הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
36 דירוגים
3.6
ממוצע
1
4
2
10
3
1
4
3
5
18
9
גם ב - Kindle
לב המעגל

במקום 42 

28.1 

לב המעגל


דרג ספר זה מתוך 5
36 דירוגים
3.6
ממוצע
1
4
2
10
3
1
4
3
5
18
9

במקום 42 

28.1 

במקום 42 

28.1 

גודל (עמ'): 368
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15100879
 • גודל (עמ'): 368
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 28/02/2018
 • שם המחבר: קרן לנדסמן

תקציר

מסוכן לעמוד בלב המעגל — כך מגלה גבע כץ, מעצב רגשי שחיי הרגש שלו רחוקים מלהיות מעוצבים, החולק דירה עם תמר, החברה הכי טובה שלו, ורק רוצה למצוא אהבה ולחיות חיים רגילים.

אבל גבע, תמר וחבריהם אינם רגילים. הם שייכים למיעוט של בעלי כישורים מיוחדים, שונים, אחרים. כולם משתמשים בשירותים שרק הם יכולים לספק, אבל אף אחד לא באמת רוצה אותם בבית הקפה שלו, בשכונה שלו, במדינה שלו. הם מנסים לא להתבלט, להוריד את הראש, להבליג, אבל כשכת של קיצונים שקוראים לעצמם "בני שמעון", מתחילה לרדוף אותם, הם כבר לא יכולים לשתוק.

גבע וחבריו מוצאים עצמם במוקד העימות, וכשהחול בשעון מתחיל לאזול, יש להם זמן קצוב לעצור את הרצח הבא ולשנות את העתיד, לנצח.

לב המעגל הוא רומן פאראנורמלי רב קסם, שמצליח לשלב בחן לא מצוי בין רומנטיקה אורבנית לעלילת מתח רבת תהפוכות, ולהעמיד גיבורים אנושיים מאוד ועל-אנושיים כאחד.

לב המעגל הוא הרומן הראשון של קרן לנדסמן, אמא, רופאה מומחית לאפידמיולוגיה ובריאות הציבור וחובבת ספרות ספקולטיבית — בסדר חשיבות משתנה. ספרה הקודם, אסופת הסיפורים "שמים שבורים", זכה בפרס ״גפן״.


קרן חולקת את חייה עם שני ילדים, בנזוג, חתולה וענני אבק.

המשך קריאה
 • ISBN: 15100879
 • גודל (עמ'): 368
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 28/02/2018
 • שם המחבר: קרן לנדסמן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • אלמ
  אלמ
  בינוני ברובו עם כמה דברים טובים וכמה רעים. המסר מוחדר לראש בכוחנות מסויימת, ואני מניח שיהיו כאלה שיאהבו, אבל בשבילי זה היה חוויה לא נעימה במיוחד.
 • עדי
  עדי
  שלא תטעו: זה ספר עם עלילה על-טבעית שהוא לגמרי לגמרי על המציאות הישראלית. קראתי אותי כשהאירועים בספר מהדהדים ומתערבבים עם מה שעולה מאתרי החדשות של תקופת הקורונה וההפגנות בבלפור. ספר טוב עם סיפור מעניין.
 • איריס
  איריס
  צריכים היו שני כוחות כבירים בהחלט כדי שאגיע לקריאת הספר הזה בזמן הזה; סיני אחד (או אולי יותר) שאכל עטלף (או אולי פנגולין) בשוק האוכל בעיר שאת שמה לא שמעתי עד לפני חודשיים – ווהאן שבסין, ונגיף מסתורי שהחל עושה דרכו, קודם באותה עיר ולאחר מכן התפשט באופן אקספוננציאלי (כפי שנכתב בכל מיני מקומות) גם ברחבי העולם ואף הגיע אלינו. שם ניתן לו לאותו נגיף – Covid19 ובלשון העם – קורונה.
  כשהגיע אותו נגיף לארץ, החלו השלטונות להטיל עלינו גזירות מגזירות שונות, סגר וסגר נושם, אפילו עוצר בערב אחד או שניים, להשאר בבית, לא לצאת אלא למרחקים קצרים ולזמנים קצובים, ובתוך כל אלה פרחו הרשתות החברתיות, ובתוך הפריחה הגו שני אנשים צעירים, שניהם בעסקי הספרות לא מעט שנים, שניהם כתבו ספרים (ספר אחד לו, ספר אחד לה), קבוצה שמרכז עיסוקה, מדי ערב, שיחה על ספרות, פגישה עם סופר או סופרת מעכשיו ומכאן, פגישה וירטואלית.
  באחת הפגישות האלה השתתפה סופרת צעירה, שהיא גם רופאה אפידמיולוגית, קרן לנדסמן שמה, שכתבה ספר בשם "לב המעגל", ולאחר השיחה איתה מובן היה לי שעלי לקרוא את הספר.
  אלא שהימים ימי קורונה, כאמור, וחנויות הספרים סגורות; שבוע הספר שאמור להתקיים ביוני, ובו, מן הסתם הייתי מצטיידת בספר הזה, ככל הנראה נדחה. אלא שאז הופעל הכח הכביר השני – הוצאת כנרת זמורה דביר נאותה, סוף סוף להעביר את ספריה גם לפורמט קינדל, ומיד יכולתי לקנות את הספר הזה לקינדלי, ואף לקראו.
  לב המעגל הינו סיפור פנטסטי מקומי עכשווי, שבו בעולם שאנו מכירים ישנם האנשים "הרגילים" וישנם האנשים שניתן לקרוא להם בשם כולל – מכשפים. בניגוד לרוב ספרי הפנטזיה שאני מכירה, המכשפים של לנדסמן מתחלקים לתת קבוצות, שלכל אחת מהן איפיון משלה; ישנם רואי העתיד, ישנם אלה המסוגלים לחוש אנשים אחרים, ישנם אלה הבוראים אש, ואלה הבוראים מים, לכל אחד מן הסוגים יכולות משלו, לכל אחד מהסוגים סימני היכר משלו.
  בעולם שלנו, המכשפים למיניהם מסומנים על ידי הרוב ה"רגיל", יש להם מקומות מוקצים באוטובוס, יש להם כניסות נפרדות למוסדות ציבור, יש חוקים מיוחדים הנוגעים להם, מפחדים מהם, חלק מתעבים אותם, פוגעים בהם, מטילים טרור על מעסיקים שלהם. בני משפחותיהם הרגילים חרדים להם. הם מעין מיעוט, קצת מוקצה, קצת חרד למקומו, ובעיקר מבקש להשתלב.
  "... דמיינתי הורים שלא בוכים כשהם מגלים שנולד להם ילד כמוני. מישהי כמו איזי, שלא נסחפת אחרי חזיונות לעתיד אוטופי כי ההווה לא מספיק טוב. את עצמי הולך ברחוב בלי לספוג קללות ויריקות. את כולנו יושבים בפאב בלי דלתות נפרדות. בעולם שבו לא צריך להתחבא עוד. לא צריך להסתתר במרתפים או להתמלא בצלקות בהגנות כי יש שוויון אמיתי. " (*)
  מדי פעם הם עורכים עצרות בהן הם מבקשים / דורשים שיוויון; צועדים במסלולים קבועים, עם קריאות קבועות, נתקלים בהתנגדות ה"רגילים" וגם באלימות.
  למכשפים תנועת נוער משלהם, בה יכולים בני נוער למצוא חברים לצרה, וללמוד לפעול יחד למען טובת הכלל (כמו כל תנועת נוער).
  בין כל המתנגדים לקיומם של המכשפים, אלה הקוראים להגבלה על כל צעדיהם, אלא אם כן יצעדו בנתיב מאד מסוים, אלה הנמצאים,מאחורי מעשי האלימות, הינם חברי קבוצה אחת לא גדולה, המשתמשת כמוטו בפסוקים מן התנ"ך, "בני שמעון" שמה.
  גבע, גיבור הספר והמספר, הינו אמפת, כזה הקורא את רגשותיהם של אנשים. שותפתו לדירה – תמר, הינה צופה פני עתיד. לגבע הורים רגילים ואח רגיל.
  הסיפור כולו נסוב סביב מאבק בני האור בבני החושך, הצורך לשלב כוחות, למצוא את העומדים מאחורי הכת, המפעילים שלה, ואם אפשר – להשאר חיים תוך כדי.
  כמו סיפורי פנטזיה אחרים, גם ב"לב המעגל" אפשר למצוא אלגוריה לחיים עצמם, ואם רק נסיר את הכישוף מן הגיבורים הראשיים, הרי שנמצא חברה מאד דומה לשלנו, עם המיעוט הנפרד, עם הכת הרודפת, עם מאבקי בני האור בבני החושך (רק שכל צד רואה בעצמו את היותו בן אור ואת הצד האחר בן חושך).
  יותר מכל אהבתי בספר את היכולת להמציא מיעוט ולחלק אותו לסוגים שונים, תוך מתן איפיונים מפורטים לכל סוג, והסברים מפורטים לטובת האנשים ה"רגילים", כמוני.
  לב המעגל אם כן אינו "עוד" ספר פנטזיה, אלא ספר המעיד על דמיונה המפותח ביותר של כותבתו, יחד עם היכולת הנפלאה לספר סיפור מרתק ומהפך דפים.
  לקוראת שספרי פנטזיה אינם תפריט הקריאה הקבוע שלה, לב המעגל היווה הפתעה נעימה ונפלאה, מובן שרק אחרי שפיענחתי לעצמי, פחות או יותר, מה מייחד כל סוג של מכשף, ויכולתי לתת לדמיוני דרור רב מן הרגיל.


  https://irisganor.com/6044/
 • גדעון
  גדעון
  יש לי קצת בעיה עם מדע בדיוני ישראלי, זה מרגיש לי קרוב מדי (יש לי אותה בעיה עם סדרות/סרטים ישראלים) ויש לי רגישות יתר לפרטים שעשויים לקלקל את החוויה. אני חושב שבגדול ההתמודדות של המחברת ראויה לציון והספר קריא ביותר ומעניין למדי אם כי לא תמיד הצלחתי להתנתק ולהיכנס לעולמו של הסיפור
 • עידן
  עידן
  סיפור פנטזיה ישראלי במלוא מובן המילה (הסופרת ישראלית והסיפור מתרחש בישראל).
  לטעמי הסיפור בגדול הוא די טוב, אבל יש לי בעיה אחד גדולה עם העולם - על פי מה שמשתמע מהספר, תמיד היו קיימים קוסמים בעולם של הספר. לכן, הייתי מצפה שהמערכת החברתית תהיה בנויה בצורה שונה מאוד ולא תהיה בדיוק העולם שלנו עם עוד קבוצת מיעוט שאוהבים לשנוא. זה גורם לעולם להרגיש לא אמין, כאילו מה שקרה בפועל זה שקרה משהו לא מאוד מזמן בהיסטוריה שגרם לכך שיהיו קוסמים ולא שהם היו קיימים תמיד (כפי שמופיע במפורש בספר).
 • הדר
  הדר
  רעיון מעניין, דמויות אמיתיות, וכתיבה מעולה. איזה כייף של ספר. אני נהניתי מכל עמוד, וממליצה בחום - וכל זה של כותבת ישראלית.
 • איילת
  איילת
  ספר מצויין. נהניתי מכל רגע והופתעתי בסוף, זה כמעט ולא קורה לי. ממליצה בחום.
 • לימור
  לימור
  ספר מיוחד וקצת אחר, אך יחד עם זאת מרתק מאוד, עם מציאות שונה משלנו. כתיבה ודמויות מעניינות מאוד, נהנתי לקרוא וממליצה.
 • נבט
  נבט
  ספר מרתק, מרגש ומעורר מחשבה על מציאות שונה משלנו ועם זאת קרובה מתמיד. ממליצה בחום.