הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
3
2
גם ב - Kindle
מעשה שלא היה

מעשה שלא היה


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
3
2
42 
גודל (עמ'): 208
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

המכשול העיקרי: הכבוד הלאומי של מצרים שרוסק לרסיסים בתוך ארבעה ימים בחודש יוני 1967; ההכרה שמצרים לא תשב לשולחן המשא ומתן לפני שיושב כבודה.
השיטה: ישראל תאפשר לכוחותיו של סאדאת לאחות מחדש את כבודם באמצעות ניצחון קטן.


האמצעי: שר הביטחון והצלע הישראלית בקונספירציה, משה דיין, יעכב את גיוס המילואים, ימנע "מכה מקדימה" ויגרום לצה"ל להילחם "חלש".


אמת או בדיה? קונספירציה או היסטוריה? לברקאי אין ספק.


כמו ברבי המכר הקודמים שלו - "על בלימה", "בשם שמים", "אנחנו על השחור", גם ב"מעשה שלא היה" טווה ברקאי פרט לפרט. בחוש דרמטי יוצא דופן ובקפדנות מחקרית הוא מפריך את תיאוריית הקונספירציה. חשוב מזה, הוא מספק לקוראים תמונה אמיתית על תהליכי קבלת ההחלטות שקדמו למלחמת יום הכיפורים, ושופך אור על פינות עלומות בהיסטוריה הצבאית והמדינית של ישראל. ב"מעשה שלא היה" ברקאי מספר את המעשה שהיה.


נוסף על עיסוקו כחוקר וכותב על מלחמות ישראל, ברקאי הוא מורה דרך, מרצה, מדריך נהיגה מתקדמת ומחברם של שנים-עשר ספרים בנושאי ג'יפים, אופנועים, חילוץ, טיילות-שטח וגם ספר ילדים אחד, בשביל הנשמה. "מעשה שלא היה" הוא ספרו ה-17.

המשך קריאה

סקירות

 • איילת
  איילת
  תיקון שגיאות הקלדה:
  הספר עוסק בתיאוריית הקונספירציה הנוגעת למלחמה הטראומטית "ההיא" ששימשה כקו פרשת המים במדינה. לפי התיאוריה, המלחמה היתה "בישול" של דיין, קיסינג'ר וסאדאת ונועדהלתת למצרים הזדמנות להחזיר את כבודם ע"י כך שיצליחו במלחמה יזומה להחזיר לעצמם חלק ממדבר סיני. מה שקרה לפי תיאוריית הקונספירציה הוא, שהמצרים עברו את מה שסוכם ע"י שלושת הקושרים.
  אבירם ברקאי מביא טיעונים מסרים ועדויות שונות, שמטרתם להפריך את התיאוריה ולהוכיח שמשה דיין לא היה מעורב במין קשר כזה.
  הספר פשוט מרתק!
 • איילת
  איילת
  הספר עוסק בתיאוריית הקונספירציה הנוגעת למלחמה הטראומת "ההיא
  " ששימשה כקו פרשת המים במדינה. לפי התיאוריה, המלחמה היתה "בישול" של דיין, קיסינג'ר וסדאת ונועדהלתת למצרים הזדמנות להחזיר את כבודם ולהחזיר לחקטממדבר סיני., כשמה קרה מה שאיורט דיין לא ציפה.
  אבירם ברקאי מביא טיעונים מסרים ועדויות שונות, שמטרתם להריך את התאויה.
  הספר פשוט מרתק!