הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
3
מר עכבר

מר עכבר


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
3
30 
גודל (עמ'): 179
מו"ל: פרדס

 

ההתוודעות אל מר עכבר היא גם התוודעות אל עולם כתיבה יוצא דופן, שמעמיד בפנינו גדעון הרן, איש שהתגלגל אל עולם המילים כמעט-במקרה ונשאר לגמרי-לא-במקרה. הרן מציב זו ליד זו, זו כנגד זו, שתי נובלות מופלאות – "מר עכבר" ו"אליזבטה" - שתי דמויות ייחודיות למרחב הספרותי הכתובות באופן שאינו חדל להפתיע.

מר עכבר יוצא ללוטציה בעקבות תחרות מוזיקלית שהוא מתעתד לנגן בה; אליזבטה, העובדת בדלפק הבשר בסופר, חולמת על ערבות סיביר וקידוחי הקרח שהותירה מאחור ומרשה לעצמה, אולי, להתאהב.

גדעון הרן, באופן כתיבתו, מנייד אותנו בעוצמה בין כאב לצחוק פרוע, בין גיחוך להזדהות, ובעיקר - נותן לנו לשהות רגעים ארוכים בתוך הראש הווירטואוזי שלו, שלא חדל להמציא לנו פטנטים.
(עינת יקיר)

המשך קריאה

סקירות

 • שולי
  שולי
  לא אכתוב כאן ניתוחים ארוכים ומנומקים למה הספר הזה ראוי להיקרא, אשאיר את זה לאנשי ארגז הכלים שמן הסתם מפרקים את הספר ברגעים אלו ממש. תקראו כי איפה עוד ייצא לכם לקרוא מונולוג של כלבה ודיאלוג אקזיסטנציאליסטי עם פסל (אולי ב'עיין ערך אהבה' המופתי, כשברונו התנשק עם הצעקה של מונק, אחת הסצנות הספרותיות ה- אם לא ה-). ומתי בפעם האחרונה בכיתם כשצחקתם או צחקתם שבכיתם. ומגיע לכם לצחוק ולבכות מדי פעם.
  תקראו, כי איכשהו יש ספרים שגורמים לכם להרגיש שאתם יותר חיים. "מר עכבר" הוא ספר כזה.
 • מיקי
  מיקי
  ניסיתי לקרווא ולא הצלחתי, עזבתי באמצע. סיפור מוזר, כתיבה מוזרה. צריך לבוא בגישה מאד פתוחה לספר הזה אחרת זה לא עובד
 • גדעון
  גדעון
  ספר קצת מוזר, גיבורים קצת משונים אבל הכתיבה לא משעממת והקריאה מהנה. חשבתי לפרוש אבל מסתבר שקראתי עד הסוף