הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
4
1
כתר הברזל

כתר הברזל


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
4
1
42 
תג: שואה
גודל (עמ'): 272
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

על הרקע הזה מנסה פטר להבין את חייו ואת חייהם של האנשים היקרים לו: הוריו, אחותו האהובה והמוכשרת שמתה בדמי ימיה, חבריו בצבא, הצעירה הנוצרייה ששירתה בביתם והוא היה כרוך אחריה ואחרים. פטר דולה מזיכרונו תמונות ובוחן אותן באור חזק וממוקד המוציא אותן מפשוטן.

"כתר הברזל" הוא רומן שעניינו התמודדות אמיצה ומיוחדת עם שכול, בדידות, סביבה עוינת וגורל מתעתע. הוא גם ספר על דרך התגבשותו המיוחדת של אמן. שכן עבור פטר, הצבא, על המשמעת הנוקשה שלו, ייסורי הגוף והנפש, הוא גם מסלול הכשרה מצוין למי שמבקש להכשיר את עצמו להיות סופר של אמת.

אפלפלד נוגע כאן, בדרכו המיוחדת והמרתקת, בסוגיית הגוף והנפש, בעיקר בהקשרה האמנותי. מבחינתו - ואנו חווים זאת בכל שורה בספר - הרוחני, המטאפיזי וקל וחומר האידאולוגי, ראויים להתייחסות רק אם הם צומחים מהגופני, הפרטי -הממשי, ורק אם יש להם שורש החותר באדמה.

 

"כתר הברזל" הוא הישג אמנותי מרהיב של סופר ישראלי, שצוין בכתב עת יוקרתי בארצות הברית כ"אחד מחמישים הסופרים מעוררי ההשראה הגדולים בעולם". (יגאל שוורץ)

המשך קריאה

סקירות

  • הליצן שקפץ
    הליצן שקפץ
    ספר נפלא שעל אף שעוסק בנושא ובתקופה אחרת מהווה מעין הקדמה רעיונית (על אף שעומדת לחלוטין בפני עצמה) לספריו האחרים של הגיבור על הגגורל היהודי באירופה של המאה העשרים דווקא דרך עיניהם של המשתלבים ביתרבחברה הכללית.