הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
28 דירוגים
3.8
ממוצע
1
4
2
3
3
2
4
5
5
14
6
גם ב - Kindle
מחזור החיים של גופי תוכנה

מחזור החיים של גופי תוכנה


דרג ספר זה מתוך 5
28 דירוגים
3.8
ממוצע
1
4
2
3
3
2
4
5
5
14
6

במקום 18 

11.7 

גודל (עמ'): 70
מו"ל: טרה ספרים
טד צ'יאנג (1967) הוא מסופרי המדע הבדיוני המקוריים, העדכניים והמסעירים ביותר הכותבים כיום. צ'יאנג, שנולד וגר בארה"ב, נחשב לאחד הסופרים העכשוויים הבולטים והמשובחים בז'אנר וסיפוריו ייחודיים, מסקרנים ומעוררים למחשבה. אף על פי שפרסם עד היום (משנת 1990) רק ארבעה-עשר סיפורים קצרים, נובלטות ונובלות, סיפוריו המרתקים זכו בשורת פרסים יוקרתיים: ארבעה פרסי נבולה, שלושה פרסי הוגו, שלושה פרסי לוקוס ועוד.
"סגנונו של צ'יאנג מהודק וצלול" ולסיפוריו יש "אפקט ממגנט על הקורא" – ג'ון קלוט, מבקר המד"ב הנודע.
המשך קריאה

סקירות

 • א
  א
  נובלה או נובלטה נפלאה של טד צ’יאנג
  ב״נחזור החיים של גופי תוכנה״ הסופר מציג סיפור אמין ומרגש ומכיל דילמות מוסריות שסביר שהאנושות תתקל בהן בעתיד הקרוב
 • הדר
  הדר
  סיפור באורך נובלטה, שמטפל בסוגיות של הורות, רצון חופשי, המוסריות של מיניות, בינה מלאכותית וזכותה לבחור, גיל ויכולת מנטלית בהקשר ליכולת לבחור, וזכותו של מתבגר לטעות. מעניין מאוד ונגמר בצורה די פתאומית - משאיר הרגשה שאמור להיות עוד.
 • yaelhar
  yaelhar
  הסיפור עוסק בבינה מלאכותית. זה התקציר שהוא נכון ושגוי בו זמנית. כי למעשה הוא עוסק במה שאנחנו מכנים "העולם הוירטואלי" ובדרכים הרבות והשונות בו אנחנו מגיבים אליו. אנה היא מאמנת של בעלי חיים שמקבלת משרה בחברת שהמציאה יצורים וירטואליים דמויי בעלי חיים, (זוכרים את הטמגוצ'י?) בעלי אינטליגנציה מסויימת - נניח כמו שימפנזה או כלב נבון, ויכולת מסויימת ללמוד. את היצורים האלה החברה מתכוונת למכור ויש המון אנשים שמוכנים לקנות יצור מהסוג הזה, לגדל אותו, ללמד אותו ולדאוג לו.

  הנובלה הזו כתובה כולה בהווה - למרות שההווה נמשך מעל עשר שנים. היא עוסקת במה שקורה לבני אנוש תוך כדי ה"טיפול" וה"גידול" והדאגה ליצור, שלמרות שאינו אנושי ובדרך כלל אין לו גוף - הוא מהווה מושא לרגשות אנושיים, של אהבה, הגנה, הורות. הנובלה מעלה דילמות אתיות ורגשיות, תוך כדי סיפור שאינו בידיוני כל כך, הנטוע במשחקים של מציאות מדומה, גיימרים, וטבע האדם לטוב ולרע.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=86620
 • tal
  tal
  קראתי את הסיפור באנגלית. כמו כל הסיפורים של טד צ'יאנג, מעורר מחשבה על העולם שלנו ועל העתיד שלו. אבל גם מייצר דמויות נוגעות לב
 • גדעון
  גדעון
  אני חיב להגיד שבאתי לקרוא את מחזור החיים של גופי תוכנה עם קצת יותר מדי ציפיות, לאחר שקראתי סיפורים אחרים שלו, ומאד נהניתי. זה סיפור לא רע, אבל יבשושי קצת, מאד טכני, מספר מה קורה לאורך זמן רב, ונגמר פתאום. כאילו - הפכתי דף וזהו, לא היה יותר. מוזר
 • אוריאל
  אוריאל
  נובלה קצרה וקולעת. לאור ההתקדמות הטכנולוגית בתחום, יתכן שלא רחוק היום ובוא נעמוד מול סוגיות דומות גם במציאות. מומלץ.