הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
4
מקומות אפלים

מקומות אפלים


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
4

במקום 37 

24.1 

גודל (עמ'): 496
מו"ל: ידיעות ספרים

החיפוש מוביל את ליבי למקומות אפלים, ממועדוני חשפנות עלובים במיזורי עד עיירות רפאים באוקלהומה. בה בעת חוזר הספר לסירוגין אל אירועי אותו יום גורלי, 2 בינואר 1985. נקודות המבט השונות, הנשקפות דרך עיניהם של בני משפחתה של ליבי שנגזר גורלם – ובהם בן, נער מתבודד שזעמו על אביו הבטלן ועל חוותם הכושלת דחף אותו לחברות טורדת מנוחה עם הנערה החדשה בעיירה, חושפות תצרף רב-רבדים. פיסה אחר פיסה, מתגלה האמת שלא תיאמן, וליבי מוצאת את עצמה בדיוק במקום שהתחילה – נמלטת על חייה.

ספר הביכורים של ג'יליאן פלין חפצים חדים היה בין המועמדים הסופיים לפרס "אדגר" והספר הראשון שזכה אי-פעם בשני פרסי "דאגר" הבריטי. פלין מתגוררת בשיקגו עם בעלה ברט נולן וחתול ענקי ששמו רוי.

"יש לנו עוד ספר מנצח" – הרלן קובן

המשך קריאה

סקירות

 • נורית
  נורית
  אהבתי יותר את הספרים נעלמת וחפצים חדים, הספר אמנם מותח אך העלילה פחות הדוקה יחסית לספרים אחרים של הסופרת, אך עדיין מדובר בספר לא רע
 • גדעון
  גדעון
  מקומות אפלים הוא הספר השלישי של גיליאן פלין שאני קורא, ומספר לספר אני מכבד אותה יותר. היא בונה עלילה מפתיעה, דמויות כאובות שנשארות איתי זמן ממושך אחרי הקריאה, וכתיבתה טובה ולא מתייפיפת. מסוג ספרי המתח שאני חושב פעמיים אם להשאיל הלאה
 • איילת
  איילת
  ספר מתח מוצלח מאד, כמו כל ספריה (לפחות אלו שתורגמו לעכברית ) של ג'יליאן פלין.
  מותח מאד, קריא, סיפור מסגרת מעניין..
  הספר עצמו יצא עם שתי עטיפות, כשהשניה היא מהסרט שנוצר לפי הספר. באופן אישי אינני אוהבת את העטיפות המסחריות הללו מסרטים.
  מומלץ בחם!
 • yaelhar
  yaelhar
  הסיפור מתרחש בעיירה במיזורי שבארה"ב ובעיירות נוספות באותו אזור: לא ניו-יורק הנוצצת של "סקס והעיר הגדולה". עיירות משמימות, שתושביהן לא עשירים, לא משכילים, לא נאורים ושהמגורים שם אינם מבחירה, אלא מכורח. משפחתה של ליבי חיה בחווה קטנה וכושלת, על גבול הרעב, נוהלה ע"י אמה שגידלה את ארבעת ילדיה באמצעים מזעריים (תלושי ארוחות חינם בבית הספר) ובלי אפשרות לחלצם מגורל ידוע מראש. האב - ספק בריון ספק פושע קטן נמצא בקשר רופף עם משפחתו. את הסיפור מספרים לנו חלק מגיבוריו בהווה ובעבר.
  בסיפור עולה התופעה של התאהבות אנשים נורמטיביים באסירים דרך סיפוריהם. התופעה מוכרת בכל מקום.

  הספר, כמו שאמרתי, טוב. פלין כותבת נפלא, דמויותיה טובות ואמינות, תאורי הנוף מצליחים להעביר את האווירה וההרגשה. אבל כשקראתי את הספר הזה חשבתי עד כמה עולמה של הסופרת עצוב. החמלה וההבנה את דמויותיה קיימת בסיפור, אבל התקווה - איננה.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=44176