הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
1
4
גם ב - Kindle
נער כחול עיניים
37 

נער כחול עיניים


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
1
4
37 
37 
גודל (עמ'): 432
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-552-475-8
 • גודל (עמ'): 432
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: ג'ואן האריס
 • תורגם ע"י: יעל אכמון

תקציר

היֹה היתה פעם אלמנה ולה שלושה בנים, ושמותיהם שחור, חום וכחול. שחור, הבכור, היה עגמומי ותוקפן. חום, האמצעי, היה רך הליכות ומשמים. אבל את כחול אהבה האם יותר מכולם. והוא היה רוצח.
בי־בי הוא גבר בן 42, מנקה בבית חולים, שעדיין מתגורר בבית אמו בכפר קטן ביורקשייר. חייו החברתיים מתנהלים באינטרנט, באתר בשם "משמר הנבלים". שם הוא עוקב אחר אלברטין, שעמה הוא חולק עבר בעייתי, וטווה פנטזיות רצח אפלות - בעיקר לגבי אמו. ככל שסיפור יחסיהם המעונים הולך ונחשף, כך נחשפים גם סכסוך הדמים שלו עם אחיו, סיפורה המריר של ילדת פלא עיוורת והאמת הרעילה האורבת בלבה של משפחה בעייתית אחת.
נער כחול עיניים הוא מותחן בעל עלילה פתלתלה, שבסיסה באפשרויות השונות שמציעה רשת האינטרנט להתחפשות, לריבוי זהויות ולמשחקים פסיכולוגיים. הוא מראה, בשרשרת של תהפוכות עלילה עוצרות נשימה, כיצד מסוגלים חיי הפנטזיה לפלוש אל העולם האמיתי בתוצאות בלתי צפויות והרסניות.

"ספר מבריק באווירה שהוא יוצר... לעתים שובר לב." - טיימס
"ספר גאוני ומותח שהפחיד אותי עד מוות." - דיילי אקספרס
"כתוב ובנוי להפליא... בעל תובנות חודרות." - מירור
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-475-8
 • גודל (עמ'): 432
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: ג'ואן האריס
 • תורגם ע"י: יעל אכמון

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  הסיפור עוסק כמובן בזהויות - אמיתיות, בדויות, שאולות וכל מה שאנחנו מכירים מהרשת - השם בו בוחר הגיבור להשתמש הוא blueeyedboy השם רומז לביטוי המגדיר בן מועדף. ברשת הוא רהוט, מחוזר, בעל מעמד וכותב יומן שבו הוא מגשים את הפנטזיה שלו - בעיקר להיות רוצח. מציאות ודמיון כל כך מעורבבים בסיפור, שבלתי אפשרי להחליט האם אפשר "לסמוך" על המספר (אי אפשר...) ולהפריד את האמת מהבדיה (מן הסתם לא צריך. אלה המאמינים בבדיה - עבורם היא אמת. ואלה שאינם מאמינים באמת - עבורם היא בדייה מוחלטת). הסיפור מתאראנשים המסתובבים ברשת, ממציאים להם חיים ומחזקים אותם באווטאר ובשם משתמש המגדירים אותם, לדעתם, ממש כמו שנשף תחפושות בעבר נתן מוצא לשאיפות המתחפשים.

  באופן כללי אפשר להבין שלדעתה של האריס יצר האדם רע מנעוריו. הסיפור מטריד, עוכר שלווה ומרתק. הוא הופך על פניו מספר פעמים את מה שחשבת שאתה יודע, ונגררתי אחרי הסופרת למחוזות אפלים, מטרידים ואולי לא רציונליים - למרות שהיא נשארת בתחום של סיפור לא פנטסטי. יאהבו אותו המעדיפים לקרוא רומן מותח, לאו דווקא סיפורי בלשים ופושעים.
  https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=966558
 • נופר
  נופר
  הסיפור מטריד ועוכר שלווה ומרתק מאד. הוא הופך על פניו מספר פעמים את מה שחשבת שאתה יודע, ונגררתי אחרי הסופרת למחוזות אפלים, מטרידים ואולי לא רציונליים - למרות שהיא נשארת בתחום של סיפור לא פנטסטי. יאהבו אותו המעדיפים לקרוא רומן מותח.
 • מיקי
  מיקי
  סיפור מטריד מאד אבל מושך ומסקרן, כתוב בצורה יוצאת מן הכלל, ולמעשה ספר שעוסק בכמה שאלות פילוסופיות גבוהות על ידי בניית סיפור עלילה מותח עם דמויות מטרידות אך מהימנות. מעורר מחשבה
 • סיגי
  סיגי
  ספר אפל ומטריד ואולי לא נדיר כל כך בימינו, אודות אנשים הנמצאים בקרבנו והמאמצים זהויות אחרות בחסות האינטרנט. עבר קשה, משפחות שסועות, חולי בנפש ועוד כל אלו הם הקרקע הדשנה שמצמיחה את ההרס שבתורו יכול להוליד רוע ורצח בקלות רבה.

  רשת האינטרנט מהווה כר פורה לאנשים להפיץ סיפורים, לחיות באשליות ולהתחפש. הרשת היא מקום מסוכן לעיתים ויכולה בקלות לגלוש למציאות ולזרוע הרס ובלגן.

  נערכחולעיניים הוא הכינוי ברשת האינטרנט של בנג`מין או בקיצור בן שהוא הילד השלישי במשפחה. לבן עוד שני אחים גדולים נייג`יל וברנדון. מצבו היום כפי שהוא מגדיר אותו: "קוראים לי בי-בי. כולם קוראים לי ככה. רק המשטרה והבנק משתמשים בשם האמיתי שלי. אני בן ארבעים ושתיים, מטר שבעים ושלוש; יש לי שיער חום-אפרפר ועיניים כחולות וגרתי כאן במוברי כל חיי." אמם גלוריה וינטר נישאה התגרשה והתאלמנה. מנהלת חיים של תבוסתנות כל חייה ניקתה בתים של אחרים וניסתה להתרומם ולהצליח אך ללא הועיל. גלוריה גרה עם בנה הצעיר שמכונה כחול בבית גדול לא ידוע היכן שני הבנים האחרים. בעברה כדי לחסוך בכביסה ניכסה לכל ילד צבע משלו הבכור נייג`יל היה השחור כל בגדיו היו בצבע שחור, גרביים, תחתונים גופיות חולצות ומכנסיים. בנה האמצעי ברנדון היה הרופס והכנוע מכולם הוא נקרא החום, וכך בהתאם כל בגדיו. הילד הקטן בן שבו תלתה תקוות היה כחול כצבע עיניו וכך גם כל בגדיו.