הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
1
5
3
2
גם ב - Kindle
מחר ניסע ללונה פארק

מחר ניסע ללונה פארק


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
1
5
3
2

במקום 39 

27.3 

מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

במהלך ימים ספורים, כשחורף מר ואכזרי משתולל בחוץ, על רקע משבר קיומי מתמשך, ורגע לפני שהיא מאבדת לחלוטין שליטה על חייה, מחליטה אם צעירה, ילדה כמעט בעצמה, לקחת את שני ילדיה ללונה פארק.

מחר ניסע ללונה פארק הוא יצירה טרוּפה, מסוחררת ולופתת, המעמידה במרכזה אישה שבדידותה — דווקא בתוך המרדף הנפשי אחר האימהות הטובה, הבלתי־מושגת — קורעת את הלב בעוצמתה.

הרומן החדש של אילנה ברנשטיין הוא דיסטופיה אימהית, מסמך אמיץ ונוקב, שאין בו רגע של מנוחה, המאפשר הצצה אל המגירה העמוקה והאפלה ביותר של הלא־מודע האימהי.

מחר ניסע ללונה פארק הוא ספרה השנים עשר

של אילנה ברנשטיין. קדמו לו: שארה כסותה עונתה, חלמתי שאני ער, עכשיו זה כתוב, מושבת האהבה,

ימי ראשית, בקשתה האחרונה ועוד.

המשך קריאה

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  מדובר באישה צעירה, שאינה מצליחה להכיל את חייה. היא חיה על גבול העוני, בדירה שכורה בשכונה בירושלים, בחורף אכזרי המכה על החלונות. יש לה שני ילדים קטנים, שצריכים להיות גם הוריה, גם בן-זוגה, גם המחסום בינה לבין מה שמכונה "החברה" השופטת לחומרה התנהגויות שמחוץ לתלם. היא חיה מקצבת ביטוח לאומי, נעה בין שפיות לאי-שפיות (זמנית), מנסה להחזיק את הראש מעל המים, לרוב היא טובעת. מרוחקת סנטימטרים מפינוי מדירתה, מרעב, מלקיחה של ילדיה ממנה. אין עבר בספר הזה. אין בו עתיד. הסיפור הוא רק על הווה מייאש המוביל, אולי, לאסון.

  הוא אותנטי ומשכנע. הוא גורם לך למחנק רגשי. הוא גורם לך לבלבול רעיוני. הוא קשה לקריאה ומאד קריא. אפשר לרחם על אנשים שנקלעו לסיחרור ואינם יכולים לעצור ולרדת. אבל שום דבר לא ישכנע אותנו לשנות קצת את הכללים, לרופף קצת את הדרך הביקורתית בה אנחנו מסתכלים על הדרך הנכונה למלא תפקידים, ועל העונשים שאנחנו מענישים את אלה שאינם יכולים למלא אותם בדרך שלנו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=119852
 • מיכאל
  מיכאל
  אחד מהספרים הכי קשים שקראתי. ספר קצר אשר מעניק בוקס בבטן. כתוב נהדר ואני ממליץ בחום.