הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
7
גם ב - Kindle
מדד הפחד
רוברט האריס

במקום 37 

26 

מדד הפחד

רוברט האריס

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
7

במקום 37 

26 

במקום 37 

26 

גודל (עמ'): 272
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-552-507-6
 • גודל (עמ'): 272
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 19/03/2013
 • שם המחבר: רוברט האריס
 • תורגם ע"י: קטיה בנוביץ'

תקציר

דוקטור אלכס הופמן נחשב לאגדה במעגלים הפנימיים של אילי ההון: תוכנת המחשב שפיתח מנתחת רגשות אנושיים וחוזה תנודות בשוקי ההון בדייקנות על-טבעית. אין זה פלא שקרן הגידור שלו מרוויחה מיליארדים. 

אבל כשיום אחד נפרצת מערכת האבטחה של ביתו, טלטלת שווקי ההון הצפויה מעמידה את הכלכלה הגלובלית כולה בסכנה. 
אל מול מחול שדים של פראנויה ואלימות, נאלץ הופמן להתעמת עם אויב מסתורי, מחושב ונטול עכבות.

"סופר ששליטתו במותחן מזכירה את אלפרד היצ'קוק"
 - הגרדיאן 

"האריס נמנה עם האנשים הבודדים שכותבים מותחנים רציניים ואינטליגנטיים שעוסקיםבסוגיות הגדולות של זמננו" - 
דיילי אקספרס 

"כותב המותחנים המוביל בבריטניה" - 
דיילי טלגרף 

"פשוט מסעיר" - 
סאנדיי טיימס

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-507-6
 • גודל (עמ'): 272
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 19/03/2013
 • שם המחבר: רוברט האריס
 • תורגם ע"י: קטיה בנוביץ'

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות

 • עידן
  עידן
  ספר מתח מצוין, שניגש לז'אנר מזווית לא שגרתית.
  הספר דן בכל מיני נושאים שקשורים לטכנולוגיה ופרטיות, כמו גם לכלכלה ושוק הון.
  הספר סוחף ומלא אקשן, לא תוכלו להוריד אותו מהיד עד הסוף המפתיע!
 • yaelhar
  yaelhar
  ספרי מתח בנויים על הפתעה וציפייה. אתה מצפה להיות מופתע, מצפה למתח גובר והולך, מצפה לפחד קצת ומצפה לקתרזיס בסוף - ציפייה שהטובים יבואו על גמולם והרעים על עונשם. חלק מסופרי המתח שקראתי לאחרונה מתבססים על המוני מתים במיתות משונות, על אנשים שתשוקתם היא להרוג כמה שיותר אנשים אחרים, סתם כי הם רעים, ועל בלשים (שיכורים, עם בעיות משפחתיות לא פשוטות ובגדים מלוכלכים) שפותרים את התעלומה ב 300 - 400 עמודים. הספר הזה אינו מתאים לקטלוג.

  הספר אינו מדע בדיוני. לא מזמן דיברתי עם מישהו שפיתח אלגוריתם (אמנם פחות מורכב מזה שמתואר בספר) לאותה מטרה ומשתמש בו בהצלחה באותו אופן. ולגבי המידע - גם הפרטי - המשוטט חופשי ברשת? זה כבר לא בידיון ולא עתידני - אלה הם חיינו גם אם עדיין לא הפנמנו את זה.

  האריס כותב מצויין. כתיבתו חסכונית, תאוריו ממצים, הדמויות בנויות היטב, הדילמות ברורות. הוא סופר מגוון מאד - כותב דרמות היסטוריות כמו סיפורי מתח עכשוויים
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=90272
 • אור
  אור
  הספר שנכתב במקור כמתח מדע בדיוני הפך לספר על מדע של ממש שמראה לנו עד כי מחשבים נכנסים ושולטים בחלקים נרחבים בחיינו
 • דן
  דן
  ספר שעוסק בנושא מאד לא סקסי, כלכלה, ומצליח ליצור סביבו סיפור מותח למדי עם הרבה הפתעות וטוויסטים, ואפילו ללמוד משהו בדרך
 • גדעון
  גדעון
  ספר בלשי עם קצת אלמנטים של מדע( כבר ממש לא בדיוני) ובעיקר עיסוק בכלכלה, בכסף גדול, במחשבים ששולטים על הכלכלה שלנו. הכתיבה תמציתית והעלילה היא העיקר. ספר מעניין מאד
 • לימור
  לימור
  מדובר בספר מתח עוצר נשימה מתחילתו ועד סופו, כתוב בצורה טובה שמושכת את הקורא, מומלץ.
 • Aviva
  Aviva
  הייתה לי התלבטות עם סיום קריאת הספר "סופר צללים" של רוברט האריס,. במקביל לקריאת הספר גיליתי שהוא מעובד לסרט שיבויים על ידי מי שהואשם באונס קטינה ונמלט מארצות הברית למדינה שאין לה הסכמי הסגרה אתה, רומן פולנסקי. האריס, שכנראה מבכר את הצלחתו על הכלכלית על פני הרבה דברים אחרים, עבד בשיתוף פעולה מלא (גם אם מרחוק) עם האיש, ולי היה קושי לתת יד לקידום סופר שבתורו מקדם יצירה של פושע מין הבורח מעונשו. זאת הסיבה שמאז השתדלתי שלא לרכוש ספרים של המחבר או להתאמץ כדי להגיע אליהם. הצרה היא שהאריס הוא סופר מוכשר, רבגוני, וכתיבתו קוסמת גם לבני משפחה אחרים שלי. וכך, מצאתי את עצמי גומעת במהירות ספר נוסף פרי עטו של היוצר המוכשר שאני עדין מחכה שיצא בקריאה כנגד מעשהו של פולנסקי (האריס עוד לא מאוחר מדי).

  כשמדובר על ספרי מתח, ז`אנר פופלארי מאוד, ניתן לחלק את הכותבים לשתי קטגוריות עיקריות: הממחזרים ואלו ששומרים על מקוריות. סופר נוטה לכתוב בדרך מסוימת, זו שמקלה עלינו כקוראים לסמוך על בחירתנו לקרוא ספרים נוספים שלו בעתיד. ז`אנר ספרות המתח מורכב ממגוון רחב של סגנונות ומורכבות, אבל סופריו מאופיינים כסופרים אחרים, בנטייה לכתוב את עצמם שוב ושוב. רוברט האריס שכתיבתו לא מתמקדת בז`אנר כתיבה אחד, מצליח להמציא את עצמו בכתיבה כל פעם מחדש. לכן, אם אהבתם את כתיבתו בספר מסוים לא בהכרח מובטחת לכם הנאה מספרים אחרים שלו. מצד שני, אתם אף פעם לא יודעים איזו חווית קריאה עשויה להיות לכם בספרו החדש. במקרה הנוכחי, ספר המתח שלו ייחודי אף כי לעניות דעתי נופל מספרים אחרים שלו שקראתי.

  מדד הפחד הוא מותחן שהתחושה שלך בסיומו כי הוא עתידני מדי. מותחן הבוחן את ההערצה, המהולה בחשש, של בני האדם את המכונות שיצרו. האריס אינו הראשון, וכנראה גם לא האחרון, שעוסק בנושא. לי אישית זכור לטובה פרק נפלא שיצרה סדרת האימה "אזור הדמדומים" ועסק בננוטכנולוגיה ככלי לריפוי. פרק ששודר אי אז בימי הערוץ הראשון והבלעדי בילדותי.

  דוקטור אלכסנדר הופמן יושב בביתו שבז`נווה ומעיין במהדורה הראשונה של ספרו של דרווין "הבעת רגשות באדם ובבעלי חיים". הספר הנדיר, ששוויו כ 15,000$ נשלח אליו במתנה מגורם אנונימי, כשפתק המציין את פרטיו של סוחר הספרים טמון בין הדפים המוקדשים לרגשות הפחד, רגשות הרלוונטיים באופן ישיר לפיתוח האחרון שלו "הוויקסל 4", פיתוח שנועד לסייע למשקיעיו לבצע מהלכים שיגדילו את הונם על סמך אלגוריתם המנבא תנודות מנייתיות המבוססות על פחד כפי שהוא בא לידי ביטוי בכל מאגרי המידע שלתוכנה גישה אליהם. החשוד המיידי של הופמן הוא שותפו לעסקים, יוגו קוורי, שמבהיר לו בשיחת הטלפון שאין לו שום קשר לנושא. ההרהורים על זהות השולח מלווים אותו למיטתו, שם המתינה לו בסבלנות רעייתו לחגוג אירוע ששוב שכח...

  בשלוש וחצי לפנות בוקר הוא ניעור בפתאומית משנתו בשל תחושה שלא נותנת לו מנוח, הוא מתבונן מחוץ לחלון חדרו ומגלה שחיישני התנועה שהותקנו בכניסה לביתם הדליקו את האורות בחצר, שעוצמתם מספיקה כדי להאיר מגרש כדורגל קטן. הוא מבטל את הנושא בהנחה כי שוב מדובר בחתול, שועל או ענפים שנעו ברוח עד שהוא שומע אוושה קלה מן הקומה מתחת...

  האירוע הזה הוא פתיחה לשורה של התרחשויות המערערת אט אט את שלוותו של דוקטור הופמן שנודע ביכולת המיקוד הסובייטקיבית שלו, זו שמוקדשת לכל מה שמאתגר אותו אינטלקטואלית ומתעלמת בחוסר מודעות מוחלט מכל מה שמרבית האנשים מגדירים כנימוס בסיסי. דוקטור הופמן מגלה לראשונה את רגש הפחד וכמי שמחפש תמיד להבין את המציאות, בוחן את עצמו אל מול אבחנותיו של דרווין בנושא.

  מדד הפחד הוא כינוי של מדד התנודתיות (Volatility Index), האומד את התנודתיות הצפויה במדד המניות S&P 500. הוא מכונה "מדד הפחד", שכן הוא מבטא את חששות המשקיעים בתקופות בהן שוקי המניות נוטים לרדת בחדות. המדד אינו מבטא פחד מנפילות בלבד, אלא כל חשש משוק תנודתי. האריס למד את המושג לעומק ועושה בו שימוש כפול, כאשר מצד אחד הוא משתמש בו במובנו המוכר מהתחום הכלכלי, ומצד שני, ממשיך עם רעיון מדד הפחד כשהוא מיישם אותו בחיי היום יום.

  האריס הוא אמן כתיבה, ככזה מובטחת לקוראים בספר הנאה. כספר מתח הוא עשוי היטב אף כי אישית הצלחתי לפענח את החידה העומדת מאחורי התעלומה המרכזית המובילה אותו, למרות היסחי הדעת ששתל המחבר בצורה עקבית במהלך העלילה, הרבה לפני סיומו.