הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
נפלאות הזיכרון ותעתועי השיכחה
ניצה אייל

נפלאות הזיכרון ותעתועי השיכחה

ניצה אייל

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 44 

30.8 

גודל (עמ'): 352
מו"ל: אריה ניר
נפלאות הזיכרון ותעתועי השיכחה עוסק בזיכרון על סוגיו השונים ובמצבי שיכחה המוכרים לכולנו. הוא מגשר בין ממצאי מחקרים עדכניים לבין שאלות יומיומיות: מדוע שוכחים שמות, ולמה חפצים – משקפיים, עט, מפתחות – נוטים להיעלם? מה קרה לסטודנט שהתכונן לבחינה, ולמרות זאת שכח הכול ברגע הקריטי? האם לזכרנים מופלגים, שזוכרים, למשל, ספר טלפונים שלם בעל-פה, יש מוח שונה מזה שלנו, או אולי הם נעזרים בשיטות שאפשר ללמוד אותן? איך משפיעות שינה, הרדמה כללית והיפנוזה על הזיכרון, ולמה שוכחים חלומות? האם אפשר לסמוך על זיכרונם של עדים לפשע או לתאונה, ואיך נוצרים זיכרונות מדומים של אירועים שלא היו ולא נבראו? איך משפיע הגיל על הזיכרון? מה שוכחים ילדים ומה זוכרים אנשים זקנים?
האם אפשר לשפר את הזיכרון? כן! אומרת ניצה אייל. המוח הוא איבר גמיש שניתן לאמן אותו. לאורך הספר כולו משובצים עזרים, עצות ושיטות כיצד לשמור על הזיכרון ולשפר אותו בכל גיל.
ניצה אייל היא פסיכולוגית העוסקת במחקר התפתחותי במכון הרצוג באוניברסיטת תל-אביב. יוזמת ומרכזת השתלמויות ותוכניות על התפתחות האדם בבגרות ובזיקנה. פרסמה מאמרים מקצועיים רבים בכתבי עת מדעיים ופיתחה סדנאות וקורסים בתחום הזיכרון. ספריה הקודמים: מסע אל הזיכרון, הזמן האמיתי, החיים כנהר, הגמד החושב, תמונות פסיכולוגיות.
המשך קריאה