הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
6
4
כל מה שקרה שם באמת

במקום 37 

27.8 

כל מה שקרה שם באמת


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
6
4

במקום 37 

27.8 

במקום 37 

27.8 

תג: ארה"ב
גודל (עמ'): 422
מו"ל: עם עובד
 • ISBN: 978-965-13-2714-8
 • גודל (עמ'): 422
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 17/06/2018
 • שם המחבר: ברין גרינווד
 • תורגם ע"י: מרב זקס-פורטל
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

"הקיץ גנב בשבילי זמן, הוא לקח דקה מפברואר, שלוש דקות משיעור ספרות במארס, עשר דקות שלמות מאחר צוהריים משעמם של יום חמישי באפריל. הקיץ גנב זמן כדי לתת לי עוד שעה עם קלן מתחת לכוכבים".

וייבי בת השמונה לא בוטחת באיש, אפילו לא בהוריה. עדיף לשמור מרחק ולשתוק. אביה סוחר סמים, אימה נרקומנית, והיא – המבוגרת האחראית במשפחה – מגדלת לבדה את אחיה התינוק. בלילות היא יוצאת לשדה ומוצאת שלווה בשמי הלילה, בקבוצות הכוכבים ובשמותיהם. כשקלן, צעיר אבוד בן עשרים ואחת, רואה אותה בשדה, הוא מאבד שליטה על אופנועו, מתרסק ונפצע קשות. הילדה המלאכית למראה שגרמה לו להסיט את מבטו משגיחה שלא יאבד את ההכרה ויגיע לבית החולים.

בין השניים נוצר קשר עמוק ממילים: היא הצילה את חייו, והוא מחליט להציל את חייה. הקשר ביניהם נעשה הדבר היפה היחיד בעולם מלא ניצול ואלימות. האם יצליחו לשמור זה על זה מן התהפוכות שבחוץ? האם יש לווייבי זכות לבחור באהבה? או שזו החלטה לבית המשפט?

כל מה שקרה שם באמת מאת ברין גרינווד יצא לאור בקיץ 2016 ועורר עניין עצום ומחלוקת סוערת. הרומן היה ברשימות רבי־המכר של ניו יורק טיימס ושל יו־אס־איי טודיי, זכה לביקורות נלהבות והיה אחד הספרים האהובים על גולשי האתר "גודרידס" לשנת 2017

.

"כתיבתה המבריקה של גרינווד שובת לב ומבריקה

מן העמוד הראשון, שואבת אותך פנימה בן־רגע", וושינגטון פוסט

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-13-2714-8
 • גודל (עמ'): 422
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 17/06/2018
 • שם המחבר: ברין גרינווד
 • תורגם ע"י: מרב זקס-פורטל
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איריס
  איריס
  כבר מזמן לא קראתי ספר שגרם לי לכל כך הרבה התלבטויות וחיבוטי נפש בין מה שאני חושבת שנכון וראוי לבין מה שקראתי בספר. קראתי ואהבתי, והזדהיתי, וצחקתי ובכיתי. אולי מאז "לוליטה" של נבוקוב, שקראתי לפני שנים, והייתי צריכה לחזור ולהזכיר לעצמי שהמספר, שכל כך קל להזדהות איתו ולהבין לנפשו, הוא בעצם רוצח ואנס ופדופיל מתועב (זה מצליח, אחרי כמה רגעים. באחריות). אבל כאן, בספר הזה, זה הרבה יותר קשה. הרבה יותר קשה לתעב את קֶלֶן, או אפילו לכעוס עליו, אם כי מה שהוא עשה או הרשה לעצמו להיגרר למעשה, מכעיס למדי.

  מצד שני, איך אפשר לכעוס עליו בכלל? הרי אלמלא הוא, מה היה קורה לוֶייבי? לאן היא היתה מגיעה?

  שני בני אדם שהחיים לא חייכו אליהם, וזה האנדרסטייטמנט של השנה, נפגשו, כמו התנגשות קוסמית, נפש נוגעת בנפש, ונקשרו זה לזו בעבותות שאי אפשר לקרוא להם סתם "אהבה", אלא הרבה יותר מזה, הרבה מעבר.

  אלא שהוא היה בן עשרים ואחת והיא בת שמונה.

  מה שעבר על וייבי, לפני שנפגשו, יכול לפרנס חיים שלמים ועוד יישאר משהו לאנשים אחרים. נולדה לאם נרקומנית ולאב יצרן סמים, יפה כמו כוכב קולנוע, ומחזיק לו הרמון קטן משלו, עניין שמעורר קנאה עזה אצל האם, ברגעי השפיות שלה, ותגובות מעוררות חמלה וזעם גם יחד, ברגעים בהם היא שוקעת אל תוך הסם. וייבי, ילדה שגדלה עם כל כך הרבה חסכים, שממעטת בדיבור, שמגע מחריד אותה, שאוכלת הרחק מעיני אנשים אחרים, שקופה לסביבה כמיטב יכולתה, חכמה ונבונה, שהחיברות הראשוני שלה היה כל כך עקום, שלא בטוח כלל שניתן לישר אותו.

  קלן, צעיר מוצק, בריון משהו. מוסכניק, מועסק במשרה חלקית על ידי אביה של וייבי בעסקי ההפצה.

  תאונה האופנוע עליו רכב מפגישה ביניהם, ואותה פגישה שינתה את חייהם. לתמיד.

  הספר מלווה את השניים, יחד עם הסביבה – האב, האם, חברותיו של האב, אחיו, אחיה הקטן שהיא המטפלת העיקרית שלו עקב חוסר התפקוד של האם, בני משפחתה של האם, אחותה, בעלה ובנותיהם. מתישהו יהפכו למשפחה האומנת של וייבי, וינסו להפוך אותה לילדה "רגילה", אלא שהדברים שהטמיעה בה אמה הפכו את ההצלחה בנסיונות הללו לבלתי אפשרית.

  חיים של שני אנשים, שהנסיבות בהן נפגשו היו בלתי אפשריות, לפחות מן הבחינה החוקית והחברתית ה"נורמטיבית"; אלא שהמושג "נורמטיבי" מקבל פתאום משמעויות אחרות. שני אנשים שהם חבל ההצלה איש של רעותו, שתולדותיהם וחייהם עד שנפגשו יכולים היו להוביל למקומות אפלים ונוראיים, והם נתלים האחד בשניה, ומושכים האחת את השני מתוך המדמנה, אל מה שיכול להיות חיים קצת יותר הגיוניים. פתאום החוק והסדר והנורמה נראים פחות חשובים.

  ספר מעורר מחשבה. ממגנט (אי אפשר להניחו מן הידיים כלל). ספר שלמרות מה שכתוב על הכריכה "פרוע ובלתי נשכח כמו האהבה עצמה", אינו באמת פרוע, והאהבה בו היא משהו אחר לגמרי. אבל אכן, בלתי נשכח.  כדאי מאד מאד לקרוא.

  https://irisganor.com/3842/
 • איילת
  איילת
  ספר , שאולי איננו מוגדר כך, אך הוא בהחלט ספר מתח.
  אותי הוא הותיר מזועזעת. היה לי קשה להזדהות עם הגיבורים, למרות שהסופר מנסה להוביל לאמפטיה אליהם.
  הספר מעניין מאד וכתוב היטב.
 • רלה
  רלה
  "כל מה שקרה שם באמת" מספר על אהבה בסביבה של אלימות מטורפת ושל הזנחה פושעת, סיפור נוגע ללב, מטריד ומערער
 • דוד
  דוד
  ספר נהדר. מטריד ועוכר שלווה, עם מונולוגים של דמויות ראשיות ומשניות כאחד השופכים אור על העלילה. קשה להניח אותו מהיד.