הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
20 דירוגים
4.5
ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
2
5
15
17
גם ב - Kindle
כל הג'אז הזה

במקום 37 

20 

כל הג'אז הזה


דרג ספר זה מתוך 5
20 דירוגים
4.5
ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
2
5
15
17

במקום 37 

20 

במקום 37 

20 

גודל (עמ'): 308
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • ISBN: 197-8965764-83605
 • גודל (עמ'): 308
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 06/01/2017
 • שם המחבר: סנונית ליס
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

אילו יכולתם לבודד רגע אחד מחייכם, ולהפוך אותו לערסל שתוכלו לשוב ולהתכרבל בו מתי שתרצו - באיזה רגע הייתם בוחרים? מה הייתם מוכנים לעשות כדי להשיב לרשותכם את הזיכרונות היקרים לכם ביותר, אם הייתם עלולים לאבד אותם לנצח?

עם הדילמות האלה נאלצת להתמודד ליז פיין, צעירה רגילה, בת 23, עם חיים "לא כל כך רגילים", כדבריה. מסלול חייה המבטיח של ליז נקטע באופן פתאומי בעקבות תאונה, והיא מושלכת החוצה, אל החלל הריק, ללא נקודת אחיזה. יום אחד גם המחשב הנייד שלה נגנב, וזמן קצר לאחר מכן היא מקבלת מכתב סחיטה. 

 

הסחטן, "מישו", הוא גבר תל אביבי קל לשון וקהה חושים, המחזיק בחייה הווירטואליים של ליז כבבן ערובה. הוא דורש ממנה לכתוב לו 40 מכתבים שבהם תחשוף באותנטיות מוחלטת את חייה, את מחשבותיה ואת רגשותיה. אם לא תעשה זאת, הוא מאיים כי ימחק את התכנים שבמחשב שלה: מכתבים יקרים ללבה שאין להם תחליף ויומנים שבהם תיעדה את הזיכרונות החשובים לה ביותר.

קולותיהם של ליז, של "מישו" ושל דמויות מחייהם, נשזרים זה בזה בסיפור סוחף, שבמהלכו נחשפים סודות מכוננים. חליפת המכתבים ביניהם מגוללת בפני הקורא בהדרגה את סיפור חייהם המורכב מחוויות צבעוניות, מאהבות אבודות, מטרגדיות ומניסיונות להתאושש מהן.

הרומן "כל הג'אז הזה" מציג דמויות אקסצנטריות שנעות בין העולם הווירטואלי לבין המציאות הפיזית, בין נעורים לבין חידלון. הוא נע עם גלי ההדף שמותיר אחריו האובדן, ומתחקה אחר תפקיד השפה בהתמודדות עמו. במקצב ייחודי הוא מתעד ללא פשרות את שבריריות הנפש האנושית החשופה לאקראיות החיים, ומנגד - את תעצומותיה.

המשך קריאה
 • ISBN: 197-8965764-83605
 • גודל (עמ'): 308
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 06/01/2017
 • שם המחבר: סנונית ליס
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותספר חכם, מרגש, ישיר, חצוף ובוטה, עם עלילה בלתי צפויה ודמויות שקשה לשכוח, גרסה ישראלית עם טוויסט ל"אבא ארך רגליים":
"מישו", אדם שקנה את המחשב שנגנב מדירתה של ליז, דורש ממנה ארבעים מכתבים בני 500 מילה כל אחד בתמורה לכל הקבצים, ההודעות ותכתובות האימייל במחשב שלה.
היא מתבקשת למעשה לחשוף את נפשה בפניו ולספר על רשמיה ותחושותיה "בלי פילטר". אם תסרב, ימחק "מישו" את כל המסמכים והמיילים שלה. ויש לה סיבה רצינית לדאוג בגלל זה.


הדמויות לא סתם נקלעו למצב בלתי אפשרי – הן חיות בתוך מצב בלתי אפשרי, נושמות אותו עשרים וארבע שעות ביממה שבעה ימים בשבוע, ואין ממנו מוצא.
כמעט.
 
לסקירה המלאה

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • צופית
  צופית
  ספר מכתבים זה אחד הז'אנרים הכי אהובים עלי בספרים. הספר הזה מסקרן ומפתיע והטוויסט- לא ראיתי אותו מגיע. ספר נהדר.
 • אמיר
  אמיר
  ספר מומלץ, מאוד קולח, לפעמים משעשע, לפעמים מעיק, אבל תמיד מסקרן. יצא לי לקרוא אותו מספר פעמים ובכל פעם מחדש התאהבתי בדמויות. סנונית ליס רקחה סיפור ממזרי ומקורי עם טוויסט מעולה.
 • ורד
  ורד
  ספר מומלץ מאוד! כתיבה יוצאת דופן ומקורית של ספר. העלילה מקורית שגורמת לך לחשוב מה אתה היית עושה...לקח לי זמן להבין את שם הספר והכריכה גם לא משכה אותי אבל אין ספק שהופתעתי לטובה!
 • ר
  ר
  למרות הביקורת הטובה שהייתה ובגללה רכשתי את הספר, לא אהבתי. היה לי כבד ולא זרם במיוחד. לשיקולכם אישי.
 • Liza
  Liza

  ליזי היא בחורה בת 23, צעירה, חכמה ומוכשרת. עולמה התהפך עליה, המחשב הנייד שלה נגנב על כל תכולתו האלקטרונית המאוד מאוד חשובה לה. היא חוזרת להתגורר אצל ההורים בקיבוץ, מדוכאת וחיה בעולם צר ומלא זכרונות. המחשב שלה נמצא אצל מישו, מישו שדורש ממנה דרישות מאוד משונות. ארבעים מכתבים אישיים, כנים, ״שבהם תספרי באמת ובתמים על קורותייך - מעשייך, חוויותיך, תחושותייך ומחשבותייך.״ אם היא תסכים לעסקה תקבל את חייה בחזרה. וליז, בלית ברירה אולי, צריכה להיכנע לסחיטתו של מישו המשונה הזה, המטרידן שמציץ לתוך חייה, ולעברה. בדרך מישו מגלה דברים שהשפיעו מאוד על חייה של ליז והסיטו אותם ממסלולם, והיא מגלה דברים על עצמה, מכריה וגם עליו.

  מישו מתגלה כאדם אמפטי לפעמים, וכהזוי במקרים אחרים. ליז כותבת המון, ויש המון מכתבים שמכוונים אליה. למישו יש מחסום כתיבה לטענתו, והוא פונה אל ליז כפצוע בחלק מהמכתבים: ״הן מעוררות בי דבר מה ששרוי בתרדמת שלא נמצא לה מזור זה זמן רב. אני פונה אלייך, אם כן, לא כמי שמחפש שעשוע אלא כאדם הזקוק לעזרה. אני מקווה שההסכם שהצעתי יסייע לי לכתוב, לשוב לבית היחידי שהיה לי בעולם. כתבי לי. עזרי לי להשיב לעצמי את חיי — ואשיב לך את שלך.״ ״ספרי לי — איך את כותבת הרבה כל כך?! כתיבה לא רעה, אגב. לא מהוקצעת, אך בהחלט בעלת ערך גולמי מסוים. האם מלאכית ההשראה יושבת על כתפך תריסר שעות ביממה? אם כן — שחררי אותה מעט, הניחי לה לעוף גם אלי מדי פעם. כלאת את מילותייך בכונן הקשיח המיושן, רק מעטות מהן פרסמת ברשת, כך מצאתי. אולי את היא זו שמחזיקה את מילותייך כבנות ערובה ואני הוא זה שגואל אותן?״

  סנונית יצרה דמויות מקסימות, אף אם מעט מתוסבכות מדי (טיפה טיפה מדי). דמויות שמאבדות את דרכן, שעוברות חוויות קשות, שסוטות ממסלולן בשל פניות חדות שנכפו עליהן בדרך. סנונית מצליחה להעביר היטב את התחושות וההזדהות עם הדמויות. וזה לא פשוט במקרים שמאבדים כל כך הרבה חיים, אבל היא מאוד מצליחה: ״לא היה לי אב, לא היה לי אלוהים, לא היו לי מילים״

  ליז איבדה את יסמין, ממש אפשר לחוש את יסמין המקסימה ומלאת החיים דרך מכתביה והכתיבה של ליז. מישו והקורא באותה תחושה. ״צר לי שאיבדת את יסמין על כל שהייתה בעבורך. שמחתי להרגיש אותה מעט מבעד למילותייך ואני נהנה לחוש אותה מבעד למילותיה במכתביה. היא מצטיירת כאדם יוצא דופן.״

  סנונית מצחיקה ושנונה, מעציבה וכואבת. ובעיקר, מגיעה לעומק ונוגעת בנפש, ובכאבי הנפש. היא מצליחה להראות מקומות שבהם כבר כמעט אי אפשר להתמודד, ואיך מרגישים אנשים במשבר תהומי, ומצליחה בנוסף להראות מעט מהיופי שבחיים. כפי שנחצ׳ה אמר: ״עולם שלם. והיא הפכה לעולם שלם בשבילי, ואני בשבילה. ולמרות שלא הצלחנו כל מה שרצינו ביחד, ומה אני אגיד לך ליזה, גבר ואישה ביחד ארבעים שנה זה לא תמיד עינוגי התפוח, היחד שהיה לנו, זה היה חיים. חיים שלמים! ואיך שהיא נלחמה במחלה הארורה. כמו לביאה היא נלחמה. ואיבדתי גם אותה, אבל תני לי לספר לך סוד: החיים שהיו לי איתה, הם ממשיכים להתקיים בי גם כשהיא כבר איננה״.

  ארבעה כוכבים (כמעט), רק בגלל שהדמויות מתוסבכות טיפה יותר מדי. הסוף טיפה צפוי, אבל שווה כל רגע קריאה.
 • Orli
  Orli
  ספר מצוין, אחד הטובים שקראתי בשנה האחרונה. מפתיע ולא צפוי, משעשע לפרקים, אך גם מאוד מרגש, והעיקר- עיצוב דמויות מצוין ועמוק בלי להיות מלודרמטי. דמויות עגולות שאפשר להיקשר אליהן ולהבין את מניעיהן בלי להזדהות בהכרח. מומלץ מאוד.
 • liran
  liran
  הספר ערוך כסדרת מכתבים אשר נכפים על בחורה בתחילת שנות העשרים לחייה ובין גבר בשנות הארבעים לערך אשר מחזיק כבן ערובה במחשב שלה.. שבו מכתבים נוספים שהוחלפו בין הבחורה לחברתה הטובה לפני שזו נספתה בתאונת דרכים בה היו השתיים מעורבות. כך שהעלילה נפרשת ע"י מכתבים\אי-מיילים למעשה מפי שלושה מספרים שונים. יש גם מספר תת סיפורים מעבר לעלילה המרכזית שעוסקת בקשר הוירטואלי הנרקם בין הצעירה לגבר הבוגר יותר והסוף הלכאורה מפתיע אמור לקשור ולהבהיר לקורא מספר נקודות אולי פחות אמינות מבחינת הסיפור. למרות השימוש בשיטת הסיפור הייחודית לעיל והעלילות השונות ואולי בגללן אני אישית מתקשה להמליץ על הספר למרות שאני בטוח (וגם ראיתי לעיל) שהרבה נהנו ממנו - פשוט לא לטעמי.
 • תמי
  תמי
  איזה סוכריה של ספר! קראתי אותו בשטף בלי שרציתי להפסיק. קריא, מרתק, מרגש, קליל בלי לזלזל באינטיליגנציה של הקורא. ובעברית במקור, וזמין לקינדל. אוצר של ממש!
  לליז קרה דבר מבאס מאד, פרצו אליה וגנבו לה את המחשב הנייד, שעליו יושב חומר שיקר לה מפז. ואם זה לא מספיק, היא מקבלת פתאום אימייל ממישהו שקנה את המחשב שלה, והוא סוחט אותה: עליה לכתוב לו מכתבים מפורטים על מחשבותיה ומעשיה, ולענות על שאלותיו, אחרת ימחק באופן סופי את החומר היקר לה מכל. רק זה היה חסר לה, גם ככה היא מתקשה להתאושש מארועים בעברה ולאחר הפריצה לדירתה חזרה לגור בבית הוריה. כך מתחיל רומן המכתבים הזה, כשבמהלכו אנחנו זוכים להכיר גם את ליז ואת חייה וגם את זה שמזדהה בשם "מישו" שמחזיק במחשב שלה וסוחט אותה. הספר קליל וקריא מאד, מרתק משעשע ומרגש. למרות הכתיבה הקלילה הוא נוגע בנושאים קשים וכבדים. הטיפול בנושאים הללו הוא כצפוי מספר קליל כזה שטחי מאד, ונגוע בקלישאות ודעות שגויות לגביהן, אבל אם מדמיינים שזה ספר פנטזיה שמתרחש בעולם שבו דברים מתנהלים לפי הגישה הקלישאתית והשגויה הזו, זה לא מפריע להנאה מהספר הזה. עם ההתסתייגות הנ"ל, וקצת צער על כך שהספר מחזק את הקונספציות השגויות בנושאים החשובים הללו, אבל התפקיד של שינוי התודעה בנושאים הללו בודאי לא צריך להיות מוטל על כתפיהם של ספרים מהסוג הזה, הספר הזה מומלץ בחום לזמן שבו רוצים ספר קליל סוחף ומרגש שלא על חשבון רמת הכתיבה והאינטיליגנציה שלו ושל הקורא.
 • מורן
  מורן
  מה היה קורה אם היה נאבד לך המחשב האישי ומישהו זר מציב לך תנאים על מנת לקבלו חזרה?
  ספר מרתק, כתוב בשפה קולחת ועלילה עם רעיון מיוחד וטוויסט בסופה
 • מורן
  מורן
  מה היה קורה אם היה נאבד לך המחשב האישי ומישהו זר מציב לך תנאים על מנת לקבלו חזרה?
  ספר מרתק, כתוב בשפה קולחת ועלילה עם רעיון מיוחד וטוויסט בסופה
 • יונתן
  יונתן
  קודם כל, השפה הזורמת והקולחת משפיעה רבות על הספר ומרעננת את הקריאה, שזהו דבר חשוב. מעבר לכך, לא חשבתי שאתעניין בסיפור שאינו אקשן, מתח או פנטזיה, אך את הסיפור הזה לא יכולתי להפסיק לקרוא. הוא מציג זכרונות יפים ומרגשים, נוגים ועצובים וגם קשים. קראתי את הספר בבת אחת, מומלץ לכולם גם עקב הסיפור עצמו וגם כיוון שאפשר ללמוד כמה דברים חשובים לחיים ממנו.
 • גל
  גל
  מומלץ מאוד! כתיבה מעולה וגם עלילה לא פחות טובה.. בהתחלה השם והכריכה לא משכו אותי אך אין לשפוט ספר על פי הכריכה שלו..
 • נטלי
  נטלי
  בחורה ששמה ליז , מקבלת הודעה מאלמוני שמכנה את עצמו 'מישו' , מחזיק במחשב האישי שלה ..
  כדי לקבל אותו בחזרה ליז צריכה לכתוב לו 40 מכתבים של 500 מילים , מכתבים כנים על קורות חייה ועל רגשותיה .
  ליז כמובן לא מסכימה איתו וה'מישו' מציב לה אולטימטום , היא נכנעת וחושפת את עצמה בפניו ....
  הספר כולו בנוי ממיילים ששלחו אחד לשנייה ,
  ספר סוחף ומרתק עד לסוף המטלטל שלא ציפיתי לו בכלל .
  כדאי לקרוא !!
 • נבט טחנאי
  נבט טחנאי
  ספר פשוט מעולה! מתוחכם, מרתק, שנון ומפוכח. זה ספר שמסתכל למציאות בעיניים ומכסה כל כך הרבה נושאים רגישים עד שכל אחד יכול למצוא בו את עצמו, או תובנה לגבי הדברים שהוא יכול או לא יכול לעשות. זה ספר על הבחירות שאפשר לעשות ועל האופן שבו הן מגדירות אותך כאדם. ממליצה בחום.
 • מירי
  מירי
  ספר מיוחד, ספר המורכב ממילים ומשמעותן, דרך המילים והתכתובות אנו מתוודעים לעבר, להווה ואולי גם לעתיד? מלא באהבה, כאב, שמחה וצער של הנפשות הפועלות. ספר חכם, מושקע, מעניין ומעורר מחשבות.
  קראתי כמעט באופן רציף. ממליצה בחום!
 • מיקי
  מיקי
  כל הג'אז הזה הוא ספר מיוחד מאד, שאני שמח שנכתב פה, ובעברית, וניכרת בו עבודה רצינית ומושקעת של המחברת והוא מכניס אותך לעולמו בצורה טוטלית וממכרת, לא תכננתי לקרוא אותו בויש אחד, אבל כך יצא, ונהניתי
 • עדי
  עדי
  אני אוהבת לקרוא ספרים חדשים.
  זה כמעט כמו לפגוש מישהו בפעם הראשונה.
  לפעמים, מיד מחבבים ומוצאים מכנה משותף לשיחה. לפעמים זה לוקח זמן….

  הפעם פגשתי ספר כל כך חדש, שאפילו לא הוציאו אותו עדיין לאור.

  הסקרנות הכריעה אותי לגמרי. תיכף תבינו למה.

  הנושא עצמו נראה לי כמו חידה:
  בחור ובחורה מתכתבים במיילים זה עם זו. לא מבחירה חופשית, אלא מתוך כפייה חד צדדית ווירטואלית שלו עליה.
  מסתבר שהבחור, המכונה ״מישו״ מחזיק ברשותו את המחשב הגנוב של הבחורה, ליזי, ששמה האמיתי הוא עליזה (למרות שהיא די עצובה).
  מישו לא רק מחזיק את המחשב, הוא גם מכתיב לליזי את התנאים להחזרתו. הוא מאלץ את ליזי לכתוב לו על עצמה ובתמורה, ישחרר את קובץ אסופת המכתבים שהפריד מתוך שאר הקבצים שעל גבי המחשב הגנוב. את אסופת המכתבים הזו הוא מחזיק כבן ערובה בידיו והוא לא מתכוון לשחרר אותה בקלות. במיוחד, כשהוא יודע עד כמה היא חשובה לליזי.

  מאיפה הוא יודע הכל עליה?

  ובאיזו זכות הוא כופה את עצמו? מה היא חייבת לו?
  האם הוא מונע מחוסר ביטחון? מאהבה נכזבת? אולי זה בכלל עוד סיפור על אובססיה מסוכנת?

  עם התחלה כזו, חייבים להמשיך לקרוא.

  לאט לאט וככל שליזי נענית לדרישות המעצבנות של מישו, נפרשים בפנינו חיי השניים. העבר שלהם לא פשוט. קשה מנשוא, אפילו.

  ולמרות זאת, מה הם מחפשים במערבולת הרגשית שאליה נכלאו? איזו מערכת יחסים יכולה סיטואציה כזו להוליד, מבחינתם? פורקן מזיכרונות שלא מרפים? גירוד בלתי פוסק של פצעים מהעבר? אולי נחמה?

  המילים הם מוטיב מרכזי בסיפור המיוחד הזה. בעיקר מילים שלא אומרים. שתיקות שמלוות לאורך שנים ומעיקות כל כך….

  מישו וליזי, שבדרך כלל לא מדברים על כל דבר עם כל אחד מחפשים מגע באמצעות התכתובת הוירטואלית. הם מתצפתים זה על זו. מתקדמים האחד אל השנייה ולרגע, אפשר לחשוב שהם ממש חברים שהכירו מזמן.

  האם זהו באמת סיפור של התאהבות במיילים? תצטרכו לקרוא ולהיווכח בעצמכם.

  כל הג׳אז הזה, ספרה של סנונית ליס, מומלץ בחום רב ביותר.