הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
2
3
1
4
4
5
1
5
כל האור שאיננו רואים

כל האור שאיננו רואים


דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
2
3
1
4
4
5
1
5
44 
44 
גודל (עמ'): 542
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

מארי-לור ל‘בלאן, גדלה בפריז עם אביה, המנעולן הראשי של מוזיאון הטבע. מיום שהיא מתעוורת מבלה מארי-לור את כל זמנה עם אביה במוזיאון כשהיא חוקרת באצבעותיה, באוזניה ובאפה את עשרות אלפי המוצגים המדעיים. כדי שתוכל להתמצא בסביבתה אביה בונה עבורה דגם של שכונת מגוריה, ששינון קפדני שלו מאפשר לה להגיע בכוחות עצמה למוזיאון. עם כיבוש פריז על ידי הצבא הגרמני ב-1940 נשלח אביה של מארי-לור להעביר מהמוזיאון לחוף מבטחים אבן־חן נדירה, וכך האב ובתו מוצאים את עצמם בביתו של הדוד אטיין בסן מאלו, בה מארי-לור צריכה ללמוד להתמצא.
ורנר פפניג גדל יחד עם אחותו בבית-יתומים בעיירת כורים בגרמניה. ביום שהוא מוצא מקלט רדיו שבור ומצליח לתקנו ולקלוט באמצעותו שידורים מצרפת, נקבע עתידו. הוא נשלח לאחד מבתי-הספר היוקרתיים של הרייך השלישי, ובמהרה מנותבים כישוריו למעקב אחר שידורים מחתרתיים בכל אזורי הכיבוש הגרמני. ורנר קטן הגוף, שהשתוקק כל כך להשתייך למערכת ההיטלראית האדירה, מוצא עצמו באוגוסט 1944 קבור במרתף הרוס בסן מאלו שבצרפת, כשמכשיר רדיו פגום הוא הסיכוי היחיד שלו ליצור קשר עם העולם.
בשפה עדינה להפליא, בפרישׂה של יריעה רחבה דרך סיפור שאין אישי ממנו, מצליח אנתוני דואר לארוג יחד את סיפורי חייהם של שני מתבגרים לרומן עשיר שגדולתו ועוצמתו טמונות בחמלה הפורצת מכל פרק בו.
מאז יציאתו לאור עומד הספר במשך שבועות רבים בראש רשימת רבי-המכר של הניו-יורק טיימס. הוא זיכה את מחברו, אנתוני דואר, בפרס פוליצר לשנת 2015 וכן בפרס אנדרו קרנגי למצוינות בסיפורת. זכויות התרגום של הספר נמכרו ל-35 מדינות.
"מדהים ביופיו!" - ניו-יורק טיימס
"אם הצלחתו של ספר נמדדת ביכולתו לרגש את קוראיו, ואם יש בו גיבורים בלתי נשכחים, ספרו של אנתוני דואר, זוכה פרס פוליצר, מנצח בשניהם". - פבלישרז ויקלי
המשך קריאה
 • ISBN: 2000531270
 • גודל (עמ'): 542
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 23/09/2015
 • שם המחבר: אנתוני דואר
 • תורגם ע"י: שאול לוין
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • אנסטסיה
  אנסטסיה
  אני לא כל כך חובבנית של ספרים על זמן מלחמת העולם השניה, תמיד לקחתי את הנושא הזה מאוד קשה. אבל הסיפור הזה על שני אנשים שנמצאים משני צידי המלחמה ונשארים אנשים עד הסוף
  מומלץ לקריאה
  אחד הספרים האוהבים עךייט
 • לימור
  לימור
  ספר טוב, העלילה נסובה סביב כיבוש פריז ע'י הצבא הגרמני, סיפורה של נערה עיוורת שחייבת לשרוד בצרפת הכבושה וסיפורו של נער המגוייס לצבא הנאצי.
 • גדעון
  גדעון
  כתיבה צנועה, משפטים קצרים, דימויים מעניינים. הגיבורים מעוררי הזדהות והעלילה מעוררת את בלוטות הרגש. ספר בהחלט טוב, אם זה מה שמחפשים.
 • דן
  דן
  ספר המתעמק בקורותיהם של שני בני אדם, נערה ונער, הגדלים לתוך המלחמה הגדולה, מלחמת העולם השנייה. הסיפור נע ונד בין הדמויות הזמנים והעלילות והוא כתוב ברמה גבוהה, אם כי גודש הפרטים לפעמים מעייף
 • Shmulik
  Shmulik
  ספר על ילדה עיוורת המנסה לשרוד לבד בפאריז הכבושה, ומנגד נער "חנון" המגויס לצבא הנאצי ונאלץ לחשוף פרטיזנים ולהיות מעורב בהריגתם. הספר מתאר, תוך קפיצות בזמן את סיפר התבגרותם של השניים, תוך תיאור המסלול שנאלצו לעבור בגלל תלאות המלחמה. סיפור רגיש, המתאר את חייהם של אזרחים פשוטים במלחמה, ואופן התמודדותם (והמחיר שהם משלמים) עם אילוצים בגלל החברה אליה הם שייכים. ספר מומלץ בחום, טישו על-יד לא יזיק.