הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
2.2
ממוצע
1
0
2
4
3
1
4
0
5
0
2
מפלצת הזיכרון

מפלצת הזיכרון


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
2.2
ממוצע
1
0
2
4
3
1
4
0
5
0
2

במקום 34 

27 

גודל (עמ'): 136
מו"ל: עם עובד

אתרי הרצח נעשים מקום העבודה שלו, והזוועה חודרת אל תוך נשמתו. הוא מנסה לחשוף ביערות ובמעבה האדמה את דמותם האבודה של הקורבנות, אך לחרדתו הוא מזהה בעצמו ובמודרכיו הערצה לכוח ולכושר הביצוע של הרוצחים. "כדי לשרוד בעולם הזה צריך להיות קצת נאצי", אומר לו תלמיד תיכון באחד המסעות. אט-אט גוברת בקרבו ההכרה שאיש מעולי הרגל אינו מעז להתייצב באמת לנוכח הפשעים ומשמעויותיהם המוסריות.


בלשון בהירה ודייקנית מספר ההיסטוריון הצעיר, דרך עטו של ישי שריד, על התהליכים המפוררים והמעוותים שהתחוללו בו בעת מילוי המשימה, ועל עלייתו ונפילתו כסוכן של הזיכרון - עד נקודת השבירה הבלתי נמנעת.

המשך קריאה

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  הספר הקצר הזה כתוב כמונולוג של המומחה לשואה. הוא מתאר בו תהליך בו האובססייה והניסיון להתאים את הידע "למציאות הנדרשת" מפרקים את אישיות המספר, ומרכיבים מחדש משהו אחר. אין בו דמויות מורכבות אחרות, פרט לתיאור חיצוני ושטחי, אם בכלל. אשתו וילדו של הגיבור נוכחים-נפקדים בחייו. הוא אינו מתעניין באמת בהם או בכל אדם חי אחר. הוא עובר להתגורר בפולין, גלמוד, מוזנח ונהפך לדמות "משם".

  אני לא קוראת בדרך כלל ספרות ישראלית, ונמנעת ככל יכולתי מספרות שואה, שלאחרונה יש פריחה שלה (בעיקר נכתבת על ידי סופרים שנולדו שנים רבות אחריה).

  שריד נזהר מאד. הוא עוסק בשואה בכבוד הראוי, מציף פרטי פרטים של טריוויה – חלקה ידוע יותר, חלקה פחות. הוא נזהר מאד בביקורת על התופעה ועל העוסקים בנושא והמתפרנסים ממנו, הוא רק רומז. יש בספר אירונייה מאד מאד דקה, וביקורת מאד קטנה וזהירה, לא משהו שאפשר לבוא אליו בטענות...
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=103396
 • נופר
  נופר
  זהו ספר קצר עם 136 עמודים המרכיב בתוכו המון נושאים בהיבטים שונים, ולא קלים, אשר מותירים את הקורא ללא אוויר. לא כולם יתחברו לספר כזה.