הז'אנרים
כל הז'אנרים
כל התגיות

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
0
1
מוטי מרציאנו, בלש פרטי

מוטי מרציאנו, בלש פרטי


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
0
1
39 
39 
גודל (עמ'): 207
מו"ל:

תקציר

ממשרדו המאובק בשולי פלורנטין מתמחה מוטי מרציאנו, בלש פרטי, באיתור אנשים שנעלמו. חקירותיו מביאות אותו אל הפינות האפילות של המציאות הישראלית הרוחשת מתחת לפני השטח: ברוני פשע מסתוריים, סוחרים בינלאומיים ביהלומי דמים, סוכני שב"כ שסרחו, מאורות הימורים וכתות פנאטיות שמנסות להביא את סוף העולם. 

מי שמגיעים לבקש את עזרתו הם מי שאין להם מה להפסיד. כך אנו נחשפים לסיפורים של נדיבות ושל רוע, אהבה ואלימות, כאשר אנושיותו של מרציאנו, הזאב הבודד, ושל גלריית הדמויות המרתקות והססגוניות בהן הוא מתחכך, מאותגרות כל פעם מחדש. נפשו של מרציאנו נחשפת דרך התעלומות המקיפות אותו, עד שהן מעמיקות ונדמה שהוא אובד בהן כליל.

יונתן יוֹבֵל יוצר כאן בלש קשוח ורגיש כאחד, במסורת תור הזהב של הספרות הבלשית. ספריו הקודמים, סוס טרויאני ושירי ההומו אורבנוס, יצאו גם הם בהוצאת הקיבוץ המאוחד. הוא זכה פעמיים בפרס הראשון בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ", וכשאינו כותב הוא מלמד בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

המשך קריאה
 • ISBN: 31-9006438
 • גודל (עמ'): 207
 • יצא לאור ב-: 01/08/2018
 • שם המחבר: יונתן יובל

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • גיא
  גיא
  סיימתי את הספר ברגשות מעורבים. מצד אחד, בכל הסיפורים יש עלילה מותחת ומעניינת, רוב הדמויות ממש מוצלחות והכתיבה שוטפת.
  מצד שני, עושה רושם שהסופר ניסה לקצר ולתמצת, כך שהתוצאה יותר דומה לתסריט של סדרת מתח מאשר לספר בלשי. קצת יותר השקעה בפיתוח הדמויות וקצב יותר מתון של התפתחות העלילה היו יכולים להפוך את הספר לממש ממש טוב.