הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.3 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
3
5
1
4
מאוהב

מאוהב


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.3 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
3
5
1
4

במקום 25 

12.5 

במקום 25 

12.5 

גודל (עמ'): 192
מו"ל: תשע נשמות

תקציר

סיפור מסופר בעל פה בבר במלון, בין שני זרים - גבר אלמוני לאישה אלמונית - בשעות אחר-הצהריים, בעיר ניו יורק בתחילת שנות החמישים. ״מאוהב״ הוא מהמקרים הנדירים הללו: יצירה יחידה במינה מאת סופר שנשכח לחלוטין, ומתגלה מחדש כעבור חמישים שנה בארכיון ההוצאה האנגלית "פיטר אואן". ואז, במהרה, הספר מתורגם לשפות רבות וזוכה לתחייה. 

ספר פשוט לכאורה, סיפור אהבה המסופר בקולו של גבר מאוהב, בודד, אבוד במבוך התאהבותו באישה, גם היא מאוהבת. רקע עירוני, מתח, כאב, מסתורין, עסקאות, קנאה. הספר הולך ונעשה אינטנסיבי, הנשימות מתקצרות עם הלמות הלב.

סוד קסמו של ״מאוהב״ נובע מהלחן המדויק שלו, מהנוסח האישי כל כך של התכנים, כאילו היינו לכודים בתוך יצירה של תלוניוס מונק או בתוך סרט של רוסליני או של סמואל פולר. "תשע נשמות" מזמינה אתכם לפגוש סופר המקרין אור ספרותי על מי שפוגש אותו. 

 

אלפרד הייז (1985-1911), היה תסריטאי, סופר ומשורר, שנולד למשפחה יהודית לונדונית. כשהיה בן שלוש החליט אביו - ספר, נגן כינור ולפרקים גם סוכן הימורים - להגר, והמשפחה הגיעה לניו יורק. אחרי שסיים את לימודיו בקולג' של ניו יורק עבד כעיתונאי והחל את דרכו כמשורר. במלחמת העולם השנייה התגייס לצבא האמריקאי והוצב באיטליה, ובסוף המלחמה נשאר ברומא ועבד כתסריטאי בסצנת הקולנוע הניאו-ריאליסטי האיטלקי. בין השאר השתתף בכתיבת תסריטים לסרטים "גונבי האופניים" של ויטוריו דה סיקה, ו"פאיזה" של רוברטו רוסליני, ואף היה מועמד לאוסקר. בסוף שנות הארבעים חזר לניו יורק ועבד כתסריטאי בתעשיית הקולנוע ההוליוודית (שם עבד גם עם פריץ לאנג) ובטלוויזיה. במקביל פרסם שבעה רומנים, סיפורים קצרים, מחזה ושלושה ספרי שירה. "מאוהב" הוא ספרו המפורסם ביותר, והראשון המתורגם לעברית.

 

"יצירת מופת קטנה".
אליזבת בואן, הסופרת האירית-אנגלית הנודעת

 

"לעתים נדירות בלבד הזדמן לי לראות תיאור בהיר וחי כל כך של התפוררותה של מערכת יחסים, כך, עם כל הפרטים הקטנוניים והבנאליים הנלווים לה. זהו ספר כאוב, רענן, יפה להפליא, שיישאר איתך".
זיידי א. סטיין

המשך קריאה
 • ISBN: 129800000079
 • גודל (עמ'): 192
 • מו"ל: תשע נשמות
 • יצא לאור ב-: 23/05/2016
 • שם המחבר: אלפרד הייז
 • תורגם ע"י: דפנה רוזנבליט
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  את התובנות של הייז אנחנו מכירים: כל אהבה שונה מרעותה. גם אנשים לא רומנטיים מתאהבים. אהבה גורמת - יחד עם התעלות והתלהבות - גם לספקנות ותהייה. גם אהבה - כמו שאר הזירות האנושיות - יכולה להפוך מהר מאד לשדה קרב. מה עוד חדש???
 • לימור
  לימור
  ספר שונה מכל מה שהורגלנו לקרוא, החל מסוג הכתיבה העלילה והדמויות, באופן אישי התחברתי לספר וממליצה.
 • נופר
  נופר
  ספר מקסים.של שני גיבורים חסרי שם הנפגשים , הוא בן 40 , והיא צעירה ויפה בגיל 22. הוא דכאוני וחרדתי, די עסוק בעצמו והיא גרושה עם ילדה. יחד מתגלים רגשותיה ורגשותיו. הסיפור מסופר כמונולוג, דרך עינו של המספר (הגיבור חסר השם). הסופר יודע להעלות את רגשותיו ויצריו הקודרים של האנשים, ולתארם בפשטות נקייה ויפה.
 • דן
  דן
  ספר מיוחד מאד, שונה מהרגיל, סגנון כתיבה מעניין, גיבורים שלאט לאט מתחבבים על הקורא, עלילה קצת מתפזרת שנפרסת לאיטה, אבל בסהכ ספר מעניין