הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6
ממוצע
1
0
2
1
3
2
4
0
5
2
1
גם ב - Kindle
מעטפות ריקות
37 

מעטפות ריקות


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.6
ממוצע
1
0
2
1
3
2
4
0
5
2
1
37 
37 
גודל (עמ'): 335
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-571-095-3
 • גודל (עמ'): 335
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 22/01/2012
 • שם המחבר: אלונה גולן סדן
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

"מעטפות ריקות", דרמה משפחתית המסופרת בגוף ראשון.

זהו סיפורה של ליאורה, בת להורים גרושים וילדה מוכה, אשר כל חייה מחפשת קשר ומשפחה, שולחת מכתבים נושאי תקוות ומקבלת בתגובה מעטפות שעבורה הן ריקות. אין בהן את החום והאהבה שהיא מבקשת בייאוש.

 

הסיפור מתמקד בשלבים שונים בחייה, תוך התבוננות מעמיקה בדמויות דומיננטיות והשפעתן עליה בעבר ובהווה, הן במעשים והן במשקעים שהותירו בנפשה.

גם בהתבגרה, כנערה וכאישה, היא ממשיכה לחפש את כל מה שלא היה לה כשכל כך נזקקה לו, וממשיכה לקבל מהחיים "מעטפות ריקות", רק משום שהיא חוששת ללכת אחר רגשותיה ולעשות את מה שעשתה אמה.

זהו סיפור על מערכת יחסים מסובכת וכואבת בין אם ובתה, על רגשי אשמה וכעס, אבל מעל הכל, "מעטפות ריקות" הוא סיפור של סליחה, אשר למרות הכאב שבו הוא מלא אופטימיות והומור.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-571-095-3
 • גודל (עמ'): 335
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 22/01/2012
 • שם המחבר: אלונה גולן סדן
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • עדי
  עדי
  מעטפות ריקות-אלונה גולן סדן
  סקירה

  לפעמים, כשאתם קוראים ספר, הוא כל כך מיוחד, עד שאתם מבינים מיד שהוא ילווה אתכם מעתה והלאה. זה בדיוק מה שקרה לי כשקראתי את ״מעטפות ריקות״.

  המסע של הגיבורה שלנו, ליאורה, מתחיל עוד לפני שנולדה. רוברט, אביה, הוא בן למשפחה מדרום אפריקה, שנשלח לישראל לדאוג קצת לעסקים בארץ. כמו בסרטים, רוברט מתאהב באמה היפהפיה של ליאורה בעוד שהיא מצידה, מנסה להתעלות מעל הבעייתיות שבחוסר המשיכה הפיזית אליו לעומת המשיכה שיש לה לכספו. היא זקוקה לריגושים, להערצה ולחיזורים. ולא סתם חיזורים, הם צריכים להגיע מגבר חזק ומצ׳ואיסטי. כזה שמדיף ניחוח של סכנה. את כל אלה מספק לה סנדרו, עובד וחבר של רוברט.

  כדי לא לפגום בחוויית הקריאה אספר רק שהמשולש הרומנטי הזה, כדרכו של כל משולש, מכיל שלוש צלעות. כיוון שלא ניתן לחיות במתכונת של גוף הנדסי לאורך זמן, נאלצת השלישיה להפריד כוחות. שתי צלעות מתוך השלוש יוצרות זוג. הצלע השלישית נותרת לבד . מכאן נסלל שביל ארוך של כאב ויסורים, התעללות, מחלות גוף ונפש, כמיהה בלתי פוסקת למשפחה חמה וחזרה כמעט אינסופית על טעויות מהעבר.

  גיבורי הסיפור נאלצים להתמודד, ביחד ולחוד, עם הקשיים שנכפים עליהם. חלקם מתכנסים בתוך עצמם בשתיקות כועסות, חלקם נאחזים במחלה קשה, חלקם בועט.

  ליאורה מחפשת דרך להתגבר על הסיוט המתמשך מבלי להישאב לתוך המערבולת המשפחתית שאותה היא נושאת על גבה מגיל צעיר. בכוחות בלתי רגילים, תעצומות נפש נדירות, לב ענק שיודע לסלוח ואופטימיות בלתי מתפשרת, היא מוכיחה שאפשר לנצח הכל גם אם גדלים בביתו של השטן.
  ליאורה מגלה שניצחון אמיתי אפשר להשיג רק אם עוברים תהליך פנימי עמוק וגם אז, הוא נגלה רק למי שמוכן לגעת בכאב מבלי לפחד. כדי להגיע אליו יש אמנם צורך בתמיכה חיצונית של חברים טובים ואנשי מקצוע, אבל מרגע שהונבט, אין עוד דרך חזרה לגהינום.

  ״מעטפות ריקות״ הוא ספר נדיר שנותן תקווה ומאיר את דרכו של כל מי שחווה התעללות בחייו.

  מומלץ בחום רב לכל אחת ואחד.

  גילוי נאות: זכיתי בהגרלה לכתיבת סקירה על הספר, ואני מודה לסופרת ולמנהלת קבוצת הפייסבוק ״מועדון קריאה לאוהבי ספרים״ על הזכות שנפלה בחלקי לסקור נושא כל כך חשוב.