הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.5 ממוצע
1
1
2
3
3
0
4
2
5
0
1
מנזר פרמה
סטנדאל

מנזר פרמה

סטנדאל

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.5 ממוצע
1
1
2
3
3
0
4
2
5
0
1

במקום 37 

25.9 

במקום 37 

25.9 

מו"ל: כרמל

תקציר

מנזר פרמה הוא הרומן הגדול האחרון שהשלים סטנדאל (1842-1783), מן הגדולים בסופרי צרפת. את השראתו לעלילת רומן זה, המתרחש כביכול באיטליה של המאה ה־19, נטל סטנדאל מן הרנסנס האיטלקי.
זהו סיפור קורותיו של אציל איטלקי צעיר, בעל נפש נלהבת המבקש את דרכו בחברה הצינית והמסוכסכת של איטליה שלאחר מלחמות נפוליאון. בנסיכות פרמה, הנשלטת בידי נסיך עריץ ומגוחך, כולם חותרים נגד כולם - התככנות היא שם המשחק. על רקע זה נרקמת, בנסיבות בלתי אפשריות ונגד כל הסיכויים, אהבתם של פבריציו וקלליה. גם הם חתרנים על־פי דרכם - אך הם חותרים תחת הקודים החברתיים המקובלים, תחת הציניות, הזיוף והאטימות שהשחיתו את המוסר, ואף את השפה עצמה. למימוש אהבתם הם ממציאים שפה חדשה וכללים חדשים של תקשורת אנושית.
רומן זה, הכתוב בחריפות ובאירוניה הסטנדאלית האופיינית, הוא בעל שיאים ליריים רבים. מנזר פרמה - שעליו אמר הסופר איטאלו קלווינו שהוא "הרומן היפה בעולם" - יכול להיקרא כרומן פסאודו-היסטורי, רומן פיקרסקי, או רומן חניכה פסיכולוגי, אך הוא חומק מהגדרה ברורה.
יש בו סטירה חברתית שאיננה מכוונת נגד חברה מסוימת אלא נגד החברה האנושית בכללה - שפרמה היא מיקרוקוסמוס שלה - על תככיה הקטנים, שאפתנותה הצרה ואכזריותה, השמים לאל מימוש אידאל כלשהו או רגש אנושי טהור ואמיתי. מנזר פרמה מובא כאן בתרגום החדש של אירית עקרבי, ונוספה לו אחרית דבר מאת הפרופ' לנה שילוני, מן האוניברסיטה העברית.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-407-888-7
 • מו"ל: כרמל
 • יצא לאור ב-: 01/06/2008
 • שם המחבר: סטנדאל
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נופר
  נופר
  מנזר פרמה- ספרו המפורסם ביותר של סטנדל, באחרית דבר כתוב שהיה הרומן האהוב על ניטשה.
  לא הבנתי מה ההתלהבות באיזה שלב הספיק לי עם הקשרים בין אנשי האצולה באטליה וזנחתי את הספר.