבן הזוג. בהחלט מומלץ
 • שוש
  שוש
  ספר שהוא חובה לכל מי שהיא אישה, בת זוג ואמא. הספר מעלה סוגיות אמיתיות לגבי איך אנהג אם יקרה משהו קיצוני, לילדים או לבן הזוג. בהחלט מומלץ
 • שוש
  שוש
  ספר שהוא חובה לכל מי שהיא אישה, בת זוג ואמא. הספר מעלה סוגיות אמיתיות לגבי איך אנהג אם יקרה משהו קיצוני, לילדים או לבן הזוג. בהחלט מומלץ
 • שוש
  שוש
  ספר שהוא חובה לכל מי שהיא אישה, בת זוג ואמא. הספר מעלה סוגיות אמיתיות לגבי איך אנהג אם יקרה משהו קיצוני, לילדים או לבן הזוג. בהחלט מומלץ
 • בתיה
  בתיה
  ממליצה מאוד לקרוא גם אם זה פחות ממה שציפיתי בהתחלה. הספר מתפתח ממש לאט. יש ספרים וזה ביניהם שצריך להתאזר בסבלנות ואז הכל מתפתח ומובן.
 • טלי
  טלי
  רכשתי את הספר ממש מזמן ולא מצליחה לקרוא בו. הוא משעמם אותי ממש. אני קוראת כאן תגובות ורואה שהבנות כותבות שההתחלה כבדה... אולי אתן צ'אנס נוסף.
 • הדס
  הדס
  כשהתחלתי לקרוא את הספר, הנחתי שאהנה לקרוא אותו, אבל לא ידעתי עד כמה אהנה. עלילה סוחפת וסוף מפתיע.
 • בתיה
  בתיה
  אז ככה, הספר בסך הכל ממש טוב. הבעיה היא שהוא מתחיל חאט אבל ממש חאט. חברה המליצה להיות סבלנית ובכל זאת להמשיך. היא צדקה, העלילה ממש טובה. בנות אל תתיאשו
 • עינת
  עינת
  ספר שההתחלה שלו איטית ומלאה בתיאורים. האמת ששקלתי לפרוש אבל המשכתי ובהמשך העלילה מתפתחת וכל החלקים מתחברים. ספר נחמד
 • ורד
  ורד
  ספר עם עלילה מעולה למרות ההתחלה הכבדה מלאת פרטים ותיאורים מאוד מייגעים ומתישים (מודה ששקלתי להפסיק לקרוא עוד בשליש הראשון) אהבתי את ההפתעה בסוף איך הכל משתלב בצורה יוצאת דופן. מומלץ לבעלי סבלנות.
 • אביגיל
  אביגיל
  ספר מעולה עם טוויסט מפתיע בסופו. מה שכן, אני ממש אוהבת את הכתיבה של ליאן מוריארטי, אבל ההתחלה של הספר הזה פשוט מתישה..
 • לימור
  לימור
  הספר מומלץ למרות התיאורים הארוכים עד אין סוף נמתח כמו מסטיק אבל שווה כי ההפתעה מצדיקה את קריאת הספר. כמו כן כתוב בצורה משכנעת ולכן מומלץ.
 • לימור
  לימור
  מומלץ בחום. ספר שכתוב יפה, מעניין ומרגש אני נהנתי. ההתחלה קצת מעייפת ונמתחת אבל בהמשך מתגלים דברים ונחשפת אמת.
 • אורית
  אורית
  למרות ביקורות טובות עלילת הספר מתחילה באיטיות ודי צולע. אחר כך הכל מתחבר ומתחילות לעלות שאלות ותהיות.חביב.
 • לירז
  לירז
  רומן מתח שמתאר את עלילותיו של מקום די רדום. מתגלים סודות מפתיעים והספר מעניין. הכתיבה קצת כבדה אבל אחרי שמעמיקים לתוכו מגלים סיפור יפה.
 • yaelhar
  yaelhar
  מוריארטי כתבה ספר על סודות. חלק מהסודות עליהם היא כותבת התגלו במקרה (ביש) וגרמו לתוצאות קשות. חלק מהסודות האלה התגלו בכוונה תחילה וגרמו לתוצאות קשות. חלק מהסודות רק התחילו להתהוות ויתגלו / או שלא בעתיד. בכל מקרה לפי מוריארטי סודות הם אקדח המופיע במערכה הראשונה ובהכרח יירה במערכה השלישית, ועתיד להרוס את בעליו ומגליו כאחד.

  הסיפור עוסק למעשה בנקמה ובענישה. אבן יסוד בתרבות היהודית-נוצרית שלנו היא הנקמה: "עין תחת עין", וגם "פוקד עוון אבות על בנים, על שילשים ועל ריבעים...". התפישה המקובלת גורסת שמשפחות של קורבנות פשע זקוקות שהפושע יתן את הדין על מעשיו. המשפחה האבלה זקוקה "לסגירת מעגל" וגם – שיא השיאים – הם בטוחים שאם הפושע לא בא על עונשו – כאילו מות יקיריהם היה "לשווא". אך האמת העצובה היא שמות הקורבן הוא תמיד לשווא. חייהן של משפחות הקורבנות נהרסים בדרך כלל והבאתו או אי הבאתו של הנאשם לדין אינה משנה הרבה. בני משפחה של קרבן פשע קופאים באבלם ומוסטים באכזריות למסילה צדדית, שם ימתינו בהכנעה לסוף חייהם.

  העלילה מעניינת. אמנם יש בו תעלומה אך ומוריארטי פותרת אותה בשלב די מוקדם, כמו אומרת "אל תתעסקו בזוטות. לא ממש חשוב מי הרוצח יותר חשוב איך רעידות המשנה ממשיכות להכות גם שנים אחרי המעשה העיקרי." והיא גם אומרת "אל תחשבו לרגע שתוכלו להתחמק מעונש". וגם "סודות סופם להתגלות" ובנושא הזה אני ממש מקווה שהיא טועה.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=101087
 • שוש
  שוש
  ספר מרתק!!! לאחר שצולחים את ההתחלה האיטית משהו, הספר זורם ונקרא בנשימה עצורה. הוא כתוב מנקודת מבט של שלוש דמויות עיקריות, שהעלילה מחברת ביניהן באופן מדהים. יש בו תובנות כל כך נכונות, שרק בשלן כדאי לקרוא אותו. הוא, פשוט, ספר וואוו! רוצו לקרוא
 • רוני
  רוני
  ההתחלה איטית מעט, והתקשיתי בתחילה להיכנס לעולם הנוצרי שבו חיות הדמויות. אבל אחרי שצולחים את ההתחלה, זהו ספר סוחף, עם דמויות מעוררות אמפתיה. האופן שבו שלושת הסיפורים משתלבים זה בזה מעניין ומעורר מחשבה. באופן כללי, לא "ספרות יפה", אבל ספר שכתוב היטב וקשה להניחו מהיד.
 • Lital
  Lital
  ספר מעניין מאוד, מעורר מחלוקת אצלי! אני מודה שאני עדיין לא "סגורה" על אופיו של הספר והדרך בה הוא נכתב.. הסיפור מעורבב כולו במתח, עצב, רומנטיקה והרבה סודות.
 • מיטל
  מיטל
  ססליה מוצאת מכתב בעליית הגג שעליו כתוב לפתוח רק ביום מותו של בעלה.הספר מתחיל באופן לא ברור,שלוש דמויות נשיות שאין מושג מה הקשר ביניהן אך לאט לאט מתבהרים הדברים.מפתיע מעט לגלות מי הרוצח ומה סיבתו,אבל נחמד לגלות בסוף.
 • נופר
  נופר
  ממש התאכזבתי מדובר בספר משעמם!! העלילה לא הולכת לשום מקום ובעיקר נמתחת כמו מסטיק!
  בזבוז של זמן וכסף...
 • לימור
  לימור
  נהנתי מאוד מקריאת הספר, הספר כתוב בצורה טובה העלילה מושכת מתחילת הספר ועד סופו. נהנתי וממליצה.
 • שירן
  שירן
  ספר נחמד מאוד, בהרבה חלקים מהספר חשבתי עם עצמי אם הייתי נוהגת באותה הדרך, כיף לקרוא את הספר , אפשר להתחבר בקלות, יש בו הכל מהכל, מתח , עצב, רומנטיקה , שמחה .
  מומלץ בחום!
 • מירי
  מירי
  אם היית מוצאת מעטפה שעליה כתוב בכתב ידו של בעלך לפתוח רק במקרה של מותי האם היית פותחת?
  השאלה הזו מופיעה על כריכת הספר והיא מלווה כמעט מחצית מהעלילה את גיבורת הסיפור.
  האם לפתוח את המכתב שכתב בעלה והיא מצאה במקרה בעליית הגג או שמא לנהוג כפי שבקש.
  הספר מלווה שלוש נשים, גיבורות העלילה :
  ססיליה פיצפטריק , בשנות ה-40 לחייה ונשואה לג’ון פול איש עסקים. אמא לשלוש בנות, העובדת במשרה חלקית כסוכנת כלי טאפרוור. ססיליה חולת נקיון וסדר, היא מתנדבת בבית הספר של בנותיה, יושבת ראש ועד ההורים ומארגנת אירועים קהילתיים מוצלחים. יום אחד כאשר היא עולה לעליית הגג בביתה לחפש עבור בתה את אבן המזכרת שלה מחומת ברלין היא מוצאת במקרה מעטפה בכתב ידו של בעלה ועליה כתוב “לפתוח רק במקרה של מותי” ומכאן מתחילות ההתלבטויות האם לפתוח את המעטפה שהרי אין בינה לבין בעלה סודות או לנהוג כבקשתו. עד לקבלת ההחלטה מתרחשים בחייה אירועים שונים הגורמים לה לבחון את חייה מחדש וחלקם אף ממוטטים את החיים שבנתה.
  טס הגיבורה השנייה בספר, פרסומאית מוכשרת שסובלת מחרדה חברתית ונשואה לוויל, יש להם בן משותף. טס, וויל ביחד עם בת דודתה פליסיטי מנהלים חברת פרסום. טס בטוחה שחייה מושלמים אך יום אחד וויל מתוודה בפניה שהתאהב באחרת. טס מרגישה שהחיים שבנתה מתמוטטים ובגדו באימונה. היא מחליטה עוד באותו ערב לקחת את בנם ולטוס אל אמה המתגוררת בסידני.
  הגיבורה השלישית בספר היא רייצ’ל, בת ה-70. דמות טרגית בעיני .רייצ’ל עובדת כמזכירת בית הספר היסודי בסנט אנג’לה. בתה ג’ני נרצחה לפני 20 שנה בהיותה בת 17 והרוצח לא נתפס עד היום. הזכרונות מג’ני אינם מרפים והיא מרבה לדמיין איך היא הייתה היום לו היתה בחיים. הנחמה החידה שיש לה הוא נכדה, ג’ייקוב בנו של רוב ,בנה של רייצ’ל. לרייצ’ל נודע כי כלתה ובנה מתכוונים לעבור לניו יורק לשנתיים והיא מרגישה שעוד אסון מתרחש בחייה.
  האם תחליט ססליה לפתוח את המכתב?
  מה הקשר בין ססליה, טס ורייצ’ל?
  כל זה מתברר במהלך הקריאה בספר כאשר נחשפים פרטים נוספים על חייהן של שלושת הגיבורות ועל משפחותיהן. העלילה מתרחשת באוסטרליה וסיפוריהן של השלוש מסופרים במקביל עד שלקראת הסוף הם משתלבים זה בזה.
  ההתחלה היתה לי איטית ציפיתי שמרגע מציאת המכתב העלילה תהיה קצבית יותר אבל ככל שהמשכתי לקרוא נשביתי בעלילה יחד עם זאת שבשלב מסויים התחלתי לנחש מה מקשר בין הגיבורות ,לא יכולתי לעזוב את הספר והעברתי איתו כמה שעות בהנאה מרובה.
  למרות שבעיני הספר מז’אנר הרומן הרומנטי ואיני שוללת ספרים מהז’אנר הזה, לפעמים אנחנו זקוקים גם לקרוא בהם ,הספר סודו של הבעל מעורר שאלות אצל הקורא.
  האם באמת אנחנו מכירים את הקרובים לנו לעומק?
  האם אנחנו יכולים לצפות כיצד הם ינהגו בסיטואציות חיים שונות?.
  הקריאה מאפשרת לקורא לראות ולהבין כי להחלטות שונות ובחירות שאנחנו עושים בחיים יש משמעות והשפעה.
  וסודות עדיף לפעמים לשמור לעצמנו כסודות. גם אם כתבנו אותם לעצמנו לא בטוח שהם ישארו בגדר סודות. כמו שכותבת ליאן מוריארטי בסוף הספר “איש מאיתנו לא יודע מה הם הנתיבים האפשריים שיכולנו לבחור בהם, ושאולי היה עלינו לבחור בהם. אולי זה רק לטובה. יש סודות שאמורים להישאר כאלה לנצח. תשאלו את פנדורה”.
  ספר שכיף לקרוא, יש בו הכל רומנטיקה, עצב, כאב, ריגושים, קבלת החלטות, מתח ועניין בקיצור החיים עצמם.

  http://saloona.co.il/lanmir/?p=82?ref=blog_main