הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
4.1
ממוצע
1
1
2
0
3
4
4
3
5
8
16
גם ב - Kindle
מבריקים
38 

מבריקים


דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
4.1
ממוצע
1
1
2
0
3
4
4
3
5
8
16
38 
38 
גודל (עמ'): 518
מו"ל: דני ספרים
 • ISBN: 390-2972
 • גודל (עמ'): 518
 • מו"ל: דני ספרים
 • יצא לאור ב-: 04/04/2016
 • שם המחבר: מרקוס סייקי
 • תורגם ע"י: נעמה בן דור
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

בוויומינג ילדה קטנה מסוגלת לקרוא את סודותיהם האפלים ביותר של אנשים לפי הדרך שבה הם משלבים את זרועותיהם. בניו-יורק אדם ה"חש" דפוסים בשוק המניות יכול לגרום לנפילת הבורסה. בשיקגו אישה מסוגלת לעבור ממקום למקום בלי שאיש יבחין בה. הם נקראים "מבריקים", ומאז שנת 1980 אחוז אחד מהאוכלוסייה נולד "מבריק".

ניק קופר הוא אחד מהם - סוכן פדרלי בעל יכולות ההופכות אותו לצייד טרוריסטים יוצא דופן. המטרה הבאה שלו היא כנראה האיש הכי מסוכן בעולם, "מבריק" בעצמו שידיו טבולות בדם והוא זומם להצית מלחמת אזרחים בין ה"מבריקים" והאנשים הרגילים. אבל כדי לתפוס אותו קופר ייאלץ לצאת נגד כל מה שהוא מאמין בו - ולבגוד באנשים שהוא חלק מהם.

 

מרקוס סייקי, הכוכב העולה בשמי ספרות המתח הספקולטיבית, מגיש לנו סיפור הרפתקאות שהוא לא רק רכבת הרים מסחררת, אלא גם מסמך חברתי מרתק ומעורר מחשבה; סיפור על עולם שהוא בעת ובעונה אחת שונה לחלוטין מעולמנו, אך גם דומה לו באופן מצמרר - עולם שבו אם נולדת בעל כישורים מיוחדים, אתה לאו דווקא מבורך.

"'מבריקים' הוא ספר מבריק... אבל הוא גם מצמרר ומצחיק ומטריד וחד כמו תער. אני ידידה של מרקוס סייקי, אבל אחרי שקראתי את 'מבריקים', אני יותר מעריצה שלו מאשר ידידה...". ג'יליאן פלין, מחברת רב המכר "נעלמת"

"במותחן מבריק זה מרקוס סייקי מתאר עתיד קרוב שספק אם ינחם אתכם, אבל לבטח ישאיר אתכם על קצה הכיסא". פבלישרז וויקלי

המשך קריאה
 • ISBN: 390-2972
 • גודל (עמ'): 518
 • מו"ל: דני ספרים
 • יצא לאור ב-: 04/04/2016
 • שם המחבר: מרקוס סייקי
 • תורגם ע"י: נעמה בן דור
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותמותחן עתידני משובח!

החל משנת 1983 החלו להיוולד אנשים עם כוחות מיוחדים שינו את מהלך ההיסטוריה. האנשים האלה נקראים "מבריקים", והם נולדו עם יכולות יוצאות דופן לקלוט את סביבתם: לזהות דפוסים, קודים, צפנים ומספרים, היכולת לצפות מצבים שונים ולנתח את קשת ההתנהגויות האנושיות בהינד עפעף.

לכן כולם מפחדים מהם.

אפילו מהסוכן הממשלתי ניק קופר שנמצא במרדף חסר מעצורים אחרי "ג'ון סמית'", טרוריסט "מבריק" וחסר מצפון. אבל דווקא כאשר ניק קרוב מאי פעם להשגת מטרתו, כללי המשחק מתהפכים. הסוכן הנאמן מתחיל להבין שהמערכת בעזרתה הוא מגן על ילדיו לא תמיד פועלת בדרכים המקובלות.

ספר עוצר נשימה עד העמוד האחרון, קלאסי ועונה על כל ציפיות הז'אנר מחד, מקורי וייחודי בסגנונו מאידך.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • לימור
  לימור
  פשוט תענוג והנאה צרופה. דמויות מעניינות, מתח, פעולה ואידאלים. כמובן יש דילמות, אהבת משפחה והקרבה עצמית כל מה שבונה ספר לטוב בייחוד בהוספת היסוד העל טבעי. ממתינה בכיף לחלקים הבאים.
 • yaelhar
  yaelhar
  האנושות "הרגילה" נגד המחוננים בעלי היכולות החריגות. הרעיון מופרך אך מספק את המתח הכאילו הכרחי. קונספירציה, פעולה, מותח ומספק את הסחורה.
  https://simania.co.il/showList.php?listId=27292
 • אוסנת
  אוסנת
  לי לקח קצת זמן להתפס על הספר, בהתחלהזה היה מעט צולע מבחינתי אבל ברגע שהדמות מתחילה להפנים שמשהו לא בסדר הסםר מתחיל לתפוס תאוצ ה ולקבל עניין. העלילה טובה, מרתקת, החשיבה על הפחד שלנו מהשונה קופצת פה בכל סיטואציה ובעיקר הפחד של השלטון מאלו שמעיזים לייצר מהפך. אהבתי
 • מלני
  מלני
  הספר כתוב היטב, הקריאה זורמת. הרבע האחרון ממש טוב, מעורר מישבה, מתמודד עם דילמות, מעניין מאתגר את האמונה הטבעית שלנו לגבי המניעים של מנהיגי העולם. אלא שזה רק הרבע האחרון.
  3 הרבעים הראשונים סובלים מחולשה רעיונית, כבוגרת מד"ב המודעת לספקולציות על העתיד, הפריעה לי מאוד הבחירה בתחומי ה"מחוננות". כמו שהם מתוארים, הם מתאימים יותר לאדם קדמון משודרג מאשר לאדם במאה ה-21. מבחינתי, זה פספוס. יתרה מכך, התכונות של המחוננים אנן מהוות איום אמיתי על החברה המצוידת במחשבים ולכן הרציונליזציה של העלילה חלשה. נוער ואנשים שקראו ךחות ספרי מד"ב, כנראה יהנו יותר. בכל אופן הספר ראוי לקריאה ולו בשל החלק האחרון שלו.
 • גיל
  גיל
  אני חובב גדול של סרטי אקס מן ואין ספק שרואים את ההשראה של וולברין בספר הזה..
  ההבדל בספר הוא שתיאור החיים עם אוכלוסייה מיוחדת כזאת מייצר משהו אמיתי וכמעט אפשר לדמיין את העולם הזה מתממש בעתיד.
  הכתיבה טובה מאד על אף שהשפה פשוטה מאד, אולי מידי.
  מהנה, אפילו מותח בחלקים רבים, ועושה חשק לעוד אחד בהקדם.
 • אורה
  אורה
  כתוב נהדר. ממש. התחלתי את הספר והפרקים הראשונים היו בכיוון מסויים שמאוד אהבתי, אבל בעיני הוא השתנה באיזשהו שלב. עדיין מדובר בספר מצויין ומומלץ.
 • לאה
  לאה
  תארו לכם איינשטיין בכל גן ילדים...מדהים...אבל הסכנה הגדולה היא שחלק מהילדים הגאונים ילכו בדרך הרוע כשיגדלו. כבר אירעה התמוטטות הבורסה כש"מבריק" חזה את מהלכיה. בספר זה מתייגים את האבנורמלים מחשש שקבוצת בוגרים תגרום הרס לעולם ותנסה לשנותו.. גם התיוג מסוכן כי הוא גורם להתפלגות אוכלוסייה. לא חסר הרבה שתפרוץ מלחמת אזרחים באמריקה. והכתיבה.....אחד הדברים החשובים לי ביותר בספר הוא הסגנון. אז זהו ספר מתח , הראשון בטרילוגיה וכתוב בסגנון נפלא. קשה לעזוב. בנוסף להיותו ספר מבריק , הוא מעביר מסר חברתי ומומלץ גם לאלה שאינם אוהבים בדיוני ומתח
 • רלה
  רלה
  ספר מתח מצויין, עלילה זורמת, והפתעות מדי פעם לאורך הדרך. כל מה שספר מתח טוב אמור להכיל.

  ארה"ב בעשור השני של המאה ה- 21. מזה יותר מ- 30 שנה יש אחוז אחד מהאוכלוסיה שנולד עם תכונות מעל לנורמלי, אנשים אלו נקראים "מבריקים". לאדם מבריק יש תכונות שונות, מצד אחר הוא מתנהג ומתקשר כמו כל אדם אבל מצד שני יש לו יכולות ותכונות מיוחדות - אחד יכול להרגיש מה אנשים סביבו עומדים לעשות, שני יכול לפענח הבעות פנים ותנועות גוף כ"כ מהר וטוב שלעולם לא תוכל להפתיע אותו, שלישי יכול לחזות ולנתח את שוק המניות וכך לגרוף הון עתק ולמעשה לנצח ולבסוף לשתק את השוק, ועוד ועוד. בעולם כזה יש מתח בין כלל האנשים (הנורמאליים) לבין המבריקים (האבנורמלים) או לפחות בין חלק מהנורמלים לחלק מהאבנורמלים.

  פעולות טרור של מבריקים גרמו לממשל להקים סוכנות מיוחדת, חזקה ובעלת סמכויות דרקוניות, כדי לטפל בטרור המסוכן וגם בפשעים של מבריקים. ניק קופר הוא סוכן שטח בכיר בארגון – סוכן פדרלי בעל רשיון להרוג ולחסל במקרה הצורך. ניק הוא גם מבריק בעצמו ולו יכולות ההופכות אותו לצייד פושעים מעולה.

  בעקבות פעולת טרור גדולה וקטלנית מאד, הוא נכנס למשימה ארוכת טווח, קשה, ואולי בלתי אפשרית, והכל במטרה למנוע מלחמת אזרחים בין הקבוצות. ניק חותר למטרתו אבל מגלה בדרך שלא הכל פשוט וברור כפי שהוא חשב.
 • Lital
  Lital
  הספר "מבריקים" הוא אחד מהספרים הטובים שקראתי לאחרונה! יש בו מתח, אקשן ואפלה כזאת מגניבה.. הסיפור הוא על סוכן ממשלתי שהוא גם במקרה מחונן. בעולם שיש בו מוטציות גנטיות, סוג של אקס מן אך מפותח יותר. הוא והצוות שלו צדים אחר "טרוריסטים" מוטנטים שעלולים לפגוע במדינה... מה שהוא לא יודע, זה שהוא בכלל לא בצד הנכון במלחמה הזו.
 • אל
  אל
  ספר ספקולטיבי מטריד מאוד שישאר אתכם גם לאחר סיום הקריאה
  צמרמורת במובן הטוב של המילה
  משובח ביותר
 • שיר
  שיר
  ספר מרתק ואפל המגניב אותנו תראה של ילדה עם יכולות מוזרות לראות את סודותיהם של האנשים יכולות זו היא פתיחה לעלילה מצויינת....
 • חניתה
  חניתה
  כשרכשתי אותו הייתי די סקפטית אם יענה על הציפיות. עד מהרה נסחפתי לתוך העלילה המרתקת שצופנת בתוכה מתח, אקשן, דמויות מרתקות, סיפור שמעורר מחשבות לגבי ההווה והעתיד כנגזרת של התפתחויות טכנולוגיות ואנושיות.
  כחובבת מד"ב ומתח בהחלט ענה על כל הציפיות ומעבר.
 • דן
  דן
  מכירים את זה שאתם קוראים ספר, נהנים עד בלי די, ומגלים שהוא בעצם חלק מטרילוגיה, שלא תורגמה עדיין, אז אתם רצים לרשת ומשיגים את שאר הספרים באנגלית ומרגישים שאתם הרבה לפני כולם. ככה זה פה.
 • גדעון
  גדעון
  איזה יופי של סיפור, רכבת הרים מסחררת מגדיר אותו מצוין, אקשן מהסוג הטוב, זה שמשאיר אותך מרותק כל כך עד שאתה מתרומם מהכורסא עם כאב צוואר בגלל שלא שמת לב למציאות כמה שעות טובות.
 • לימור
  לימור
  ספר מתח מעולה, מותח מתחילתו ועד סופו. הספר כתוב טוב. עלילה טובה. זהו ספר חובה לכולם מומלץ
 • עודד
  עודד
  ספר אדיר, מותח עד כאב, מלא אקשן שכתוב טוב. מזכיר את X-מן אבל לוקח את הרעיון של מוטאנטים שנולדים עם כוחות מיוחדים למקום אחר לגמרי. חובה לחובבי המד"ב וידבר גם אל אלו שלא, עובר לחלוטין כספר מתח לכל דבר ועניין. מומלץ בחום.