הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
1
3
למה לך להיות מאושרת אם את יכולה להיות נורמלית?

למה לך להיות מאושרת אם את יכולה להיות נורמלית?


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
1
3
44 
44 
גודל (עמ'): 208
מו"ל: חרגול

תקציר

ג'נט וינטרסון, שאומצה כתינוקת, גדלה בבית דתי ועני בצפון אנגליה של שנות השישים, הסתלקה ממנו בגיל שש-עשרה והפכה לסופרת מצליחה. זהו סיפור של הישרדות נחושה ואמיצה, חיפוש בלתי נלאה אחרי אהבה והשתייכות, והשלמה עם העבר.

 

"כשאימא כעסה עליי, וזה קרה לעתים קרובות, היא הייתה אומרת: 'השטן הוליך אותנו לעריסה הלא נכונה'".

 

כך מתחילה ג'נט וינטרסון את סיפור חייה - ילדה מאומצת שגדלה בבית דתי ועני בצפון אנגליה של שנות השישים, הסתלקה ממנו בגיל שש-עשרה ועשתה קריירה מפוארת כסופרת מצליחה. אבל האימוץ הוא פצע פעור, ורק אחרי שנים רבות וינטרסון מבינה שהרבה דברים שעשתה וכתבה קשורים לתעלומה הגדולה, והיא פשוט מוכרחה לדעת מאיפה באה.

 

וינטרסון מספרת את סיפורה בגילוי לב, נוגעת בכל עצב חשוף, מתארת בהומור יבש ובלשון ישירה את המאבק המתמיד שלה - עם הדתיות והשמרנות הקיצונית של אמה, על התודעה הפמיניסטית המינית והפוליטית שלה, על חירותה ועם פחדיה - ומדגישה את כוחן המרפא של המילים: קריאת ספרות וכתיבתה.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-560-030-8
 • גודל (עמ'): 208
 • מו"ל: חרגול
 • יצא לאור ב-: 18/01/2017
 • שם המחבר: ג'נט וינטרסון
 • תורגם ע"י: מיכל אלפון
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  ג'נט וינטרסון היא אדם כועס, שכעסה מאיים למוטט את העולם השברירי בו היא חיה. למה אני מתייחסת לסופרת ולא לספרה? כי הספר הזה הוא היא. כמוה כועס, תזזיתי, קופץ מנושא לנושא, מנסה להסביר את הבלתי ניתן להסבר, מגייס תובנות מן הגורן ומן היקב, כדי להפוך עולם כיאוטי למשהו שאפשר לחיות בו. ולא כל כך מצליח.

  אין לי מה לומר על הפיתרון שוינטרסון מצאה כדי לשרוד – לקרוא ספרים ובעיקר לכתוב אותם. מסתבר שהפיתרון עובד עבורה היטב. במקום אהבה שלא קיבלה יש לה דעות פוליטיות מנוסחות היטב. היא הצליחה לשרוד פחות או יותר, למרות אומללות, התמוטטות עצבים, כעס וחשדנות, וזכתה גם בהערכה על הישגיה.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=104379
 • נטעלי
  נטעלי
  ספר מיוחד ומרגש מאוד. לא קל לקריאה בגלל סיפור החיים האוטוביוגרפי הקשה המתואר בו ועם זאת, בניגוד לביקורת אחרת שקראתי, אין בו פאתוס, טון קורבני או יללנות אלא בדיוק להפך - עוצמה פנימית מרשימה ומעוררת השראה, הסתכלות נכוחה על המורכבות ועל הצלקות הנפשיות שהותירה ילדותה והתבגרותה של המספרת עליה ובכל אותו הזמן ישנה אהבה, הערכה ושיר הלל ליופיה וכוחה של הספרות לאפשר לילדה הבודדה, השקועה בעיר פועלים קשה, שוחקת ואפורה בכל היבט (מזג אוויר, אנשים, שורות בתים) לצאת ממנה - תחילה בכוח הדימיון אחר כך בכוח השכל, הבגרות והראייה יוצאת הדופן על רקע הדלות החומרית והאינטלקטואלית בה צמחה. הספר אינו ארוך ולמרות האירועים הקשים המתוארים בו הוא אינו דחוס ונקרא בשטף. אהבתי מאוד את התובנות של הסופרת על עצמה, על סביבתה ועל היחסים עם אמה המאמצת ומאוחר יותר הביולוגית (המאורעות עצמם מרתקים ומעניינים) אולם בעיקר אהבתי את שפע האיזכורים הספרותיים, מרחיבי הלב והרוח הפזורים בו. ספר טוב, מרגש ומרתק ומומלץ במיוחד לאוהבי ספרות (עד כדי כך שסימנתי לעצמי קטעים רבים מתוכו לחזור אליהם ובעיקר קטע אחד שאותו ארצה לשתף עם אחרים וממחיש את כוחה ואת חשיבותה של הספרות וחיי רוח עשירים בכלל להישרדות ולטעינתם של חיינו במשמעות).
 • דן
  דן
  סיפור חייה, אוטוביוגרפיה, של הסופרת האנגליה ג'נט וינטרסון, ובה היא מספרת בלי להסתיר דבר על שנות ילדותה האומללות אצל משפחה מאמצת נוצרית אדוקה שדגלה בחינוך נוקשה ואמללה את הילדה עד שברחה מהבית. סיפור מזעזע ומעורר חמלה