הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.6 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
4
2
מלכת הכיתה

מלכת הכיתה


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.6 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
4
2
30 
30 
גודל (עמ'): 55
מו"ל: בוקליק - הפצת ספרים

תקציר

מור היא ילדה מיוחדת, חביבה ואוהבת. חבריה אוהבים אותה, אבל לא כולם. איילת, שרוצה להיות מלכת הכיתה, משתדלת לבנות לה תדמית של ילדה מיוחדת, ומנסה למשוך אליה את חברי הכיתה. מאבק זה מתרחש באווירה של כיתה שבה מתחלפות מורות ואירועים צפויים ובלתי צפויים מתרחשים במהירות. האם איילת תהיה מלכת הכיתה? האם מור תהיה מלכת הכיתה? קראו, תיהנו ואולי תופתעו.

אורה פטישי נולדה בתימן, ב-1945. בגיל 4 עלתה עם הוריה במבצע "מרבד הקסמים". היא גדלה במגדיאל ולמדה בבית הספר הממלכתי-דתי במושבה. את לימודיה התיכוניים עשתה בבית ספר "מורשת" בכפר סבא. מגיל 18 מלמדת. ב-1973 עברה לבאר שבע ובה המשיכה את לימודיה. ב-1985 סיימה לימודי תואר ראשון בחינוך ובלשון עברית באוניברסיטת בן-גוריון, ועברה להורות בבתי הספר התיכוניים באזור. ב-1998 סיימה תואר שני בספרות במגמה לכתיבה יוצרת.

אורה החלה לכתוב מגיל 17: שירים, מעשיות לילדים וכן סיפורים לבני נוער פרי עטה, ראו אור במדורי הילדים בעיתונים שונים וב"משמר לילדים", וכן מבחר משיריה פורסם ב"אנתולוגיה עלומה" בעריכת יואל דוידוב (1976). ב-1977 יצא לאור ספרה הראשון "שחר מספר". ב-1988 ראה אור רומן אלגורי על אהבת ארץ ישראל בשם "מגעים". ב-2003 פירסמה סיפור לבני נוער: "מלכת הכיתה" ושנה לאחר מכן הוציאה בהוצאת הספרים שייסדה - טנא אור - את ספרה "סערות באביב" - רומן התפתחות שנכתב כעבודה בחוג לכתיבה יוצרת עם סיום לימודי התואר השני. ב-2005 ראה אור הרומן "ציפור החול" וב-2007 ספר המשך לרומן הנעורים "מלכת הכיתה" - "אביב עלומיה".

 • ISBN: 56731-2417567
 • גודל (עמ'): 55
 • מו"ל: בוקליק - הפצת ספרים
 • יצא לאור ב-: 20/12/2013
 • שם המחבר: אורה פטישי
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותאורה פטישי צוללת בהצלחה אל תוך עולמם של הילדים הנמצאים על סף גיל ההתבגרות, ואף מצליחה לסחוף את קוראיה איתה.

הספר מביא אפיזודות מתוך חייהם של הילדים, ובמיוחד של גיבורת הסיפור, שרון. שרון היא מעין "ג'ו מארץ'" קטנה, מרדנית ולוחמנית. היא מתארת את חברתה מור כמו שג'ו וודאי הייתה מתארת את בת', – ילדה ייחודית, נדירה בכישוריה, בטוב ליבה וברגישותה לסובבים אותה.

שרון מספרת על המאורעות מנקודת מבטה שלה, ומרתקת את הקוראים גם כאשר היא עצמה אינה מרכז הסיפור. דומה כי היא מרוכזת בהצגתה של חברתה, מור מעבר לעלילה ולסיפור עוסקת פטישי מנקודת מבטם של הילדים בנושאים כמו בריונות, מוסכמות מגדריות, עצמאות וחופש והתמודדויות מכל מיני סוגים כפי שחווים אותן ילדות וילדים אשר עושים את צעדיהם הראשונים אל תוך עולם הבוגרים.

מומלץ מאוד לילדים הרוצים להתנסות בקריאה ולמבוגרים הזקוקים לריענון באשר לאופן בו תופסים ילדים את העולם שסביבם.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • מיקי
  מיקי
  הבת שלי קיבלה את הספר הזה, שמה אותו על המדף ליד המיטה לחודשיים, שיצבור קצת אבק וקצת טעם, אבל אז חיסלה אותו בערב אחד ואמרה, ספר מעניין, וחזרה לבהות בטלוויזיה. זה מה יש.
 • גדעון
  גדעון
  נתנו את הספר מתנה לילדה במשפחה וכששאלתי אם קראה אמרה שכן, שזה ספר נחמד, שמדבר בשפה קצת נכונה מדי, אבל שהוא היה מעניין ושהיא אהבה את הגיבורה. נראה כמו המלצה