הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
2.9
ממוצע
1
2
2
2
3
1
4
1
5
2
2
גם ב - Kindle
מוזיאון הנשמות הספרותיות

מוזיאון הנשמות הספרותיות


דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
2.9
ממוצע
1
2
2
2
3
1
4
1
5
2
2

במקום 18 

16.2 

גודל (עמ'): 59
מו"ל: טרה ספרים

חייו השלווים של מר ברגר מתערערים כשהוא מוצא עצמו עד לטרגדיה שבאופן מעורר צמרמורת מזכירה את הסצנה שבה אנה קרנינה משליכה את עצמה לפני רכבת נוסעת. הוא ממהר לזירת ההתרחשות, אך מגלה שהאישה המסתורית נעלמה מסביבת פסי הרכבת ללא כל זכר. חקירתו של ברגר בעניין מובילה אותו אל "קקסטון, ספריית השאלה ומחסן ספרים פרטי", שבה הגבול בין מציאות לדמיון מיטשטש מעבר לכל היגיון.


ג'ון קונולי (1968) הוא סופר מתח אירי ידוע. הוא פרסם עשרות ספרים וסיפורים, ואחד מספריו אף עובד לסרט קולנוע.
סדרת ה-BiblioMysteries היא סדרת סיפורים מאת סופרי מתח מפורסמים המתקיימים בעולם הספרים והספרות - חנויות ספרים והעובדים בהם, ספריות וספרנים, ספרים נדירים, מוציאים לאור, חוקרים ואספנים. כל אלה ואחרים משמשים כדמויות המרכזיות או כסביבת ההתרחשות בעלילות הסיפורים הנבחרים שבסדרה.

המשך קריאה

סקירות

 • גדעון
  גדעון
  מוזיאון הנשמות הספרותיות מאת ג'ון קונולי הוא ספרון קצר הכתוב בכישרון גדול. מזמן לא העתקתי כך משפטים שמצאו חן בעיני, לא בשנינותם היתרה אלא במין חוכמת חיים מהורהרת ושקטה שנבעה מהם.
 • yaelhar
  yaelhar
  סיפורים קצרים הם הרפתקאה בקפסולה – מעט עמודים בהם צריך לפתח רעיון שלם ולהשאיר את הקורא מסופק. הניסיון מלמד שפעמים רבות (מדי) אנשים כותבים סיפור קצר המשאיר בקורא טעם חמצמץ – הרעיון לא פותח במלואו, אי אפשר להתחבר לדמויות שרק הופיעו והופ – אינם עוד, והסוף... אוי הסופים המוזרים והלא מתחברים. למרות - ואולי בגלל - הקצרצרות דרוש תיחכום וכישרון לכתוב סיפור קצר. לקונולי יש מהשניים. ובנוסף יש לו גם חוש הומור מעודן, המוסיף גוונים ורבדים לסיפור הזה.

  תור פשוט קורא לסיפור קצר, שאפשר להפליג בזכותו למקומות טובים יותר. הבעיה היא שאם זה סיפור לא מוצלח – הוא לא יצליח להעביר לך את הזמן. ואם הוא סיפור מוצלח – הוא יסתיים הרבה לפני שיסתיים התור, וימעל בתפקידו, מה שקרה לי עם הסיפור הזה...
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=104519