הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2
מקבת

מקבת


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2
44 
44 
גודל (עמ'): 496
מו"ל: ידיעות ספרים, בבל

תקציר

הספר מקבת הוא חלק מפרויקט עולמי, שבמסגרתו חמישה סופרים ידועים התבקשו לכתוב רומן ברוח אחד ממחזותיו של שייקספיר. יו נסבו, בכיר סופרי המתח הסקנדינביים, בחר במקבת, טרגדיה רווית יצרים ודם שגיבוריה האפלים מזכירים את גיבורי ספרי המתח שלו. גיבורי הספר, שהיה לרב-מכר בארה"ב, הם קציני המשטרה מקבת ודאף, חברים בלב ובנפש עוד מימי ילדותם בבית היתומים, שהצטיינו שניהם במאבק נגד שתי כנופיות הסמים היריבות בעיר ועכשיו נלחמים זה בזה על אותו תפקיד בכיר במשטרה.

 • ISBN: 4620512
 • גודל (עמ'): 496
 • מו"ל: ידיעות ספרים, בבל
 • יצא לאור ב-: 31/03/2019
 • שם המחבר: יו נסבו
 • תורגם ע"י: דנה כספי

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  מקבת הוא, לטעמי, אחד המחזות העוצמתיים ביותר שכתב שייקספיר. הוצאת הספרים Hogarth פנתה לסופרים ידועים והציעה שיכתבו סיפורים ברוח שייקספיר. יו נסבו בחר - באופן לא מפתיע - במקבת' שהוא מחזה מורכב ומהפנט, נוטף דם ויצרים. גיבורו הקבוע של נסבו סובל מהתמכרות (לאלכוהול) ומשדים פרטיים הרודפים אחריו, מקבת' שלו הוא קצין משטרה החי בעיר גוססת, שהתנוונה בגלל שחיתות. הוא חי עם "ליידי" - בעלת הקזינו המקומי ובעלת עבר מפוקפק. נסבו מצליח להעביר את האפלולית השוררת בעיר ובמשטרה, את התככים ומשחקי הפוליטיקה המורכבים. הוא מצליח לתאר את גלישתו של מקבת' במדרון החלקלק, כשהפיתוי וההתמכרות לכוח, יחד עם הסכמה לשידולה של בת זוגו, הופכים אותו לבוגד לרוצח חפים מפשע ולמטורף המבקש את מותו.

  הסיפור עוסק בכוח המשחית את בעליו, בשחיתות המאלצת את בעליה להוסיף ולהעמיק בה אם ברצונו להמשיך לחיות, בהתמכרות - לכוח, לסמים, לשאפתנות - הדורשת את ליטרת הבשר שלה ומה שנראה תחילה מחיר זול לשלם תמורת כל הטוב שהיא מביאה הופך מהר מאד ליקר כל כך שגם בשניים לא ניתן לשאתו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=111187
 • שוש
  שוש
  ספר קשה לעיכול. מכיל הרבה מוות, ראיה מאוד פסימיסטית, ואלימות רבה שנעשת כלאחר יד. צריך לקרוא אותו בלי הזדהות ובלי אמפטיה, אחרת אי אפשר להמשיך לקרוא. ולאחר שכל זה נכתב, הספר מרתק מתחילתו ועד סופו. יו נסבו הוא אומן בספרי מתח, וגם בספר זה הוא הפליא לכתוב. מומלץ