הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
2.1
ממוצע
1
5
2
2
3
1
4
1
5
1
2
מאושרים לתמיד: תובנות חדשות ממדעי המוח

במקום 39 

26 

מאושרים לתמיד: תובנות חדשות ממדעי המוח


דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
2.1
ממוצע
1
5
2
2
3
1
4
1
5
1
2

במקום 39 

26 

במקום 39 

26 

גודל (עמ'): 238
מו"ל: מטר הוצאה לאור
 • ISBN: 99-2003
 • גודל (עמ'): 238
 • מו"ל: מטר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/01/2016
 • שם המחבר: ריק הנסון
 • תורגם ע"י: אורי שגיא
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

מדוע קל יותר לשקוע ברגשות מכאיבים מאשר ליהנות מאהדה ומחיבה? משום שהמוח שלנו התפתח ללמוד מהר מחוויות שליליות וללמוד לאט מחוויות חיוביות. אתם יכולים לשנות זאת. החיים אינם קלים. ומשום שהמוח שלנו מחווט לשים דגש על הרע ולהתעלם מהטוב, אנחנו חשים דאגה, עצבנות ולחץ, במקום ביטחון, שמחה ונוחות. כל יום מלא בהזדמנויות לבנות את הכוח הפנימי שלנו, אבל המוח מתוכנן להתעלם מהן ולבזבז אותן. זו הסיבה שאתם ביקורתיים יותר כלפי עצמכם מאשר כלפי אחרים, מרגישים שנכשלתם גם אם הספקתם לעשות מאה דברים, וחשים בדידות גם כאשר אתם מוקפים באנשים תומכים.
ד"ר ריק הנסון, נוירופסיכולוג מפורסם ומחבר רבי-מכר, מראה לנו מה נוכל לעשות כדי להתגבר על התכנות הבסיסי של המוח שלנו. "מאושרים לתמיד" שוטח בפנינו שיטה פשוטה המשתמשת בכוח הנסתר של חוויות יומיומיות במטרה ליצור מבנים עצביים חדשים שיסבו לנו שמחה, אהבה, ביטחון ושלווה. שיטת ארבעת הצעדים של ד"ר הנסון יכולה לעזור לנו לבנות מוח חזק מספיק להתמודד עם הטיית ההטיה השלילית, ולהפוך רגשות חזקים של שביעות רצון ורווחה למצב הנפשי החדש שלו. אם נקדיש לכך דקות ספורות מדי יום, נוכל להפוך את המוח שלנו לנווה מדבר של שלווה. נוכל להפוך מאושרים לתמיד. ד"ר ריק הנסון הוא נוירופסיכולוג וסופר, שספריו ראו אור בעשרים וארבע שפות. הוא מייסד מכון ‏Wellspring למדעי המוח וחוכמת המדיטציה ועמית ב-Greater Good Science Center באוניברסיטת ברקלי, קליפורניה. הוא ‏לימד והרצה באוניברסיטאות אוקספורד, סטנפורד והרווארד ובמרכזי מדיטציה שונים ברחבי העולם. ‏ "למדתי מריק הנסון על פסיכולוגיה חיובית יותר משלמדתי על כך מכל מדען אחר. קראו את הספר, ‏הנחילו את הטוב, ושנו את מוחכם למען תהיו האנשים שנועדתם להיות". פרופסור רוברט א' אמונס, עורך המגזין "‏Journal of Positive Psychology‏" ומחבר רב-המכר ‏"תודה!" בעברית בהוצאת מטר "ריק הנסון הוא אמן בתחומו, הסולל בספר זה נתיב חכם לחיי היומיום שלנו בהסתמך על ממצאים עדכניים במדעי המוח. הספר מגלה שאם נבין מעט יותר את דרכי פעולתו של מוחנו, נוכל להיטיב את חיינו ולהשפיע באופן עמוק על איכות קיומנו. זהו ספר שעלינו לנצור, לתרגל את תכניו, ולאמצו אל לבנו". פרופ' מארק ויליאמס, אוניברסיטת אוקספורד "טיפוח האושר הוא אחד הכישורים החשובים ביותר שאפשר ללמוד. למרבה המזל, קל לעשות זאת כאשר יודעים להצמיח את הזרעים הבריאים הטמונים בתודעתנו. ספר זה מציע צעדים פשוטים, זמינים ומעשיים להשגת שלווה ואושר, שזכותו של כל אדם ליהנות מהם". טיש נהת האן, נזיר בודהיסטי
המשך קריאה
 • ISBN: 99-2003
 • גודל (עמ'): 238
 • מו"ל: מטר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/01/2016
 • שם המחבר: ריק הנסון
 • תורגם ע"י: אורי שגיא
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • אלי
  אלי
  בסקירה רשמתי הרבה ושזאת הדרך היחידה להיות שמח ורגוע והספר הוא נכון מבחינה רפואית , אמנותית , ומחקרית
 • אלי
  אלי
  את האמת קראתי התקציר אבל בתור רופא אוכל להגיד את הדבר הבא : האבולוציה , או בריאת האדם , התפתחו עם השנים שאין לספור אותם , אבל דבר אחד שאין לו מילה בעברית ואגיד באנגלית mind , התפתך לאט יותר ולאור המצב , המוח מנסה להגן אלינו בכל דרך , ודרכים אלו הן אמוציות שליליות שמכריזות אותך לחשוב שלילי והשלוליות הזאת מגנה עלייך בסביבה בטוחה כגון פחד לצאת מהבית פחד להכרות חדשה , פחד לעשות משהו לא נכון , פחד מדבר שכלל לא קרה במציאות .
  ואנחנו יכולים לשנות זאת לבד לפי תאור זה נשמע קלי קלות , ואכן במידה ואתה תכריח עם הכוח שלך , וליבך לעבוד על המוח שלך בכל דבר שלילי לעבוד עליו שהו חיובי , בדרכים רבים כגון אתה עייף , לא ישנתה המוח מכריח אותך לישון , אבל אתה הלי שחשבת לפני זה , לובש נעליי ספורט רץ לים לשחות . כך בכל דבר ובהתמדה ודבר זה ישנה אותך לאדם חיובי , הבעיה היא שכאשר אתה לבד בבית בדיכאון , לרוב האנשים אין הכוח והאמונה לעשות זאת וככל שינסו המוח ילחץ יותר חזק , אז למעשה חיינו היא הרגל תפיסת הסביבה כפי שמורה לנו המוח ואם ניתן לו לשלוט אלינו ולא אנחנו אליו , אנחנו לא נצליח בחיינו , ולא מדבריי יש להסיק מסקנות על מצב כלכלי או אישה יפה , אלא האם הוא יצליח לגבור על המוח או לו . זאת מלחמה אחת , אבל קשה . כאשר המוח מתרגל לשינוים שאתה מהולל לו הוא יגיד לך בסדר גמור , אני לא אשמור עליך ותחשוב תעשה מה שבא לך , רק לאחר שתחילה זה מצריך כוח בלתי יאמן , לאחר מכן המוח מפרש החיובי כמו שפירש לפני זאת השלילי ויהיה לכם קשה ובלתי אפשרי להיות עצובים , עייפים , ולא להנות מהחיים .
  תחשבו על בן אדם אחד שישב לבד יום בבית ( לא לאחר חודש של עבודה קשה ) או שאפילו גם ככה . אין אפשרות שבסופו של יום המחשבות שלו יהיו חיוביות כי המוח כבר יקח השלטון לעצמו , לכן בתור דוגמא הכי פשוטה שעשתה את ארנולד שוורצנגר לבעל פרופורציות גוף שעדיין אנחנו לא יכולים להשוות אפילו 1 שדומה לו במבנה הלא סטרואידי והמעוצב כמו ציור , ואין דומים לו . . לדבריו הדבר שהוא היה עושה זה על פעם באימונים עובד על המוח שלו . לדוגמא הסט 20 שכיבות מהרצפה וב20 כאשר אתה מסיים הוא בלי להכין את עצמו היה פתאום מחליט בשניה שחייב לעדות 25 , והיה בכל הכוח מצליח , ומה שזה היה עושה עשה אותו לגדול מכולם , כי היא היה מנתק את המוח שלא ידע שעוד 5 פעמים יעשה התרגיל וכאשר המוח לא מוכן , אז התחליף מתחיל לרוץ כי אין הגנה עליו . וכך אפשר לעשות בכל דבר . הקושי ההתחלתי זה המנעול ש95% מאתנו לא מצליחים לפרוץ . לכן זה יוצר מצבי דיכאון , חרדה , כאשר הן תוצאה של הגנת המוח על כל הגוף מהסכנות של בחוץ .