הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
להעיר אריות
איילת גונדר-גושן

להעיר אריות

איילת גונדר-גושן

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1

במקום 37 

24.4 

במקום 37 

24.4 

גודל (עמ'): 320
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

תקציר

רופא יוצא ממשמרת באמצע הלילה. בדרך הביתה הוא דורס אריתראי. אחר כך הוא בורח.
למחרת בבוקר, בפתח ביתו, אשתו של הגבר שהרג.
בהתחלה הוא חושב שהיא רוצה כסף. היא לא רוצה כסף. לא רק. במוסך נטוש בלב המדבר היא מכריחה אותו לטפל בכל מי שתביא לו. בית חולים שחור שהולך וסוגר עליו.
לצד הסחיטה ומאבקי הכוח נרקמת דרמה חברתית מותחת ונוקבת. זהו סיפור על אינטימיות בלב הזרות, מסע בתוך ארוטיקה של ניגודים. אבל בסופו של דבר זהו סיפור על בחירה אחת, שנייה אחת, שגורמת לאדם לפקוח את עיניו ולשאול: מי אני בעצם?
איילת גונדר־גושן, זוכת פרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2012, מיישירה כאן מבט אל הפינות האפלות ביותר של החברה הישראלית. המדבר שבו מתרחש הסיפור הוא הרבה יותר משממה ציונית. המדבר הוא אזור הספר של הנפש, והרומן ממפה בו נחלי אכזב של אשמה ותשוקה.
להעיר אריות מנהל עם הקורא מסכת יחסים מפתה ומתעתעת. לעיתים הוא גורם לנו להתבונן בדמויות באור אירוני חריף, ולעיתים הוא מפעיל, בעוצמה רבה, את תחושות ההזדהות והחמלה שלנו.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-763-6
 • גודל (עמ'): 320
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 07/01/2014
 • שם המחבר: איילת גונדר-גושן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • סיגי
  סיגי
  גיבורנו מסיים עוד משמרת לילה עולה על הג'יפ המפואר והאדום שקנו הוא ואשתו לאחרונה ולא נהגו בו בשטח כמו שציפו ומחליט בהחלטה נמהרת של רגע אחד לשנות כיוון ולשעוט לכיוון קיבוץ טללים, שם ישנו מסלול ג'יפים מאתגר ומיוחד. האדרנלין זורם בדמו של ד"ר גרין והוא מרגיש איך הוא נמלא חיים, בג'יפ מתנגן לו הדיסק עם ג'יניס ג'ופלין, ירח ענקי משייט בשמיים הכל נראה שמיימי ומסעיר עד שהוא פוגע בגוף גדול החוצה את דרכו ובבת אחת מתרוקן האוויר והחיים משתנים לתמיד לכולם.

  מכאן מתחילה סאגה של יסורים, הסתרות ויסורי מצפון לאיתן גרין. הארנק שנשכח לצד האיש שדרס מהווה כתב אישום חריף נגדו. אשתו של האריתראי מגיעה לביתו כבר למחרת אישה גבוהה יפה ושתקנית כפסל יפייפה ושמה סירקיט ודורשת ממנו לטפל בכל אדם שתביא אליו. איתן מובל על ידה למוסך שכוח אל ושם מתחילים להגיע אריתראים חולים, פצועים וחבולים בטפטוף איטי אך יציב כמו נחיל נמלים שחורות שאינו נגמר. הם אינם מפסיקים להודות לו ולשבח אותו עד שהוא מקבל בחילה מהם.