הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
29 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
5
3
8
4
9
5
6
9
גם ב - Kindle
מנעול ומפתח
שרה דסן
37 

מנעול ומפתח

שרה דסן

דרג ספר זה מתוך 5
29 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
5
3
8
4
9
5
6
9
37 
37 
גודל (עמ'): 383
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-552-054-5
 • גודל (עמ'): 383
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2011
 • שם המחבר: שרה דסן
 • תורגם ע"י: לינדה פניאס-אוחנה

תקציר

רובי גרה לבדה בבית הצהוב כבר כמה חודשים ומבינה שהפעם אמא שלה לא תחזור. חייה עומדים להשתנות. היא עוברת לגור אצל אחותה הגדולה והעשירה ועתיד חדש נפתח לפניה.
עכשיו יש לה חדר משלה בבית מרווח ויפה, היא לומדת בבית ספר פרטי ומתחברת עם נייט, הנער המקסים שגר ממול .
אבל רובי, שרגילה לסמוך רק על עצמה, מסרבת לתת אמון באנשים שמבקשים להתקרב אליה. האם יצליח נייט למצוא את המפתח ללבה הנעול, והאם רובי תבין שכדי לעזור לעצמה היא צריכה קודם כל להושיט יד לאחר?
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-054-5
 • גודל (עמ'): 383
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2011
 • שם המחבר: שרה דסן
 • תורגם ע"י: לינדה פניאס-אוחנה

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • גליה
  גליה
  ספר רגיש ונוגע ללב. ספר לנוער שגם מבוגרים יהנו ממנו. הספר קריא וזורם, הדמויות עגולות ומעניינות. מומלץ.
 • תמר
  תמר
  ספר פשוט מקסים, כתוב בצורה מושכת עלילה מעניינת שלא נותנת להניח את הספר עד לסיומו. מומלץ.
 • yaelhar
  yaelhar
  במיטבם ספרי נוער מביאים רעיונות פשוטים מאד, קריאים ומאד מושכים. ספר נוער צריך לעסוק בהתלבטויות של גיל הנעורים (אהבה, לימודים, אהבה, השתלבות בחברה, אהבה...) בדרך כלל על דמויותיו להיות מאד ברורות: שחור או לבן, רצוי מעט גווני ביניים.

  הבעיה בספר הזה היא אמינות: הדמויות אינן מתקבלות על הדעת, הבנתה של הסופרת בנפש האדם אינה גבוהה, הסיפור מופרך ונראה כרתום להשקפת עולם ניו אייג'ית (תנו אמון!, הרשו לעצמכם להרגיש!, הסכימו לקבל ולתת!, תנו לאחר לעזור לכם!) ומטרתה מקדשת האמצעים איבדה את הסיפור בדרך.
  הספר קריא מאד בני נוער כנראה ייהנו יותר – ואם יורשה לי להתנבא, בנות נוער ייהנו יותר מבני נוער. מסריו של הספר מקובלים והוא אינו מציב דילמות קשות בפני הקורא.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=42941
 • לולה
  לולה
  ספר מקסים, על הסודות שאנחנו מחביאים, עד כמה הדברים הם לא כמו שהם נראים, או כמו שאנחנו מדמיינים אותם לעצמנו. על האפשרות להתחיל מחדש. נהנתי.
 • Nehama
  Nehama
  ספר שכתוב בצורה יפיפיה. סיפור מרגש כשהתחלתי לקרוא לא ידעתי למה לצפות ופשוט נסחפתי ולא יכולתי לעזוב ... תענוג לקרוא!!!
 • נטלי
  נטלי
  ספר שקשה לעזוב .
  משאיר אותך ללא מילים ..
  קטע שאזכור מהסיפור :
  " את רוצה שאתן לה מפתח ?" אמר הבחור .
  " אני רוצה שתיתן לה אפשרות " היא אמרה לו והתבוננה בשרשרת שלי . "וזה מה שמפתח מייצג . דלת פתוחה , הזדמנות , אתה יודע .."
 • לימור
  לימור
  ספר פשוט מקסים, כתוב בצורה מושכת עלילה מעניינת שלא נותנת להניח את הספר עד לסיומו. מומלץ.
 • שירי
  שירי
  ספר מצוין, מרגש, ובניגוד לציפיות - ממש לא קיטשי כמו שהייתם חושבים. יש בו מעין סגירת מעגל שנורא אהבתי, ואפילו שהסוף הוא לא מי-יודע-מה רומנטי, הוא מקסים ומתאים ביותר. קריאה מהנה!
 • Aviva
  Aviva
  רובי בת ה 17 נכנסת לחדר החדש שלה. את הסיור בבית החדש שלה עורך לה ג'ימי, הבעל של אחותה הגדולה אותה לא ראתה כ 10 שנים. החדר החדש שלה צמוד לחדר אמבטיה אישי, יש לה מיזוג אוויר בחדר, ומרפסת אישית. זה שדרוג עצום לעומת הבית הצהוב, המקום האחרון בו היא ואמה התגוררו. המקום בו אמה נטשה אותה לחיות לבד, עד שהתפוצצות מיבש הכביסה הביאה את בעלי הבית לדווח עליה לרשויות.

  נהוג לומר שהקשיים בחיים שלנו מחשלים אותנו, נהוג לומר שמי שהייתה לו ילדות לא פשוטה מגיע מוכן יותר לחיים. יש תפיסה מקובלת שרק מי שנאלץ להתמודד בילדותו עם דברים לא פשוטים משכיל להגשים את המטרות שהוא מציב לעצמו בשלבים המאוחרים של החיים. רובי בהחלט נכנסת לקטוגריית הילדות הלא פשוטה, מערכת היחסים המורכבת שלה עם אמה, מעברי הדירות התוכפים, הניתוק המוחלט מאחותה ואביה, כל אלו הופכים אותה לנערה מסוגרת המקימה ומגדירה לעצמה את גבולות המותר והאסור בחיים.

  כניסתה של קורה, אחותה הבוגרת, לחייה הופכת אותם על פיהם באחת. המסגרת המשפחתית שבנתה לה עם ג'ימי, ביתם החם והמצויד היטב, והסביבה החדשה שבתוכה צריכה רובי להשתלב, מעמתים אותה עם כל אותם חלומות ילדות שמעולם לא באו לידי ביטוי. הצורך שלה להחזיר לעצמה שליטה על חיה, מוביל אותה ליצור מחדש את הסיטואציות שהיא מכירה, אך המסגרת החדשה שלה מובילה לתגובה שונה מן הסביבה, וכתוצאה מכך, השפעתה על רובי אחרת.
  כן, יש בספר גם סיפור אהבה, אבל כיאה לעלילה לא מתקתקה בעליל, אף כי הוא נדמה אגדתי, האמת שמתחת לפני השטח מגלה שהדברים אינם כפי שהם נראים. שרה דסן משאירה את סוף הסיפור פתוח, אולי כהכנה לספרי המשך בעתיד, ואם יהיו כאלה תסמכו עלי שאקרא אותם, כי על אף נקודת החולשה הבולטת של הספר, הוא בהחלט עשוי היטב.

  התרגום של לינדה פניאס אוחנה הופך את הקריאה בו לחוויה מענגת, את מחצית הספר גמעתי במהירות על, נהנת כל כך לשקוע בתוכו ומתלבטת ביני לבין עצמי איך יכול להיות שספר כל כך טוב מוגדר כספר נוער. טוב, הספקות הללו באשר לז'אנר האמיתי אליו משתייך הספר התפוגגו במחצית השניה שלו, רעיון נפלא וביצוע מעולה הפכו לעוד יצירה דידקטית מבית מדרשם של מי שמוסמכים לטפל בנוער בעייתי. כל הבעיות הצפויות צצות, ויחד איתן כל המילים הנכונות וההתמודדות הראויה. אבל מעבר לפתרונות הנדושים למרד נעורים, התובנות שמגלה רובי בחצי השני של הספר נקראות כמו ציטוטים מדף הנחיות להורים למתבגרים, רק שבמקום שהן תובענה מפי המבוגרים בסיפור דווקא רובי היא זו שמנתחת את עצמה בצורה מקצועית ופועלת לפי הספר.

  אם מורידים את הרגעים הללו, ששרה דסן מקפידה לא להעמיס על הקוראים הצעירים שלה, מדובר בספר טוב, הכתוב היטב והמאפשר גם למבוגרים בנינו להיזכר למה כל כך כיף לקרוא.