הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
1
2
גם ב - Kindle
מישהו השאיר את החלון פתוח
עידן גרינברג

מישהו השאיר את החלון פתוח

עידן גרינברג

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
1
2

במקום 39 

27.3 

גודל (עמ'): 336
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
כי מיקי נולד לא בסדר, ועם לידתו הוגפו חלונות הבית בפני לשונות השכנים המקשקשות ועיני המכרים הבולשות וילדותם החיפאית של אבשלום ואחיו, אביתר, הופקרה בין חדרי הבית המחניקים. בעוד הקרע בין הוריו מעמיק, ואביתר מתקדם אל עבר עולם המבוגרים הבלתי מפוענח, מבין אבשלום שרק הוא יכול להציל את המצב, ויוצא לגלות את האמת שהוא משוכנע שמסתירים מפניו.
כעת, בבגרותו, חייב אבשלום להישיר מבט אל פחדיו העמוקים ביותר ואל השקר המוסכם שנח בשורשי עץ המשפחה שלו.
ברומן הראשון שלו מפליא עידן גרינברג ללכוד את תמציתה המזוקקת של חווית הילדות, את תחושת הבדידות המרה־מתוקה של ההתבגרות ואת ההתפכחות וההיפתחות המאוחרת אל זיכרון העבר. דמויות ססגוניות נפרשות בפני הקורא כמו גלילי הבד בחנות המשפחתית, ונארגות לתוך סיפור עז רגש ועדין ביטוי, שחיים וחום מפעמים עמוק בלבו ומהדהדים בלב קוראיו.
מישהו השאיר את החלון פתוח הוא ספר הביכורים של עידן גרינברג, זוכה פרס תחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ".

״אתה חושב שזה יום כמו כל הימים, ואז בבת אחת התקליט שברקע מפסיק, ובמשב הסיבובים האחרונים שלו נשארת עוד כל כך הרבה מוזיקה.״

עידן גרינברג, גר בחיפה. סיפורו, ״חשופים לכל רוח״, זכה בתחרות הסיפור הקצר של עיתון ״הארץ״ בשנת 2013. בעל תואר שני בכלכלה ומשפטים מאוניברסיטת המבורג. עבד כמנהל מועדון חברתי בעמותת ״ניצן״ והיום בתחום ההיי־טק.
המשך קריאה

סקירות

  • גדעון
    גדעון
    מישהו השאיר את החלון פתוח הוא ספר רגיש מאד, המיטיב לתאר חוויות מעולם הילדות של הגיבורים, ואלו הנקודות החזקות שלו. הספר הזה השאיר בי מחשבות רבות ואולי אפילו אחזור לקרוא בו שוב
  • מיקי
    מיקי
    קראתי בהמשכים, פרק פה פרק שם, לפעמים נהניתי ולפעמים פחות. יש נקודות בספר שהאירו חוויות ילדות בצורה רגישה וייחודית שאמרתי "וואו", אבל הספר לא ברמה אחידה.