הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
1
מסעו של גאנדי הקטן

מסעו של גאנדי הקטן


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
1
32 
גודל (עמ'): 182
מו"ל: חרגול

 

גאנדי הקטן, מצחצח נעליים ביירותי, נורה בידי אלמונים במהלך מלחמת לבנון ב-1982. ידידתו אליס, זונה מזדקנת, מספרת את סיפורו וסיפורה, שהם בעצם הסיפור של העיר ביירות ושל לבנון כולה כפסיפס אנושי, דתי ועדתי. חידת מותו של גאנדי, אף שהיא טורדת מנוחה, לא תמצא את פתרונה. השאלה איך לפתור את חידת חייו וחיי הסובבים אותו היא העומדת בבסיס ניסיונו של ח'ורי למצוא שפה ודרך לרקום מסכת חיים טריוויאליים של אדם פשוט המיטלטל ונרמס בסערת קורותיה של העיר המופלאה, ולעשותה לאנדרטה ספרותית משוכללת ומפעימה, מלאה חום וחמלה.

אליאס ח'ורי (יליד ביירות, 1948) הוא מהסופרים והאינטלקטואלים הערבים החשובים בימינו. עד כה פרסם אחד-עשר רומנים ושלושה מחזות, וספריו תורגמו לשפות רבות. כיום הוא מחלק את זמנו בין ביירות, שם הוא עורך את כתב-העת של המכון ללימודים פלסטיניים, לניו-יורק, שם הוא מלמד ספרות ערבית באוניברסיטת ניו-יורק.

"מסעו של גאנדי הקטן" הוא ספרו הרביעי המתורגם לעברית. קדמו לו "באב אלשמס" (אנדלוס 2002), "יאלו" (אנדלוס 2005) ו"פנים לבנות" (הקיבוץ המאוחד 2013).

"ללוס אנג'לס יש ריימונד צ'נדלר, לאיסטנבול אורהאן פמוק. ביירות היפה ומלאת החיים היא של אליאס ח'ורי". לוס אנג'לס טיימס

המשך קריאה

סקירות

  • גיא
    גיא
    ספר נהדר שגם בו המחבר מתאר לנו את ביירות ואת השפעת מלחמת האזרחים והמעורבות הישראלית על העיר. יחד עם זאת הפוליטי נדחק פה לפינה למול הטרגדיות האישיות והתיאורים הצבעוניים.