הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
11 דירוגים
3.6
ממוצע
1
2
2
1
3
1
4
2
5
5
1
גם ב - Kindle
נסיכה של אבא

במקום 30 

26 

נסיכה של אבא


דרג ספר זה מתוך 5
11 דירוגים
3.6
ממוצע
1
2
2
1
3
1
4
2
5
5
1

במקום 30 

26 

במקום 30 

26 

גודל (עמ'): 129
מו"ל: ספרי ניב
 • ISBN: 800-550056
 • גודל (עמ'): 129
 • מו"ל: ספרי ניב
 • יצא לאור ב-: 01/06/2016
 • שם המחבר: עדי ליניאל
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

"תצאו לעוד שעה, ואל תחזרו דקה לפני, ברור?!", שאג לעברנו בכעס. הקול שלו מתגלגל במורד חדר המדרגות.

איזה בושות.

"לא רוצים!", עניתי בשם כולם ובשם בכרותי, שואבת ביטחון מאחיי שעמדו מאחוריי, מצפים שאגן עליהם. זו לא רק אני, זה הקול של כולנו. "משעמם לנו בחוץ...", הוספתי ברפיון, מנסה לטשטש את חוצפתי הקודמת. הוא לא יעז.

בשתיקה הרגעית שהשתררה בחלל הרגשתי שחציתי קו אדום. הרגשתי את הפחד מסמר את שערות עורפי ומיהרתי לכיוון החדר החדש שלי, להתחבא שם עד יעבור זעם.

"מה אמרת?", אבא טרק את הדלת ודלק אחריי במהירות מפחידה. "איך דיברת אליי?", פרצופו עטה מבט מטורף.

 

"הספר הוא מסע תרפויטי שמציף המון רגשות - כאב, זעם, תסכול וחוסר אונים. אבל הוא אינו עוצר בחוויית הקושי. המילים של עדי מעבירות את הקורא דרך חוויה עוצמתית וסוחפת שבסופה מגיעות הבנות, ריפוי וסליחה. הספר 'נסיכה של אבא' חושף באומץ וברהיטות דברים שנשמרים לרוב בסוד, וככאלה עוברים לדורות הבאים כהתנהלות לא מודעת, תוך שהם ממשיכים את מעגלי הכאב. עדי מלמדת בספר הזה איך לשנות את הקארמה, ולברוא את החיים, גם דרך משברים הכי קשים שיש. ספר שיש בו ריפוי וצמיחה לכל אדם, ובוודאי למי שחוו כאלה כאבים בילדותם".

מיכל גזית, מנחת תהליכי חיבור ליצירה, עיתונאית וכותבת

"המעמד 'נסיכה של אבא' לא תמיד מבטיח אושר וביטחון. עדי ליניאל היטיבה להמחיש חיי משפחה שבהם אהבה, אכפתיות ואחריות הורית זוכים לביטוי מעוות ופוגעני. בסגנון סוחף ואינטימי ובכנות מוחלטת, היא חושפת מעגל בין-דורי של אלימות פיזית ומילולית, וגם את הניסיון לעצרו באמצעות מודעות עצמית והרבה תעצומות נפש".

אמנון ז'קונט

 

עדי ליניאל נולדה בשנת 1974 בירושלים, נשואה ואמא לשניים. סיימה תואר ראשון בספרות עברית באוניברסיטה העברית וקורס כתיבה שנתי. בלוגרית, פייסבוקית, מעצבת ובונה אתרים, ועכשיו גם סופרת. "נסיכה של אבא" הוא ספרה הראשון.

המשך קריאה
 • ISBN: 800-550056
 • גודל (עמ'): 129
 • מו"ל: ספרי ניב
 • יצא לאור ב-: 01/06/2016
 • שם המחבר: עדי ליניאל
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותספר חזק, קשה, כואב וחשוב מאין כמוהו, שלופת את הלב ולא מרפה; ספר על התעללות ואלימות, אבל גם על ריפוי והחלמה.
"נסיכה של אבא" מוציא לאור צד של אלימות במשפחה שלא נחשף בדרך כלל: אלימות של אב כלפי בתו המקבלת מימד מגדרי, דומה באורח מצמרר לאלימות בין בני זוג.

לנגד עיניו של הקורא נפרשת מסכת התעללות איומה של אב בבתו, בניסיון נואל לשלוט בה ולהשאירה ילדה קטנה וכנועה, להתנגד לשווא למציאות בה היא מתבגרת והופכת לאישה לנגד עיניו. הספר מציג את הפנים הרבות שלובשת האלימות המגדרית, את השפעתה על המשפחה כולה, את ההשתקה, ההדחקה וההסתרה שפועלות לטובת המתעלל וכיצד האלימות מתגלגלת הלאה לדורות הבאים - לאימתם הרבה של הקורבנות שרואים את עצמם הופכים לבבואה של המתעלל.

אבל עדי מותירה גם מקום לתקווה ומראה שאלימות במשפחה אינה רק גזירת גורל - ניתן להתמודד איתה, לפרוץ את מעגל האלימות, לנצח ולכלוא את המפלצת שבפנים בעזרת כוחות נפש אינסופיים.

דרך סיפורה של משפחה אחת מציגה המחברת מראה מה באמת עומד מאחורי הדרישה החברתית מנשים להיות "ילדות טובות", צייתניות וממושמעות. הדרישות החברתיות הבלתי אפשריות מנשים שזורות לאורך כל הספר. בחברה שמגוננת על התוקפים במחיר חייהן ונפשן של הנשים המותקפות, חובה על כל אחד ואחת לקרוא את הספר הלא פשוט הזה ולהבין את המסר.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • מיטל
  מיטל
  לא מה שציפיתי אבל ספר מצוין.הסהר מספר על הגיבורה מזכרונות ילדות עם קשר טוב עם האב עד גיל מסוים שבו הוא החל להכות אותה,ובהמשך ללעוג לה ולמשקלה,והמזעזע שלעג לה ביחד עם אחיה.הגיבורה חזקה וחלשה בו זמנית,עקשנית,עומדת על שלה. הסוף טוב,היא מקבלת את העבר בהשלמה אך עצוב לדעת שיש משפחות שזו ההתנהלות שלהן.ממליצה.