הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1
לינקולן בבארדו

לינקולן בבארדו


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1
44 
גודל (עמ'): 411
מו"ל: כתר הוצאה לאור

לינקולן בבַּארְדוֹ הוא הישג ספרותי מעורר השתאות של אחד הכותבים החשובים והמשפיעים ביותר מבני דורו. סונדרס ממציא צורה חדשה, מפעימה, הפורשת לפנינו פנורמה תיאטרלית וקליידוסקופית של קולות – חיים ומתים, היסטוריים ומומצאים – כדי לשאול שאלה נצחית עמוקה: איך אנחנו חיים ואוהבים בעודנו יודעים שכל מה שאנחנו אוהבים בהכרח ייגמר?

ג'ורג' סונדרס פרסם עד כה שמונה ספרים, הוא זכה במלגות ופרסים רבים, ביניהם פרס מאן בוקר היוקרתי על ספרו זה. זהו ספרו השני המתורגם לעברית, וקדם לו תרגום של קובץ הסיפורים עשרה בדצמבר שיצא בעברית בהוצאת כתר.

"הישג מזהיר של נדיבות ואנושיות." הניו–יורק טיימס בוק ריוויו

"סונדרס מפיח חיים בדמותו של לינקולן." הניו–יורק טיימס

"שובר לב ומצחיק." יו–אס–אֵי טודֵי

המשך קריאה

סקירות

  • yaelhar
    yaelhar
    היה לי קשה לקרוא אותו. הקולות המרובים חסרי הגוף של הרפאים, שכל אחד מהם שומר על זהותו וסיגנונו (מאז היה בחיים) שכולם לא מוכרים ולא במיוחד מעניינים אותי לא במותן ולא בחייהן. העימוד השונה של הספר - הרווחים הגדולים בין האמירות של הדמויות השונות (לספר 411 עמודים אבל בהתחשב ברווחים שבטקסט אני לא חושבת שיש שם יותר מ- 350 עמודים). העירוב בין הקומי לטראגי ולמגוחך, הנסיון להדביק באופן מלאכותי בין הפרטי ללאומי – בין אבלו העמוק של לינקולן על בנו לבין ניהול המלחמה והאבדות בקרבות, כל אלה הקשו עלי את הקריאה ואת ההתייחסות לספר.

    אם לסכם – התפעלתי מהיצירתיות, התרשמתי מהכתיבה, נרתעתי מהסיפור ונאלצתי להתעקש כדי לסיים את הספר.
    https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=107016