הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
3
מושב הנהג

מושב הנהג


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
3
39 
גודל (עמ'): 139
מו"ל: הוצאת הכורסא

סקירות

 • גדעון
  גדעון
  גם אני הגעתי לקרוא את מושב הנהג של מיוריאל ספארק בעקבות סופרלטיבים נלהבים ולמרות שבאתי מוכן לספר קצת שונה, לא הצלחתי להתמודד עם הטון המרוחק, חוסר ההיגיון וההתנהגות התמוהה של הדמויות
 • yaelhar
  yaelhar
  ליסֶה היא רווקה בת 34 שעובדת 16 שנים בחברה להנהלת חשבונות. היא חיה חיי צמצום בדירה קטנטנה עם רהיטים מתקפלים המחוברים לקיר. הסיפור המתאר 48 שעות, מתחיל כשליסֶה יוצאת לחופשה נדירה, לא ברור לאן. המציאות של ליסֶה מגוונת בצורך להיות משהו אחר ממה שהיא וכדאי לקבל מה שהיא אומרת בערבון מאד מוגבל. לכל אדם שהיא פוגשת היא מספרת סיפור שונה וכל האנשים שהיא פוגשת בדרכה הם ניצבים במחזה של חייה.

  כל הדמויות מהגיבורה ומטה מתנהגות בצורה תמוהה ולא ברורה. הסיפור כולל רק פעולות, לא מחשבות או הסברים. הדיאלוגים הרבים שבו הם בעיקר דו-שיח של חרשים. הכתיבה מוזרה, מתארת התנהגות לא-ברורה, הסיפור חסר ארגון ונראה כאילו נכתב על ידי בינה מלאכותית.

  המון סופרלטיבים נשפכו על הספר ועל הסופרת. הכריכה האחורית מציינת שהיא "אחת הסופרות הבריטיות החתרניות, המפתיעות והמסוגננות של המאה העשרים", לא פחות. קראתי כמה ביקורות שהעתירו על הסיפור המון פרשנויות מרתקות. לא נטשתי את הספר כי הייתי בטוחה שהסיפור המופרך שקראתי חייב להתכנס ולהפתיע. לצערי לא התכנסות ולא הפתעה: סוף ההולם בדיוק את ההתחלה והאמצע של הסיפור. אני חושבת שהייתי קורבן למתיחה של הסופרת ולפחות על זה מגיע לה שאפו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=113474
 • איילת
  איילת
  הספר "מושב הנהג" הוא ספר אפלולי
  המקום והזמן אינם מוגדרים.
  מדובר באישה צעירה שיוצאת לחופשה מיוחדת.
  אשה בודדה ויוצא דופן מאד, אדם מכמיר לב.
  מההתחלה ברור שהסוף לא יהיה טוב אבל מה ואיך?
  במהלך הספר היא פוגשת ונפגשת עם דמויות שונות
  ספר מעניין ומיוחד מאד.