הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
4
5
1
0
גם ב - Kindle
ככה יעשה ליהודי

ככה יעשה ליהודי


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
4
5
1
0
29 
גודל (עמ'): 231
מו"ל: סלע מאיר

 

ממלכת פרס, האימפריה הרב-תרבותית ראשונה, מלקקת את פצעיה לאחר התבוסה ליוונים. קומץ יהודים עושה את דרכו לירושלים, לבנות את בית המקדש החדש ולהקים מדינה. במקביל עורך המלך אחשוורוש תחרות לבחירת מלכה חדשה. מרדכי בין יאיר, היושב ונשאר בשושן, מזהה הזדמנות להתקרב למלכות ופועל להפיכת בת דודו, אסתר, למלכה.

זהו הסיפור שלא סופר על מרדכי, יהודי מתבולל, דור רביעי למהגרים הנמשך אל החיים בממלכת ההזדמנויות הבלתי מוגבלות ומבקש להשתמש בכוחו, ביופיה של אחייניתו, בעמו ובאינטריגות פוליטיות בכדי להפוך למשנה למלך.

מחבר הספר מייקל אייזנברג, הוא אמריקאי מבטן ומלידה, ישראלי מבחירה, בוגר ישיבת אור עציון ו"ישיבה יוניברסיטי" ומקברניטי תעשיית ההייטק הישראלית.

"בין השורות של מגילת אסתר ובמנהגי חג הפורים חושף מייקל אייזנברג את אחד ממוקדי המתח של הזהות הישראלית היום: הפיתוי הכלכלי המניע צעירים רבים לחפש את עתידם מחוץ לארץ. מעמדו בעולם הכלכלי וניסיונו בשתי המולדות מאפשרים למחבר תיאור אמיץ ונדיר של ההזדמנות ושל מחירה. מדרש עכשווי האוחז בידו האחת בפשט העתיק ובידו השנייה בחדרי הסטארט-אפ התוססים. קול חשוב בשיחה היהודית העכשווית. קריאת חובה לכל צעיר ישראלי".
ח"כ רות קלדון

"קריאה המחברת את המגילה לחיים ומעוררת יהודים מתרדמתם".
הרב בני לאו

המשך קריאה