הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.6
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
3
3
גם ב - Kindle
לתפוס רוצח
עמרי אסנהיים
42 

לתפוס רוצח

עמרי אסנהיים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.6
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
3
3
42 
42 
גודל (עמ'): 336
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15100624
 • גודל (עמ'): 336
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/09/2016
 • שם המחבר: עמרי אסנהיים
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

המסע בעקבות האלמן שרצח את שתי נשותיו התחיל באוקטובר 2009 בשער גן הילדים של קיבוץ אייל. שיחה אקראית עם אחת האימהות בגן של בנו מעוררת את חשדו של עמרי אסנהיים, כתב חוקר בתוכנית "עובדה", באשר לנסיבות מותה המסתורי של אחת מחברות הקיבוץ, ג'ני מלמד. כשהוא מתחיל לבדוק את תעלומת מותה של ג'ני, רעייתו השלישית של תושב הקיבוץ שמעון קופר, הוא מגלה קווי דמיון מוזרים בינה לבין מקרה המוות של אשתו הראשונה של קופר, אורית דורון.

 

אסנהיים יוצא למסע תחקירי עוצר נשימה בין הנשים בחייו של האלמן הכפול: הוא פוגש את אשתו השנייה, שרונה בן אור מנתניה, את טלי רון מקיבוץ חצרים, את איריס נאור מבית קמה ואת ד"ר מריה (מאשה) זקוטצקי, הרופאה המרדימה מבית החולים "מאיר" בכפר סבא.

כל אישה מסייעת לו לפרק עוד לבנה בחומות שבנה קופר סביב סיפורי חייו השונים; כל פגישה מספקת לו עוד רמז לפענוח התעלומה; וכל שיחה חושפת בפניו עוד טפח בשיטות העבודה של הרוצח, שידע לפרוט במיומנות אכזרית את נדיבות לבן ובדידותן של הנשים הללו לנכסים ולכסף מזומן. "לתפוס רוצח" הוא תיעוד אישי יוצא דופן של שבע שנות מסע בלשי מטלטל. הוא חושף את הסודות והשקרים בחיי הנישואים, מספק הצצה לנבכי מערכות החוק שבהן נחתכים גורלות, אבל יותר מכל הוא הצדעה לעיתונות החוקרת בחתירתה לגילוי האמת ולהשגת הצדק כנגד כל הסיכויים.

 

עמרי אסנהיים, 41, הוא מהבולטים בין העיתונאים החוקרים בישראל. יותר מעשור הוא נמנה עם צוות הכתבים של תוכנית התחקירים "עובדה" (שידורי קשת). מרצה בבית הספר "כותרת" באוניברסיטת תל אביב. בעבר פירסם תחקירים ב"מעריב" וב"העיר". בשנת 2009 הוענק לו פרס סוקולוב, היוקרתי בפרסי העיתונות בישראל, בזכות סדרת הכתבות ששידר ב"עובדה" על הניסויים בחיסון נגד אנתרקס שביצעה מערכת הביטחון בלוחמי יחידות מובחרות. ב-2012 הוציא את ספרו הראשון "צאלים", הטראומה של סיירת מטכ"ל שהיה לרב מכר.

"לתפוס רוצח" הוא ספרו השני.

המשך קריאה
 • ISBN: 15100624
 • גודל (עמ'): 336
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/09/2016
 • שם המחבר: עמרי אסנהיים
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • לימור
  לימור
  ראיתי את התוכנית 'עובדה' זכרתי את המקרה המזעזע, ספר טוב מהחיים ועליהם, מספר על דבר שקרה וקורא אצלנו במדינה קרוב אלינו.
 • נטעלי
  נטעלי
  ספר טוב ויוצא דופן במדף הספרים של הספרות העברית: ראשית, כמעט ולא נכתבת או מתפרסמת בארץ ספרות פשע אמיתי (ז'אנר חביב עלי שנפוץ מאוד בעולם ובעיקר בארה"ב). ניתן לשער שאחת הסיבות העיקריות לכך היא שבארץ ההקף של פשעים מהסוג הזה, למזלנו, הוא מצומצם (או שטרם התגלה במלואו...לא הנחה מופרכת לחלוטין כשקוראים את הספר ומבינים עד כמה צירוף נסיבות מסויים מאוד הוביל לתוצאה הסופית). שנית, מעטים המקרים שבהם הכותב הוא גם חלק משמעותי כ"כ ביצירת ובשינוע העלילה אל קו הסיום שלה, לא לפני זו עוברת בתוך שרשרת של פיתולים ועיקולים שלא יביישו שום עלילה של ספר מתח בדיוני. הספר כתוב באופן קולח ומרתק. איני רוצה להכביר עליו מילים כי לדעתי, אין כמו קריאה בעיניים נקיות כדי להעמיד את עצמך, הקורא/ת, בנעליו של הכותב והשלבים שעבר במהלך השנים בהם ליווה את הסיפור מקרוב. הערת ביקורת אחת שיש לי קשורה בכך שלדעתי, הספר לוקה בחסר במובן הזה שלא התווספה לו אחרית דבר או נספח שבו יכתוב איש מקצוע מתחום מקצועות הנפש או הקרימינולוגיה ויסביר אודות תופעת הפסיכופתיה. בגלל ידע מוקדם שיש לי בנושא היה לי קל יותר להבין את המניעים ואת ההתנהגויות שיוחסו לקופר. ללא ידע כזה, קוראים רבים נותרים עם סימני שאלה ותהייה - הן לגביו ובעיקר, לצערי, לגבי כושר השיפוט והתמימות לכאורה של קורבנותיו. וממקום כזה קל מאוד לטעות ולהאשים במידת מה את הקורבנות בתמימות יתר ואולי גרוע מכך, לא ללמוד דבר מן הסיפור ולחשוב שזה משהו נקודתי שרחוק שנות אור מחייו/ חייה של הקורא/ת. זה לא. ואנשים כמו קופר מסתובבים בינינו. רובם אולי לא ירחיקו לכת עד כדי רצח אבל הם בהחלט מסוגלים להזיק ולהרוס את חיינו. כך שכשקריאה משלימה אני ממליצה מאוד לקרוא ספרות מקצועית אודות פסיכופתיה או לכל הפחות לצפות בתכנית תיעודית שמסבירה את התופעה ואת היכולת לאתר את הקורבנות הפוטנציאליים ואז ללחוץ על נקודות התורפה שלהן עד תום.
 • איריס
  איריס
  שנתקלתי בספר נזכרתי בסדרה מצויינת שראיתי בשם "הג'ינקס". הסיפור שעמרי אסנהיים מביא כאן מתעלה על כל סיפורי הזוועה מחו"ל, היות והעלילה מתרחשת ממש כאן, לידנו, בחולון!!. שסיימתי את הספר לא הפסקתי לשאול את עצמי למה היא נשארה איתו.