הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
נורמן והמסע המופלא למחוזות המוח והתודעה

נורמן והמסע המופלא למחוזות המוח והתודעה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0

במקום 39 

19.5 

גודל (עמ'): 82
מו"ל: ספרי ניב

הקונפדרציה – אותו רעיון מבריק מטרתו היתה לאפשר לכל עם להתפתח בדרכו אך בלי לאבד את תביעותיו הריבוניות שהתקזזו במסגרת הקונפדרציה. הסתבר גם שלמרות השנאה רבת השנים ותפיסת עליונות יהירה של ישראלים רבים שניזונה מיחסם של פוליטיקאים בימין הקיצוני, היה נראה שהקונפדרציה לא רק פתרה את בעית ישראל-פלשתין אלא גם תרמה רבות לאינטגרציה בחברה הישראלית.
נורמן תיאר לאורחים כיצד המנהיג הישראלי נתניהו התמודד בהצלחה עם שורת משפטים שהתנהלו בשנות ה20 של המאה שחשפו (לכאורה) מנהיגות מושחתת, חלוקת כספים למקורבים, וניוון שילטוני שהוסווה בשורת מיפגשים מרשימים עם מנהיגי העולם אך שהיו חסרי תועלת ממשית לתושבי הארץ. עשר שנים התנהלו המשפטים בעוד הוא ממשיך להנהיג את המדינה נתמך בכוחות של משמרות המשילות שהיטיבו לדכא כל תנועה של התנגדות. לבסוף לאחר שנים של ענויי דין לראש הממשלה ולתושבי הארץ כנראה חלה עייפות החומר אצל החוקרים והשופטים והוא קיבל עונש סימלי. עם זאת, ההפתעה הגדולה אירעה לאחר שהמנהיג "שילם את חובו לחברה" כמו שנהוג לומר במקומותינו ואז לאחר קמבק מדהים לזירה הפוליטית חל המהפך שאיש אינו יודע מה גרם לו ונתניהו התהפך. כנראה התקרבותו לגבורות גרמה למנהיג הישיש בעל חוש ההיסטוריה המפותח אותו "ירש" מאביו ההיסטוריון להתחיל לדמיין מה תהיה טביעת הרגל שלו בהיסטוריה של ישראל והתחיל בשיחות על הכנת החוקה והפדרציה. אז הופיע אותו מנהיג פלסתינאי אגדי ומאז הכל היסטוריה. כולם ממתינים רק לחתימה על ההסכם בחסות המעצמות רוסיה וסין".

הספר "נורמן והמסע המופלא למחוזות המוח והתודעה" הוא שילוב של ספר מקצועי שעוסק בתחומי הפסיכולוגיה, הפסיכותרפיה התודעה והמוח מפרספקטיבה של המאה ה 21, וסיפור פיקשן עתידני, המספר את סיפורו של נורמן - נציג עיתונות זר, החי בארץ כבר שנים רבות, ומרגיש כבר חלק מהמציאות הישראלית. נורמן הוא עיתונאי מצליח ובעל שם שאוהב את שיחות הנפש המחכימות עם המנטור הרוחני שלו, סם - פסיכולוג זקן וחכם, שאותו הוא מכיר מאז בואו ארצה. לאחר שבת זוגו טל טסה לחפש את עצמה באי לסבוס, נורמן החליט לבצע גם הוא את המסע של חייו. נורמן לא חיפש למצוא את עצמו, אלא למצוא תשובות לבעיות קיומיות שהעסיקו אותו, על החיים, ולהבין יותר לעומק את נפתולי ההתנהגות האנושית ושורשיהם במוח ובתודעה. לאחר ביקור קצר, אך מטלטל, אצל חבר ותיק שמצא את פינתו בכפר קטן בברטניה שבצרפת, על גבול האוקיאנוס האטלנטי, נורמן נוסע לפאריס ושם הוא פוגש את הזקן המדהים קים. בניגוד לסם, קים אינו חולק עם נורמן הגיגים על החיים, אלא מציב לו חידות אקסיסטנציאליות מסוג הקואן, שבעזרתן הוא יאלץ לחשוב בצורה לא שגרתית ולהבין לעומק את העולם הפנימי שלו ושל העולם שבו הוא חי.

ארנון לוי מחבר הספר הוא פרופסור לפסיכולוגיה פסיכולוג קליני ופסיכואנתרופולוג שכתב ספר זה לאחר כ 35 שנים של נסיון קליני ומחקרי בנושאי פסיכותרפיה, פסיכופתולוגיה וגורמי השינוי בטיפול ולאחר שני ספרים קודמים "תבניות פרומיתיאוס-מבוא לפסיכולוגיה אבולוציונית של העצמי" "ומעבר למראה הריקה" שבהם הניח את הבסיס לתפיסתו המקצועית. ד"ר לוי כיהן בעבר כיושב ראש האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, הקים וניהל את התוכנית להכשרת מאמנים בגישת "Coaching Psychology" באוניברסיטת תל אביב, הראשונה מסוגה בארץ ובין הראשונות בעולם. ד"ר לוי מכהן כסגן נשיא החברה הבינלאומית International Society for Coaching Psychology וכעמית מחקר בהנהלת המרכז הבינלאומי באוניברסיטת לונדון, העוסק במחקר .Coaching Psychologyו ד"ר לוי מכשיר סטודנטים לדוקטורט בשיתוף עם אוניברסיטאות מידלסקס וקנטרברי בבריטניה ובבית הספר למנהל עסקים 'Monarch' בשווייץ בתוכנית ללימודי דוקטורט במנהל עסקים בשילוב עם פסיכולוגיה חיובית יישומית (פרטים נוספים בויקיפדיה בערך על שמו).

המשך קריאה