הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
3
5
0
4
נקודת שבירה
סי-ג'יי בוקס
37 

נקודת שבירה

סי-ג'יי בוקס

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
3
5
0
4
37 
37 
גודל (עמ'): 360
מו"ל: עם עובד
 • ISBN: 32-21815
 • גודל (עמ'): 360
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 15/05/2019
 • שם המחבר: סי-ג'יי בוקס
 • תורגם ע"י: יואב כ"ץ
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

בּוּץ' רוֹבֶּרסוֹן בסך הכול רצה לבנות למשפחתו בית בצלע הר, אבל אז התחילו הרשויות להתנכל לו, והוא מצא את עצמו מסובך בפשע אכזרי ובמנוסה על חייו. ברומן המתח של סי־ג'יי בוקס, המבוסס על סיפור אמיתי, פקח הציד ג'ו פּיקֶ ט יוצא בעקבות העבריין הנמלט למרדף עוצר נשימה בנופים הפראיים של רכס הביגהורן בוויומינג. כשהוא מגלה את המניעים האפלים של שולחיו, הוא מבין שעליו להתייצב לצידו של אדם יחיד מול מנגנון אלים ומסוכן, והמרדף אחר הצדק הופך לבריחה לחיים ולמוות.

הסופר האמריקני סי־ג'יי בוקס, שספרי המתח שלו מככבים שבועות ארוכים ברשימות רבי־המכר בארצות הברית, לוקח את הקורא אל מרחבי הטבע המפעימים של המדינה הכי פחות מיושבת באמריקה. חוש הצדק שלו ואהבתו העזה לאדמת האזור, לחי והצומח ולתושביה ניכרים בדפי הרומן המסחרר הזה, הנקרא בנשימה אחת. זהו הספר השני מאת סי־ג'יי בוקס הרואה אור בעברית, אחרי מעבר לקצה, שזכה לאהדת הקוראים.

רב־מכר של הניו יורק טיימס

"מרדפים מסעירים בטבע הפראי, סיפורים מצמררים על ניצול לרעה של כוח ורוח הקאובוי של פיקט העשוי ללא חת הם המנוע של הרומן הנפיץ הזה",
פבלישרס ויקלי

 • ISBN: 32-21815
 • גודל (עמ'): 360
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 15/05/2019
 • שם המחבר: סי-ג'יי בוקס
 • תורגם ע"י: יואב כ"ץ
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איריס
  איריס
  כמה רשויות לשמירת החוק והסדר יש מסביבנו? ישנה המשטרה, והצבא, ומשמר הגבול. יש שב"כ והמוסד, ויש גם רשויות מצומצות יותר, כמו עיריות, רשות המיסים, המשרד להגנת הסביבה, ובוודאי יש עוד. לכל רשות כזו יש חיילים משלה או פקחים משלה, שלעתים משלבים זרועות בפעולות מסוימות, ולעתים נלחמים זה בזה על סמכויות, ובדרך יכולים "לדרוך" על האזרח, רק משום שאתרע מזלו להיקלע ביניהם. ושערו בנפשכם, את מספר הרשויות בארצות הברית.

  ג'ו פּיקֶט, פקח ציד בוויומינג, גר בעיירה קטנה שבה כולם בערך מכירים את כולם. כולם עובדים קשה ומקווים להצליח לשלוח את ילדיהם לקולג' ולא ליפול למעגל העוני. משרה ממשלתית אולי אינה משאת נפש, אבל יש בה פרנסה מסוימת. במסגרת תפקידו הוא עוסק בניהול משאבי טבע, יחסים עם בעלי קרקעות וקהילה ואכיפת החוק. בעצם, אכיפת החוק גוזלת את מירב זמנו. אכיפת החוק בענייני ציד, כמובן.

  שני סוכנים מיוחדים ברשות להגנת הסביבה שהגיעו משום מה לעיירה בה מתגורר ג'ו פיקֶט, נעלמו, ונראה כי נורו ונקברו בחלקה שיועדה לבניית בית. החלקה שייכת לבּוּץ' רובֶּרסון. החקירה מתחילה להתנהל על ידי השריף המקומי, שנעזר, בתחילה לפחות בפיקט, אלא שמהר מאד מגיעים סוכני האף. בי. איי., מושל המדינה, המנהל האזורי של הרשות להגנת הסביבה יחד עם סוכנים נוספים:

  "… בקריירה שלו הוא היה מעורב בהרבה מצבים שהתגלעו בהם עימותים עם מדינה אחרת ועם רשויות ומשרדים פנים-מדינתיים ופדרליים אחרים. זה בלתי נמנע במדינה שמחציתה נשלטת ומנוהלת בידי מספר עצום של רשויות פדרליות – הרשות למנהל מקרקעין, שירות היערות של ארצות הברית, שירות הפארקים של ארצות הברית, המשרד לענייני אינדיאנים, שירות הדיג והטבע של ארצות הברית, המשרד להשבחת הקרקע, המחלקה לענייני פנים, המחלקה לחקלאות – וכעת, כנראה, גם הרשות להגנת הסביבה. " (עמ' 74)

  החשוד העיקרי ברצח הוא רוברסון, ומכאן מתחיל ציד אדם, אחרי רוברסון, שנעלם בינתיים ברחבי היערות והטבע הפראי, כאשר הרדיפה מקבלת לעתים מימדים של מיני-מלחמה.

  מה הוביל לרצח שני הסוכנים? מי רצח? איך יסתיים המרדף? בספר עוצר נשימה, כמעט, ומהפך דפים, מוביל בוקס את הקורא/ת מבלי להניח לרגע. בדרך יתבררו כוחן של הרשויות השונות להציק ולדקדק בכל אישור המתבקש מהן, לבניה, למשל, או לשיפוץ, ויכולתן להתיש ולייאש אזרחים בשם "הסדר הטוב".

  הספר מבוסס על סיפור אמיתי, כך נאמר על כריכתו, וכמו ספרו הקודם של בוקס "מעבר לקצה" קשה להניח גם את זה מהיד עד סופו המפתיע.
 • אוהד
  אוהד
  ספר טוב מעניין ועם הרבה עניין שנוגע בכוחה של המדינה והבירוקרטיה מול כוחו של האדם כאזרח, מעלה שאלות קשות בנוגע לעוצמה ולכוח שיש למעטים, מומלץ ביותר
 • Mor
  Mor
  נקודת שבירה של סי-ג’יי בוקס הוא הספר ה-13 בסדרת ג'ו פיקט והשני מספרי הסדרה שתורגם לעברית. כביכול מבוסס על סיפור אמיתי אבל משום מה לא מצאתי שום סיפור כזה שפורסם באתרי חדשות.
 • yaelhar
  yaelhar
  הסיפור - המבוסס על סיפור אמיתי, מה שהופך אותו להרבה יותר מזעזע - עוסק במתח המתקיים שם בין שתי מערכות חוקים ונורמות: מדינתיים ופדרליים. בשררה שלטונית, באזרח הנתפס בין גלגלי המערכת. הגיבור הוא "פקח ציד ודיג" – סוג של משגיח יערות בעל סמכויות אכיפה, שהוא גם קצת שוטר, קצת גשש, קצת פסיכולוג, החי בתוך קהילה המוכרת לו. הוא מתגייס לחפש את מי שנאמר לו שביצע פשע חמור ומתחיל לחשוד שיתכן שהמציאות שונה ממה שסיפרו לו. תיאורי הטבע הזר לנו ריתקו אותי (לא אין לי שום כוונה לעשות שם טראק או קמפינג...) הסופר - כך הבנתי - חי באמת במקום ובנופיו והספר הוא אחד מסידרת ספרים עם אותו גיבור.

  הספר כתוב מצויין, מרתק ומותח. בניגוד לספרי מתח "עירוניים" אין פה ערימת נרצחים בשיטות יצירתיות. הגוויות הלא מעטות בסיפור הן תוצאה של טפשות, חוסר הבנה של המצב, היקלעות לתנאי שטח קשים, בדרך כלל לא מעשה ידיו של רוצח זדוני. מעבר לעניין ולמתח הוא גרם לי לחשוב על בינוניות. אין רע, בהכרח, בבינוניות כשהיא מכירה במגבלותיה. אבל הבינוניים בספר מצויידים בהערכה עצמית גבוהה מהמציאות, בשאפתנות, ברצון להתבלט וביותר מקורט רשעות. וכמו שאומרים - צריך מאה חכמים לתקן נזק של טיפש אחד...
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=107252