הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.8
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
2
5
1
1
גם ב - Kindle
נזירה
מרקו לודולי

נזירה

מרקו לודולי

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.8
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
2
5
1
1
36 
גודל (עמ'): 101
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד

אַמַרַנטָה עסוקה בהתבוננות ובכלל זה היא בוחנת את משמעות היותה נזירה בעולם העכשווי של ימינו. הילד לוּקָה עוזר לה בדרכו המיוחדת.

פשטות המבע של אמַרַנטָה, יכולתה להתבונן נכוחה בפרטי הדברים ולתאר בשקט ובצלילות את המציאות הסובבת אותה, כמו גם את עולמה הפנימי, כל אלה מאפיינים את כתיבתו של לודולי ומקנים ל"נזירה", ולנובלות האחרות שלו, איכויות של שירה אינטימית ומרגשת.

מרקו לודולי, 1956, יליד רומא, הוא סופר איטלקי, זוכה פרסים ספרותיים רבים. לודולי משמש כמורה ואף חיבר ספר ביקורתי על מערכת החינוך באיטליה.

המשך קריאה

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  הספר הזה עוסק באמרנטה שבגיל 16 החליטה להיות נזירה לא בגלל סיבה דתית כלשהי, אלא כמחסום והגנה מפני החיים. אורח חיים שהיא צריכה להיות צייתנית, לעשות מה שאומרים לה בלי להתלונן ובתמורה חייה יהיו צפויים ומשעממים ולא יאיימו עליה. בזמן הסיפור אמרנטה שהופכת לגננת במצוות אם המנזר למרות מחאותיה וחוסר הקשר שלה לילדים - בוחנת את חייה ובחירותיה, מתנסה בנסיונות שונים וכל זה בהדרכתו של ילד משונה בן חמש.

  ובכן, בספר הזה יש המון מטפורות – נזירה שלעולם לא יהיו לה ילדים, ילד שלעולם לא יהיו לו הורים המתחברים בנקודה בלתי אפשרית. הספר לא עזר לי בפיענוח תופעת הנזירוּּּּּּת, והוא משובץ בפרטים דתיים (קתוליים) שהרגשתי זרות רבה ביחס להם.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=108779
  לודולי הוא סופר איטלקי ומורה, שהכניס בעלילה הלא-אפשרית של ספרו תיאורים של ילדי גן שאפילו אוהבי ילדים מושבעים יתרחקו מהם. הוא כתוב בסדר, קצר, בעל שם מסקרן אבל אני - נשארתי מרוחקת ולא הצלחתי לגשר על המרחק.