הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
נתיבי יעלים

נתיבי יעלים


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
20 
20 
גודל (עמ'): 80
מו"ל: מנדלי

תקציר

חוקר צעיר מיישוב מדברי נידח פוגש לגמרי במקרה, בכנס בליסבון, את בנו של סופר פורטוגלי מהולל. שלושה מדריכי-בית-ספר-שדה נלהבים נכבשים בקסמיה של מערה אגדית. אב בדואי מתחבט בין כבוד, מסורת ואהבה לבתו. אישה שלכאורה התנתקה מכבליהם של הכבוד והמסורת מתקשה להכיל את געגועיה לנופי ילדותה, למרות סכנה ודאית. שני צעירים נסחפים אחרי אידיאלים נשגבים ושאיפות שלום קשות להגשמה.

 

אלה חלק מהגיבורים שעלילותיהם נפרשות בסיפורים שבכרך זה. תמימים, שואפי טוב ושופעי חמלה הם מתמודדים עם מחסומים חברתיים, מכשולים פיזיים וקשיים שנובעים מנפשם-שלהם, רווית הסתירות והלבטים. אבל הגיבור האמיתי של כל הסיפורים הוא הַמִּדְבּר, על נופיו הצחיחים ורחבי הידיים, השקט רווי ההוד שלו, הצמחים, החרקים ובעלי החיים שמתקיימים בו ובעיקר כוחות הטבע שמעצבים את נופיו ואת החיים בתוכם - הרוחות, סופות החול, השיטפונות.

כל אלה נוכחים כמעט בכל שורה בסיפורים ומעניקים לכולם אווירה מיוחדת, שמגשרת על מרחקים גיאוגרפיים, פערי זמן, הבדלי תרבות והשקפת עולם. הקריאה בסיפורים משולה לסיור רב דמיון בין נופי המדבר, שמלווים את הקורא זמן רב לאחר שהניח את הספר.

אורן שלף גר במדבר הנגב עם זוגתו ושלושת ילדיו, עובד במכונים לחקר המדבר וכותב להנאתו. כמה מהסיפורים בקובץ זה זכו בתחרויות שונות לכתיבת סיפורים קצרים. מדרשת בן גוריון 2015

המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-565-176-8
  • גודל (עמ'): 80
  • מו"ל: מנדלי
  • יצא לאור ב-: 20/10/2015
  • שם המחבר: אורן שלף
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו