הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.7
ממוצע
1
0
2
2
3
2
4
2
5
3
1
גם ב - Kindle
להתגרש בשלום
29 

להתגרש בשלום


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.7
ממוצע
1
0
2
2
3
2
4
2
5
3
1
29 
29 
גודל (עמ'): 128
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-571-056-4
 • גודל (עמ'): 128
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 22/06/2016
 • שם המחבר: נדב נישרי
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

כאשר בני זוג נשואים מחליטים, ביחד או לחוד, שחייהם יהיו טובים יותר אם יתגרשו, הם מוצאים את עצמם מהר מאוד בצומת דרכים שיקבע כיצד ייראו חייהם מעתה ואילך. כבר בשלב הראשון מגלים בני הזוג שעומדות בפניהם שתי דרכים להתגרש: האחת, מלחמה משפטית ארוכה, יקרה וכואבת בבתי המשפט; והשנייה, דרך של גישור-גירושין והגעה להסכם גירושין בהסכמה. הספר "להתגרש בשלום" שכתב מגשר הגירושין נדב נישרי, מיועד לאלה הרוצים ללכת בדרך הטובה יותר - דרך הגישור בגירושין.

 

הליכי גירושין, גם אם הם נעשים בגישור ובהסכמה, מתקיימים בצלה של התמודדות הצדדים עם משבר אישי ומשפחתי, שנחשב לאחד המשברים הגדולים בחייו של כל אדם. הימצאותו של המשבר הרגשי, המערב תחושות ורגשות כואבים וסוערים של אובדן ואבלות, יחד עם מציאות החיים המלווה, באופן טבעי, בחששות ובפחדים כלכליים, חברתיים ואישיים, מוביל לתחושת חוסר שליטה אצל שני בני הזוג ואצל ילדיהם. סערה רגשית זו עלולה להוביל את הצדדים לעשיית מהלכים חד-צדדיים שבמקום לייצר פתרון והבנה, ייצרו עוד כאב ועוד פחד לכל בני המשפחה.

הספר "להתגרש בשלום" פורש בפני קוראים תמונה ברורה ומלאה על הליך גישור הגירושין, ומעניק כלים פרקטיים שיעזרו להם להגיע להסכם גירושין בהסכמה¬ - הסכם גירושין אשר יאפשר לשני הצדדים לצאת כמנצחים מהגירושין. תוכלו לקרוא ולהתעמק בתפיסת העולם הגישורית, אשר שואפת לחפש פתרונות יצירתיים ולהגדיל את העוגה במקום לחלקה. בספר, המגשר נדב נישרי מסביר בדרכו הייחודית: כיצד ניתן לייצר פתרונות במקומות שבהם נראה שהצדדים הגיעו למבוי סתום? כיצד אפשר לייצר אושר מתוך משבר הגירושין? כיצד ניתן לשפר את התקשורת בין ההורים לאחר הגירושין? וכל הדרכים להשיג את מה שחשוב לכם באמת. הבנה והפנמה של השפה והכלים שמציע נדב, יאפשרו לכל איש ואישה הנמצאים בהליכי גירושין, להתמודד טוב יותר עם המשבר ולהגיע להסכם שיהיה טוב יותר ונכון יותר עבורם ועבור ילדיהם.

 

זהו ספר חובה לכל מי שנמצא בהליכי גירושין ורוצה לייצר הסכם שיאפשר לו להשיג את מטרותיו החשובות, ובמקביל לצלוח את שלב הכאב בלי להשאיר צלקות כואבות שלא ייעלמו גם לאחר שנים.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-571-056-4
 • גודל (עמ'): 128
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 22/06/2016
 • שם המחבר: נדב נישרי
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • שרה
  שרה
  "להתגרש בשלום"/נדב נישרי
  מדריך שנכתב על ידי נדב נישרי שהינו מגשר המתמחה בגישור בהליכי גירושין. המדריך נכתב על סמך ניסיונו כמגשר לאורך השנים.
  תפקידו של מגשר הוא לעזור לזוגות המתגרשים להגיע להבנה בינם לבין עצמם, להגיע להבנה והסכמים ביניהם בדרך הטובה ביותר עבורם ועבור ילדיהם, לסגור פרק בחיים בצורה הטובה ביותר ולהתחיל לחיות מחדש לבד.
  המדריך מיועד לכל אותם זוגות הנמצאים לפני ובמהלך תהליך של גירושין. הוא כתוב בצורה מפורטת ונפלאה וכולל דוגמאות וכלים מעבודתו של המחבר שאמורים לעזור לעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר לבני הזוג והילדים (אם ישנם) בצורה הטובה ביותר ועם כמה שפחות נזקים נפשיים.
  תהליך של גירושין גורם לבני הזוג המעורבים קשיים רבים: שינוי סטטוס, שינוי באורח החיים, הסתגלות מחודשת ללבד. ואם ילדים מעורבים בעניין המחשבה על מה ואיך הם יסתגלו לעניין מוסיפה עוד כאבי ראש.
  גבר ואשה מכירים, מתאהבים ומחליטים לקשור את חייהם ביחד. הם מתחתנים מאהבה גדולה, מקימים בית, ילדים ואז ביום בהיר אחד הכל מתהפך. כל הדברים שאהבנו בבני/בנות הזוג הופך למאוס. הביחד מעיק. יש זוגות שנשארים ביחד למען הילדים ואז הם מאמללים את עצמם ואת הילדים. לא פשוט לקבל החלטה לפרק משפחה. ברגע שבני הזוג מגיעים להחלטה משותפת שטוב יותר יהיה להם לחוד הם מוצאים את עצמם בפני שתי אפשרויות: גירושין תוך כדי מלחמה אחד בשנייה או גירושין בהסכמה הדדית. וכאן נכנס לסיפור ביניהם צד שלישי- המגשר שבתהליך של גישור שכולל פגישות אישיות ומשותפות עוזר לזוג להבין ולייצר פתרון שיהיה מוסכם על שניהם.
  הספר נותן תמונה מלאה על הליך הגישור, על היתרונות והחסרונות של השלבים השונים במוסדות השונים ( בית הדין הרבני, בית המשפט לענייני משפחה ומגשר). הוא מסביר את ההבדלים בין כל מוסד, את היתרונות מול החסרונות.
  המגשר מנסה למצוא את שביל הזהב בין הזוגות, שביל שיגרום הכי פחות נזק לבני הזוג ולילדים המעורבים. שביל שיגרום לשני הצדדים להרגיש שהם יצאו מנצחים בסופו של התהליך למרות שאין באמת מנצחים במלחמת הגירושין. כל צד מפסיד משהו.
  המחבר מסביר בספר את פתרונות הגישור לשיפור התקשורת בין בני הזוג ובינם לבין ילדיהם. הוא מציע פתרונות גם למצבים שבהם אין הסכמה בין בני הזוג. מציע פתרונות להשגת תנאים טובים לכל אחד מבני הזוג.
  הכל מפורט בצורה עניינית. בסופו של הספר יש גם דוגמא לטופס הסכם גישור. ברגע שזוג עובר גישור ומגיע להסכמה הדדית קל יותר לפנות לבית הדין הרבני עם ההסכם. הדרך פתוחה וקלה יותר.
  לדעתי זהו ספר חובה לכל מי שנמצא בתהליך גירושין ורוצה לצלוח את התהליך עם כמה שפחות נזקים ושברון לב, למי שחשוב לו להשיג הסכם טוב ונכון עבורו ועבור הילדים, להתמודד בדרך טובה יותר עם המשבר שפקד את המשפחה.
  יש בי תובנה לאחר קריאת הספר: ברגע שמתחילים לבצבץ בקיעים כדאי לגשת למגשר/יועץ זוגי וללבן את הדברים. תמיד צד שלישי, נייטרלי יכול לראות דברים באור אחר, יכול להשיא עצה ופתרון, לאחות את הסדקים לפני שיעמיקו.
  טוב לקרוא ולהפנים ולפנות לעזרה עוד בהתחלה כי זה אפשרי לתקן את המצב.
  בהצלחה!!