הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.2
ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
1
5
2
3
גם ב - Kindle
למראית עין
ליעד שהם

במקום 39 

25.4 

למראית עין

ליעד שהם

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.2
ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
1
5
2
3

במקום 39 

25.4 

במקום 39 

25.4 

גודל (עמ'): 384
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15100537
 • גודל (עמ'): 384
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 21/01/2016
 • שם המחבר: ליעד שהם
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

בכל גן עדן יש נחש... זהו חורף קר במיוחד בגופנה, התנחלות מבודדת בהרי בנימין שעודנה מזועזעת מרצח לא מפוענח שהתרחש בה חודש קודם לכן. יואב, בנו של רב היישוב, חוזר כדי להציג בפני הוריו את ענת, בת זוגו החדשה, הראשונה מאז עזב ויצא בשאלה. אלא שפקד ענת נחמיאס איננה בת זוגו, אלא חוקרת במשטרה. ענת ויואב נפגשו רק לפני כמה ימים, כששלפו אותו מהקורס בשב"כ ותידרכו את שניהם באשר למשימה המסוכנת העומדת בפניהם - חקירת רצח סמויה.
לענת וליואב יש קצת יותר מארבעים ושמונה שעות לפני שכל האזור יעלה באש. עד צאת השבת עליהם להוכיח שלא מדובר בפיגוע על רקע לאומני, למצוא מי שנא את ראש הישיבה עד כדי כך שהטביע אותו באכזריות במימי מעיין קפואים ולשכנע את אמא של יואב שהם זיווג משמים. אלא שמסתבר ששום דבר ואף אחד הוא לא כמו שהוא נראה. בתיה השלווים של גופנה טומנים בחובם שקרים כואבים וסודות קטלניים. המתח בין יואב לבין משפחתו והקהילה שעזב גואה, העניינים בינו לבין ענת מתחממים, וכשהטמפרטורה בחוץ צונחת וסופת שלגים חוסמת את הדרכים, יואב וענת נותרים לגמרי לבד, תלויים זה בזו. האם יצליחו לגלות את האמת שמסתתרת מתחת לפני השטח, לחשוף את אלה המנסים לתמרן אותם ולהוציא לאור את מניעיהם האמיתיים, בזמן? "למראית עין" הוא רומן מתח רב-תהפוכות ונוגע ללב, המשרטט באמינות ובדייקנות את המתח בין ההתנחלות השקטה לעיר ההומה, בין תמימות לרשעות ובין קודש לחול. "למראית עין" הוא ספר המתח השמיני של ליעד שהם. מחבר רבי-המכר "עיר מקלט" ו"אם המושבות", שתורגמו לשפות רבות וזכו להצלחה בינלאומית.
המשך קריאה
 • ISBN: 15100537
 • גודל (עמ'): 384
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 21/01/2016
 • שם המחבר: ליעד שהם
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותהרומן החדש של ליעד שהם סוחף כמו רוחות החורף המצליפות בלי רחמים בהתנחלות המבודדת העומדת במרכז הספר. גוטליב, הרב של הישיבה בהתנחלות, נמצא מת ליד המעיין.

שני אנשים נשלחים לחקור את הרצח: האחת היא ענת נחמיאס, המוכרת מן הספרים הקודמים של שהם, שוטרת אידיאליסטית שקרנה ירדה מאוד בעקבות פענוח הרציחות ומעשי הנבלה האחרונים – ענת אמנם הוכיחה שהיא מקצועית מעל הכל, אבל היא לא היססה להסגיר קרובי משפחה – מה הפלא שהנאמנות שלה מוטלת בספק?

השני הוא יואב, בחור נאה מאוד המשדר כנות בהליכותיו וריחוק ביישני. הוא משלים את הכשרתו בשב"כ והוא גם במקרה בנו של הרב בהתנחלות שבה התרחש הרצח עתה עליו לחזור לשם בנסיבות כמעט בלתי מתקבלות על הדעת.

החקירה שמנהלים ענת ויואב היא חקירה סמויה, ועליהם להעמיד פנים שהם זוג, ושיואב בא להתנחלות כדי להציג את חברתו החדשה והתל אביבית ענת לבני משפחתו ההמומים. השניים עולים על רשת הדוקה של מעשי נבלה, שקרים, אלימות, איומים וסחיטה – הרצח של גוטליב הוא רק קצה הקרחון, וגם העניינים בין יואב לענת לא מצליחים להישאר מקצועיים לחלוטין...

זהו ספר שקשה להוריד מהידיים בגלל העלילה הסבוכה והמרתקת, וגם בגלל שהוא חושף במערומיה את החברה הישראלית ולא חוסך ביקורת מאף צד של המתרס הפוליטי. הרצח של גוטליב מתחיל מחול שדים שבמרכזו מחלוקת ערכית ואידיאולוגית מורכבת. גורמים בעלי אינטרסים פועלים בהיחבא באופן שעלול להצית את האזור כולו, ומתחת לשלגים המקפיאים וחרף רוחות החורף העזות מסתתר הניצוץ שהגורמים הללו מחפשים, שבכוחו להבעיר את האש.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נורית
  נורית
  מאד אהבתי את הספר, הסיפור מתרחש הפעם בהתנחלות. בהתנחלות מתבצע רצח וענת מנסה לחקור את הפרשה. מסתבר שתושבי המקום מסתירים סודות שונים והעלילה מתפתלת. מאד מעניין!!
 • מיטל
  מיטל
  כתיבה טובה כמו תמיד של ליעד שוהם,מספר כל פעם מנקודת מבט אחרת של הדמויות,הסוף הפתיע והיה קצת עצוב.מספר על ישוב קהילתי כ,כולם בו משפחה אחת ,אבל יש סודות שלא נחשפים.אהבתי.
 • איתי
  איתי
  ספר נחמד מאד. לא ספר מופת, אבל מותח ומעניין. מבחינתי העניין המיוחד בספר נבע מזירת ההתרחשות, הגיאוגרפית והאנושית, הלא שגרתית לספרים מהסוג הזה. אני חושב שקוראים שלא נחשפו להתנחלויות ולמתנחלים באופן אישי ימצאו בו עניין וחשיפה לעולם שונה מזוית לא שגרתית.