הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
12 דירוגים
3.8
ממוצע
1
2
2
1
3
0
4
3
5
6
4
גם ב - Kindle
כמה רחוק את מוכנה ללכת
מאירה ברנע-גולדברג

במקום 37 

28.1 

כמה רחוק את מוכנה ללכת

מאירה ברנע-גולדברג

דרג ספר זה מתוך 5
12 דירוגים
3.8
ממוצע
1
2
2
1
3
0
4
3
5
6
4

במקום 37 

28.1 

במקום 37 

28.1 

גודל (עמ'): 296
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 9789655521009
 • גודל (עמ'): 296
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 11/06/2011
 • שם המחבר: מאירה ברנע-גולדברג

תקציר

לגיבורת הספר כמה רחוק את מוכנה ללכת, אין שם. כולם מכנים אותה "חמודה". היא נשואה באושר לגבר מקסים ומתחשב, יש לה עבודה מעניינת וחיים מלאים ומספקים. רק דבר אחד חסר בתמונת החיים המושלמים שלה – תינוק. דווקא היא, שהכול תמיד הלך לה כל כך בקלות, נאלצת ללמוד בדרך הקשה שלא תמיד משיגים את הדבר בו רוצים יותר מכול .
ברנע-גולדברג מתארת בדרך ייחודית ומרגשת את המסע שאליו יוצאת הגיבורה שלה. גיבורה שהיא במידה רבה גם היא. זהו מסע סוחף ומטלטל, זרוע בבוּרות ובאטימות, אך גם מלא אומץ לא מצוי וישירות כובשת. במהלך המסע תגלה חמודה את פניהם האמיתיות של הקרובים לה וגם כמה עובדות כואבות על המקום בו אנחנו חיים, לצד רוך, חסד ואהבה במקומות לא צפויים. היא תאלץ להניח לאשליית השליטה ולהפקיד את גופה, נפשה ורחמה בידי המערכת ובעיקר – להתבגר ולעמוד על שלה, להחליט עד כמה רחוק היא תהיה מוכנה ללכת כדי להשיג את שכמהה אליו נפשה .
"לכאורה זהו עוד אחד מאותם ספרים צפויים, שבמרכזם אישה חזקה שמתגברת על כל המכשולים ומשיגה את מבוקשה, במקרה הזה תינוק, ואגב כך מעניקה לנו שיעור מזורז ב'העצמה נשית', 'אמונה עצמית', 'הצלחה כנגד כל הסיכויים', וכיוצא באלה. אבל 'כמה רחוק את מוכנה ללכת' הוא ספר שונה, מפתיע, וכל כך לא קונבנציונלי – סיפור מסע אישי של אישה צעירה שיוצאת לחפש תינוק ומגלה את הצביעות החברתית, את הזיוף, את הדעות הקדומות, ואפילו את הגזענות החבויה מאחרי התקינות הפוליטית שלנו. אולם החשיפה הקשה הזו לא מתוארת במטיפנות חסדנית, עם קצף על השפתיים, אלא ברגישות, באמפתיה ובהומור עצמי מושחז. ספר אמיתי ונוקב, שמצליח להיות גם מצחיק, גם מרגש, וגם כל כך מהנה וקולח ." - יוכי ברנדס
מאירה ברנע-גולדברג,ילידת 1978, נשואה לחנן ואם לאבישי, נולדה, גדלה ומתגוררת בפתח תקווה. "כמה רחוק את מוכנה ללכת" הוא ספרה הראשון .
המשך קריאה
 • ISBN: 9789655521009
 • גודל (עמ'): 296
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 11/06/2011
 • שם המחבר: מאירה ברנע-גולדברג

ביקורותמצאתי את עצמי מוחה דמעות של צחוק, מתפקעת בלי שליטה מאחורי הדלפק ואף, כמה מביך, צוחקת לעצמי באוטובוס הביתה כשנזכרתי בסצינות מתוכו. חלק מן הדמויות חרוטות לי כל כך חזק בראש שעד עצם הרגע הזה אני רואה אותן לנגד עיניי.
דומה כי המחברת משתמשת במעין בת-דמותה בתור דמות הראשית. היא מספרת על גיבורה המנסה להביא ילד לעולם בטיפולי פוריות, ואף שוקלת לפנות לאימוץ אם זה לא ילך.

היא חדה ושנונה ומצחיקה בטירוף, מצליחה להשיג את אהדת הקוראים ללא מאמץ ניכר ודרך התיאורים שלה שאר הדמויות נראות כמו קריקטורות של אנשים שכולם מכירים כמוהם במציאות. ההומור שלה בנוי על דימויים מצחיקים ובלתי צפויים ועל תיאורים קומיים של דמויות.

אבל בין השורות ודרך ההומור העוקצני המחברת מכניסה לספר לא מעט ביקורת על החברה שלנו. לא רק על הצביעות והגזענות כפי שמשתמע מהתקציר של הספר, אלא על משהו מאוד עמוק ומציק: הספר ביקורתי מאוד כלפי היחס כלפי נשים בחברה הישראלית, הדרישות המטורפות של החברה לביצועים מושלמים שלהן בכל התחומים – קריירה, משפחה, חיי חברה וטיפוח הגוף, מוצגת כאן במלוא כיעורה וגיחוכה.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • לולה
  לולה
  ספר מקסים שנון וחי המספר ומלווה את המסע האישי של מאירה בדרך אל האושר/הילד הנכסף. סהו תהליך מורכב מעליות ירידות קשיים התמודדויות ובחירות המסופר בחן והומור מומלץ
 • איילת
  איילת
  ספר קולח המספר אודות מאמציו של זוג להביא ילד לעולם, בין אם על ידי הפריה מלאכותית ובין אם על ישי אימוץ. הספר למעשה נכתב מנסיונה של הסופרת, כפי שסיפרה בדף הפייסבוק שלה. הוא אינו אוטוביוגרפיה אך דברים רבים לקוחים "מהחיים". מומלץ!
 • דן
  דן
  הספר הזה עוסק בנושא כאוב ועושה זאת בצורה אמיצה ומעוררת הערכה. המסע הקשה ומעורר האמפטיה של אישה מול כל הסיכויים והאכזבות. הכתיבה בעלת הומור וציניות עוזרת להתמודדות
 • מורן
  מורן
  ספר קריא וכתוב בצורה שוטפת שכיף לקרוא, אפילו מערב הומור ציני-אך עוסק בנושא טעון שהוא הקושי בכניסה להריון. מי שלא היה זקוק לתהליך הפריה או אימוץ ונושא ההריון טבעי לו, ישמח להכיר את הנושא מזוית מעניינת זו.מומלץ מאוד