הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
11 דירוגים
3.9 ממוצע
1
0
2
1
3
4
4
1
5
5
6
מנספילד פארק

מנספילד פארק


דרג ספר זה מתוך 5
11 דירוגים
3.9 ממוצע
1
0
2
1
3
4
4
1
5
5
6
40 
40 
גודל (עמ'): 568
מו"ל: תמיר-סנדיק

תקציר

פאני פרייס בת העשר מוזמנת לגור אצל קרוביה העשירים, משפחת ברטרם, באחוזתם מנספילד פארק. אך מהו מקומה של קרובת משפחה שמצד אחד מבקשים להעתיר עליה חסד, ומצד שני מעוניינים לוודא שלא תשכח כי אינה שוות מעמד לשאר בני הבית, וכי לעולם לא תוכל להיות?

יחסם של בני משפחת ברטרם אליה נע בין ריחוק ובוז לבין התפיסה שעליה לשרת אותם, ופאני מוצאת נחמה רק בטוב לבו של בן דודה אדמונד. עם השנים משתנים רגשותיה של פאני כלפי אדמונד מידידות והכרת טובה לאהבה חסרת תוחלת, אלא שאז מגיעים אל מנספילד פארק האחים הנרי ומרי קרופורד, ונוכחותם טורפת את חייה של פאני ואת חיי בני המשפחה כולם. מתוך מעמדה המורכב נאלצת פאני פרייס להילחם על ערכיה, על אופייה ועל אהבת נעוריה.


ב"מנספילד פארק", הרומן השלישי פרי עטה, משרטטת ג'יין אוסטן דיוקן מהימן ונוקב של ערכים משתנים ונאמנות מוטלת בספק. בכתיבתה השנונה והחדה כתמיד, המובאת כאן בתרגומה החדש הקולח של לי עברון, אוסטן מסירה את המסכות מעל התנהגותם של גיבוריה וחושפת לעיני הקורא את ישרי הלב ואת אלה שמוסריותם ראויה לביקורת.


לתרגום החדש מצורפת אחרית דבר מאת ד"ר הלנה קלי, חוקרת כתביה של ג'יין אוסטן, המגלה לנו את הרבדים העמוקים של "מנספילד פארק" - את הביקורת הנוקבת שמותח הרומן על סחר העבדים באיים הבריטיים ועל חלקה של הכנסייה האנגליקנית בו.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-964-7664-2-3
 • גודל (עמ'): 568
 • מו"ל: תמיר-סנדיק
 • יצא לאור ב-: 10/05/2017
 • שם המחבר: ג'יין אוסטן
 • תורגם ע"י: לי עברון
 • זמין להשאלה: כן

ביקורות"הספר הותיר אותי עם התחושה שדרך דמותה של פאני פרייס, אוסטן נחושה בדעתה לעזור לי ולכל אישה בעולם למצוא את קולנו. היא מזכירה לנו ממרחק של מאתיים שנה שיש לנו ערך בפני עצמנו, שאנחנו שוות גם אם אנחנו לא יפות, עשירות, מקסימות או מבריקות, גם אם תמיד תהיה שם איזו מרי קרופורד כזו או אחרת שתזכיר לנו את נחיתותנו. אנחנו שוות שנילחם למען עצמנו גם אם אנחנו סתם אנחנו."

נבט טחנאי, "גנבט הספרים", GetBooks

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • עופרה
  עופרה
  ספר מקסים של ג'יין אוסטין. ההתחלה מעט מייגעת אך זו הכנה על מנת להבין את המשך הספר. למי שאוהבת רומנטים היסטוריים באנגליה.
 • גלית
  גלית
  אחד הפחות חביבים עליי של אוסטן וזה בגלל הגיבורה פאני מעצבנת אותי , היא צדקנית ומוסרנית והרבה פעמים אני מוצאת את עצמי מסכימה דווקא עם מרי על דעותיה הליברליות (והשערוריות לתקופתה). גם מרגיש לי כאילו אדמונד התפשר , אחרי האכזבה שהוא נחל פשוט לא העיז לחפש שוב . עדיין ספר טוב מאד עם דמויות משורטטות ביד אומן (גברת נוריס ... הדמות היחידה שמתעלה עליה היא מר קולינס מגאווה ודעה קדומה) ביקורת חברתית נוקבת ואירוניה נושכת
 • הדר
  הדר
  עוד מתנה נהדרת של אוסטן. הספר המסוים הזה מעט ארוך מהרגיל אצלה ומתחיל יחסית לאט, אבל הסבלנות משתלמת והקריאה מענגת. הבונוס בסוף על המשמעות ההיסטורית הכנסייה באירועים בתקופה המדוברת לא תורם לעלילה, אך מעניין כשלעצמו.
 • לימור
  לימור
  עוד ספר טוב של ג'ין אוסטין, אומנם מעט ארוך אך אין ספק שהוא בהחלט שווה קריאה, נהנתי מאוד לקרוא.
 • לימור
  לימור
  עוד ספר טוב של ג'ין אוסטין, אומנם מעט ארוך אך אין ספק שהואנבהחלט שווה קריאה, נהנתי מאוד לקרוא.
 • נופר
  נופר
  בתור חסידה של ספריה של ג'יין אוסטן, זהו אחד הספרים הארוכים ביותר שלה וגם אחד המעמיקים, לוקח זמן להיכנס לאווירה אבל בהחלט מהנה, כדאי להתאזר בסובלנות ולקרוא עד הסוף.