הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
גם ב - Kindle

במקום 37 

20 


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 37 

20 

במקום 37 

20 

מו"ל: ידיעות ספרים
  • ISBN: 3622905
  • מו"ל: ידיעות ספרים
  • יצא לאור ב-: 24/10/2010
  • שם המחבר: אהרון ברנע, עמליה ארגמן ברנע
  • זמין להשאלה: כן

תקציר

"ללכת שבי אחרי" הוא סיפור על מפגש מרתק ויוצא-דופן בין ישראלים לפלסטינים. מפגש בין אנשים השייכים למחנות הנלחמים זה בזה, אך מוצאים דרך להסיר את מחיצות העוינות והחשדות שביניהם, ולגשר על התהום שבין שני העמים בגשר אנושי ישיר, פתוח ומוצק.

סוף יוני, 1982, וברקע מתנהל המשא-ומתן על יציאת אנשי אש"ף מביירות הנתונה במצור של כוחות צה"ל. אהרון ברנע, כתב "קול ישראל" לעניינים ערביים, הולך לראיין בכלא הישראלי את צלאח תעאמרי, סגן אלוף בפת"ח, הבכיר מבין אנשי אש"ף שנפלו אי-פעם בידי ישראל. העימות בין שובה לשבוי, בין עיתונאי ישראלי למחבל פלסטיני, הופך תוך כמה שעות, כמו במכת ברק, למפגש עז ומטלטל בין אדם לאדם, לחוויה רבת עוצמה, ששניהם עתידים לחיות תחת רישומה שנים רבות אחר-כך.

מן המפגש הזה נפרשים לאחור פרקי-חיים דרמטיים - סיפור עברו של תעאמרי, דרכו כאיש פת"ח, ונישואיו יוצא הדופן עם המלכה דינה, מי שהייתה אשתו הראשונה של המלך חוסיין, וכן סיפור חייה של דינה ונישואיה לתעאמרי.

אך הסיפור לא רק נפרש אחורה - הוא גם זורם קדימה, עם המאורעות. לאחר תקופת מאסרו בכלא בישראל, מועבר תעאמרי למחנה אנצור והופך להיות שם מנהיגם הבלתי מעורער של אלפי העצירים. הסיפור עתיר-הגילויים של מה שהתרחש בתוך מחנה המעצר הענקי מובא כאן לראשונה, ממקורות ישראליים ופלסטיניים כאחת.

באותו זמן, במקביל, הולכת ונרקמת ידידות מורכבת, רבת פנים וריגושים, בין דינה וצלאח תעאמרי ובין עמליה ואהרון ברנע. זוהי ידידות שנשזרות בה מחוות אנושיות מפתיעות, לא צפויות, ידידות הסוחפת לתוכה אנשים נוספים משני הצדדים. במילותיו של תעאמרי: ידידות היוצרת את "השוליים הצרים" של ההידברות בין העמים, השוליים שבהם צועדים היום רק בודדים, אך אולי - כך הוא חולם, מקווה - יום אחד יצעדו בהם רבים רבים, עד אשר השוליים יהיו לדרך המלך. זהו הסיפור המובא כאן אליכם הקוראים, ולא חשוב איפה אתם נמצאים במפה הפוליטית - לא חשוב גם אם אתם מתכוונים לצעוד ב"שוליים הצרים" האלה מחר, בעוד שנה, בעוד דור - או לעולם לא. הספר הזה, המפתיע, האופטימי, מזמן הפתעות גם למי שכבר רגיל לקצב ההתרחשויות בארץ הלא משעממת הזאת.

זהו סיפור הטומן בחובו את גרעין סכסוך הדמים הדמוני והמתמשך בין הישראלים לפלשתינים, המפליא באקטואליות שלו מעבר לזמן העובר.

עמליה ארגמן-ברנע, ילידת ירושלים. עיתונאית, חברת מערכת ידיעות אחרונות במשך שנים רבות. פרסמה שני ספרי ילדים, שני ספרי שירה ואת הספר עם סגירת הגליון.

אהרון ברנע, יליד חיפה. מזרחן. כתב ופרשן לענייני ערבים בקול ישראל ובחדשות הערוץ השני. הגיש את "אולפן שישי" וכיום משמש כתב הערוץ בוושינגטון.

הספר ללכת שבי אחרי, בהוצאת ידיעות אחרונות, יצא לראשונה בשנת 1986 תורגם מאז לחמש שפות.

  • ISBN: 3622905
  • מו"ל: ידיעות ספרים
  • יצא לאור ב-: 24/10/2010
  • שם המחבר: אהרון ברנע, עמליה ארגמן ברנע
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו