הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2
סודות גלויים (מהדורה מחודשת)
44 

סודות גלויים (מהדורה מחודשת)


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2
44 
44 
גודל (עמ'): 244
מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • ISBN: 2001535421
 • גודל (עמ'): 244
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 07/03/2019
 • שם המחבר: אליס מונרו
 • תורגם ע"י: ליטל ידין
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

סודות גלויים, קובץ הסיפורים השמיני של זוכת פרס נובל אליס מונרו, מורכב משמונה סיפורים שבכל אחד מהם מתחוללת דרמה מכוננת ומתגלה עולם ומלואו.

על פני ציר הזמן, הם מתרחשים ב–1850, דרך שתי מלחמות עולם ועד לזמן הזה, ומבחינת המקום - בעיקר בשתי עיירות קנדיות הסמוכות זו לזו. הם סינרגטיים זה לזה ויוצאים נשכרים מכינוסם תחת קורת גג אחת. נערה מרדנית שנעלמת במהלך טיול ומעולם לא נודע מה עלה בגורלה; ספרנית שמנהלת חליפת מכתבים עם חייל במהלך המלחמה; אישה בגיל העמידה שמוטרדת מחוסר העניין שבעלה מגלה במין, וזוג קשישים שמתדפקים על מפתן דלתו של שופט, ספק–לדווח ספק–להתוודות על פשע שאירע בעיירה. כדרכה של מונרו, הסיפורים מסופרים מנקודת מבט נשית ובמרכזם נשים המסרבות בעקשנות לקבל את תכתיבי החברה ולצמצם את עולמן.

בטון וסגנון ייחודיים שקנו לה קהל קוראים נאמן, מביטה הסופרת הקנדית הגדולה בסקרנות, הומור ואמפתיה בתכים הנגלים והנסתרים של מלאכת החיים היומיומית. אליס מונרו נולדה ב–1931 בווינגהם, קנדה. היא חיברה עד כה שלושה–עשר קובצי סיפורים ורומן אחד, שזיכו אותה בפרסים רבים וחשובים ובהם פרס נובל וה'מאן בוקר'. “כל הסיפורים בקובץ מספרים יותר מסיפור אחד וכולם מקיימים יותר ממה שהבטיחו.“ אינדיפנדנט

 • ISBN: 2001535421
 • גודל (עמ'): 244
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 07/03/2019
 • שם המחבר: אליס מונרו
 • תורגם ע"י: ליטל ידין
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איריס
  איריס
  גלוי וידוע הוא כי ספר של אליס מנרו, כל ספר של אליס מנרו, הוא חגיגה גדולה לאוהביה ואוהבתיה. הסיפורים שלה מצליחים תמיד לצייר תמונה גדולה בהרבה מסך המלים שבכל סיפור, התאורים שלה תמציתיים, מינוריים, ולמרות זאת מכילים בתוכם דרמות גדולות.
  ספר סיפורים חדש (או מחודש) למנרו, ובו סיפוריהן של נשים (תמיד יהיו אלה נשים בספריה של מונרו) הלוקחות את גורלן בידיהן, למרות הסביבה השמרנית ותכתיבי החברה בה הן חיות.

  כך גייל, גבורת הספר "מלון ג'ק רנדה" החליטה יום אחד לנסוע בעקבות האיש שהיה פעם בן זוגה, ויום אחד עזב ונסע לצד השני של העולם. היא חיה בעיירה הקטנה (תמיד אלה עיירות קטנות) ומושאי ההתיחסות שלה הן בדרך כלל נשים אחרות, כולל אמו של האיש שנטשה. והשיחות ביניהן.
  פעם הם היו זוג, גייל וויל; ויל התאהב בה, והיא בו, והם עברו לגור יחד ונישאו. והשגרה נכנסה אט-אט לחייהם. כך, בלי משים, ועם השגרה הגיעה גם ההתרחקות ההדרגתית, כזו שאת לא באמת מרגישה שהיא מגיעה, אבל היא מגיעה.
  ומתישהו הוא עזב. ואז נסע לארץ אחרת ביבשת אחרת. ומתישהו היא נסעה אחריו. החלה לכתוב לו מכתבים תחת זהות בדויה, נענית לבדידות שחש אדם שנסע לארץ אחרת, ויחסי הכוחות בינו לבין אשתו (החדשה) השתנו והתערערו.
  ועל כל מה שקורה לה. אשה נטושה שהחליטה להחזיר לעצמה משהו מן השליטה שפעם היתה לה על חייה.

  או ביאה, בסיפור "ונדלים", שהצליחה להכנס ללבו של לאדנר, ללבו ולביתו, כפי שאף אשה אחרת לא הצליחה. ביאה בת למשפחת דאוד (כל הסיפורים בספר מתייחסים לשני כפרים בוואלי, ומשפחת דאוד היתה, פעם המשפחה העשירה, המעסיקה של רבים מבין תושבי הוואלי) היתה אשה מוזרה במקצת, ואולי לכן מצאה בלאדנר בן זוג הולם, והוא מצא בה, או לפחות הסכים.
  לביאה היה פעם בן זוג אחר מן הכפר, איש טוב לב וחברותי, חברותי מדי לטעמה, אבל בכפרים קטנים את לא משנה את הכללים בבת אחת, את לא עוזבת את מי שהחברה חושבת שמתאים לך להיות איתו, ושאת כבר איתו, גם אם אינך חפצה בכך יותר, כי כך צריך ואלה החיים, וזו החברה שאת חיה בה.
  אלא אם כן את מסירה מעליך את כל מוסרות החברה, ובוחרת לך בחיים שאת בוחרת.

  וכך גם בסיפורים האחרים בספר הזה, נשים הלוקחות את גורלן בידיהן ומחליטות, לא פעם בניגוד לציוויי החברה שסביבן, לחיות על פי בחירתן.
  ובכל מחיר.


  לסקירה המלאה:
  https://irisganor.com/?p=4729 • גדעון
  גדעון
  סודות גלויים של אליס מונרו הוא דוגמא מצויינת לכתיבה מאופקת, חסכנית, שלא תמיד מדברת לבני זמנינו, אבל אם שוקעים בתוכה היא מתגמלת במיוחד. העלילות מדוייקות, הדמויות צלולות ואין (לרוב) שום פואנטה. יש זרמים מתחת לפני השטח ולא תמיד קל להבחין בהם