הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
1
5
2
3
גם ב - Kindle
כיסא פנוי

כיסא פנוי


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
1
5
2
3
37 
גודל (עמ'): 558
מו"ל: ידיעות ספרים

כיסא פנוי הוא הרומן הראשון של ג'יי. קיי. רולינג למבוגרים, יצירה של מספרת סיפורים מחוננת מאין כמוה.

"הרומן הגדול הזה כישף אותי... רומן רחב יריעה, שאפתני, מבריק, גס, מצחיק, מעציב עד מאוד ורהוט להפליא על אנגליה של ימינו, עשיר בחוכמה ספרותית... ספר מרגש מפרי עטה של אישה המבינה לעומקן את נפש האדם ואת "נפש הרומן" גם יחד."
- לב גרוסמן, Time Magazine

"הספר הזה משקף חריפות ופיקחות רבות לאין שיעור... יש בו משפטים שסימנתי רק כדי להבין איך מילים יכולות להצטרף זו לזו בצורה מענגת כל כך... מרגש באמת."
- The Washington Post

"כיסא פנוי הוא חוויית קריאה מלבבת... תיאור מעורר השתאות, מבריק ומרתק של החברה הבריטית היום."
- The Daily Mirror

"רולינג כתבה רומן מפואר... ספר אמיץ ביותר."
- The Bookseller

המשך קריאה

סקירות

 • אביגיל
  אביגיל
  הספר הזה מאוד שונה מהסגנון של רולינג בהארי פוטר ובסדרת הבלש סטרייק, הספר הזה מאוד ריאליסטי חד ונוקב, עם ביקורת ועם מסר, מעט קשה להתחבר בהתחלה אבל הכתיבה שלה סוחפת כמו תמיד. מומלץ
 • אביגיל
  אביגיל
  הספר הזה מאוד שונה מהסגנון של רולינג בהארי פוטר ובסדרת הבלש סטרייק, הספר הזה מאוד ריאליסטי חד ונוקב, עם ביקורת ועם מסר, מעט קשה להתחבר בהתחלה אבל הכתיבה שלה סוחפת כמו תמיד. מומלץ
 • yaelhar
  yaelhar
  עד עמוד 280 רולינג רק פורשת בפנינו את דמויותיה - די הרבה דמויות - ונותנת להן לספר את סיפורן, בלי להתערב. אחר כך היא אוספת לחיקה את הדמויות ומספרת סיפור נוקב, חד וממוקד, כאילו דרך אגב. מבחינתי - אפילו עמוד אחד מ-558 העמודים לא היה משעמם או מיותר.

  לרולינג יש הרבה מה לומר על החברה בה היא חיה. היא אינה מנסה - כך נראה - לעטוף את האמת שלה בקישוטים ובתירוצים. העולם אותו מתארת רולינג הוא עולם בו האנשים מנסים להעמיד פנים שהם משהו שהם לא. זה עולם בו הבריונים מצליחים לעתים קרובות. "בריונים" הם אנשים בכל גיל ובכל מין שהישגיהם מבוססים על דיכוי והפחדה של חלשים מהם. חלש מהם יכול להיות האישה הנשואה להם והילדים שלהם, יכול להיות נערה לא בטוחה בעצמה, או ילד דחוי ומסכן, שחווה את העולם כמקום בו הוא ננטש שוב ושוב.

  המון ביקורות חמוצות עליו קראתי קודם, שהתייחסו במידה רבה של האשמה לזה שהספר אינו דומה לספריה הקודמים של הסופרת, בגינוי לזה שהוא "ספר מבוגרים", ובשיפוט לגבי העובדה שהדמויות בו מתנהגות "לא יפה" משהו בסיגנון "אצלינו זה לא היה קורה"...(עוד איך היה קורה...).

  הספר הזה הוא באמת ספר למבוגרים: הסיפור קודר, לא מציע הרבה תקווה, ואיש אינו רוחץ בו כפיו בניקיון. יאהבו אותו כנראה האוהבים לקרוא על החיים ללא כחל וסרק, שאינם מטפחים אשליה רומנטית לגבי ההתנהגות האנושית, ואלה שאינם מקבלים כעלבון אישי חשיפה קצת אכזרית של מניעים לא נאצלים.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=73023