הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
1
מחווה לשישה סופרים של המאה העשרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
1

במקום 37.00 

25.90 

במקום 37.00 

25.90 

תקציר

הקובץ הזה הוא מחוות הוקרה של סדרת "פרוזה אחרת", בשלהי האלף והמאה, לשישה יוצרים גדולים של המאה העשרים - שישה סופרים, בנים מובהקים של התקופה, שהתוו לסיפורת, כל אחד על פי אישיותו המיוחדת ועולמו, דרכים חדשות להתמודד עם המציאות של העידן המודרני.

 

פניה של האמנות בכלל ושל הספרות בפרט השתנו לבלי הכר במחצית הראשונה של המאה שעברה, וששת היוצרים האלה - ג'יימס ג'ויס האירי, פרנץ קפקא היהודי הצ'כי, איסאק באבל היהודי הרוסי, חורחה לואיס בורחס הארגנטינאי, ויליאם פוקנר האמריקאי ואלבר קאמי הצרפתי יליד אלג'יריה - הטביעו עליהן חותם עמוק, שבלעדיו קשה לתארן.

שש היצירות המובאות בספר זה כולן פנינים, וכל אחת מהן אוצרת בתוכה את גדולתו של המחבר, שמכוחה כבש לו את מקומו בספרות המאה העשרים. ובו בזמן הקובץ הוא גם מחווה צנועה לאמנות התרגום לעברית ולכמה מהעוסקים בה זה עשרות שנים, ותרגומים פרי עטם הופיעו ב"פרוזה אחרת".

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-13-2505-2
 • גודל (עמ'): 204
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 06/04/2016
 • שם המחבר: אלבר קאמי, ג'יימס ג'ויס, ויליאם פוקנר, חורחה לואיס בורחס, פרנץ קפקא
 • תורגם ע"י: אברהם יבין, אילנה המרמן, אמציה פורת, נילי מירסקי, רנה ליטוי

סקירות הגולשים

 • Julia
  Julia
  הספר עצמו קצר יחסית. הסיפורים מעניינים ואכן מרגישים את האופי או התחושה של כל סופר באמצעות הסיפור שלו שנחבר לספר זה.
  מה שכן חייבת לציין, שהספר לא תופס אותך וגם הסיפורים לא כל כך. יצא לי לקרוא בעבר ספרים של בורחס, פוקנר, של קאמי וקפקא (על השניים האחרונים אף עשיתי קורסים בתואר הראשון שלי) והסיפורים הללו לא באמת נתנו לי תחושה שאני קןראת משהו פרי יצירתם, אלא יותר כמו הצצה קטנה לעולמם הספרותי. בעיניי, עדיף לקרוא "המשפט", או "הדבר".

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו