הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
3
5
6
5
כחוט השני

כחוט השני


דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
3
5
6
5

במקום 44 

26.4 

גודל (עמ'): 317
מו"ל: אריה ניר

 

האם תצליח נועה להתגבר על כאב הבגידות שהסבו לה שני הגברים שבחייה?

מהם הסודות האפלים שמנסים אהוביהן של חוגלה ומילכה להסתיר מהן?

האם יעלה בידי מחלה ותרצה להתגבר על אהבותיהן הנכזבות ולזכות באהבת אמת?

על רקע סוף נדודיהם של בני ישראל במדבר ותחילת ההתנחלות בארץ, מגוללת חוה עציוני-הלוי עלילה סוחפת ומרגשת, ועם זאת נאמנה למקור המקראי. אף שבנות צלפחד חיו בחברה הנשלטת על ידי גברים וזכויותיהן היו מועטות, הן לא השלימו עם גורלן, אלא גילו תעוזה ונחישות מרשימות במטרה לעצב את חייהן בכוחות עצמן.

 

חוה עציוני־הלוי היא פרופסור אמריטוס באוניברסיטת בר-אילן, ומחברת הרומנים התנ"כיים "אשת לפידות", "אפר על ראשה", "ולו שתי נשים", "אל אשר תלכי", "והמלך לא ידעה" ו"שפחתי בחיקך", כולם בהוצאת אריה ניר.

המשך קריאה

סקירות

 • רונית
  רונית
  ספר קסום. הסופרת מצליחה להעביר את אווירת התקופה ואורך החיים. סיפורן שת בנות צלפחד לאחר מות אביהן. מקסים!!
 • נופר
  נופר
  אני אהבתי את ההידוק סביב הדמויות, ולכן לדעתי אפשר בנקל להזדהות איתן.
  ראויה לציון החלוקה הנהדרת לפרקים, והמעבר הגמיש והחלקלק בין האירועים. זה בדיוק כמו שאני אוהבת!
 • שימרית
  שימרית
  סופרת ישראלית שאף פעם לא מאכזבת ! כל ספר מספר סיפור אחר מהתנ"ך. זהו הסיפור על בנות צלפחד , נשים , שבתקופה ההיא היו נחותות , מחליטות להיות אחראיות לגורלן . סיפור מעולה של סופרת מצויינת. מומלץ.
 • לימור
  לימור
  אני מאוד אוהבת את ספריה של חוה עציוני הלוי, ונהנית מכל אחד מהם, גם מספר זה נהנתי מאוד וממליצה.
 • אביגייל
  אביגייל
  חוה עציוני הלוי היא מן הסופרות שאני מחכה בכיליון עיניים לכל ספר חדש שלה. כמו כל ספריה הקודמים גם ספרה החדש כחוט השני מילא אותי בסקרנות וציפייה לקראת הסיפור המקראי החדש.

  כחוט השני מגולל את סיפורן של חמש בנות צלפחד שנותרו יתומות מאב ואם. בעולם שבו היו הגברים שולטים, מחוקקים חוקים ובעלי הממון, בעולם בו לא היתה לאישה כל זכות לקבל נחלה משל עצמה הפכו בנות צלפחד את הקערה על פיה ולא רק ששינו את החוק אלא למדו ולימדו כיצד יכולות נשים לדרוש את חלקן, לפרנס עצמן, ללמוד מקצוע בכוחות עצמן ולהמנע מתלות מוחלטת בגברים.

  כדי לדרוש את נחלת אביהן ממשה, זכות שהיתה שמורה לגברים בלבד נדרש מהן אומץ רב. התלבטויות רבות עברו בין האחיות בטרם פנו למשה ולא קלה היתה דרכן מול כל מי שהתנגד לדרישה זו ואף ניסה להכשילה. במצוות ה’ אישר משה לבנות צלפחד לקבל את נחלתן ובהחלטה זו נפרצה הדרך לשינוי מהותי בזכויות הנשים. היום נדמה כמובן מאליו לכל אישה לדרוש את חלקה בירושה כזו או אחרת אולם לא כך הדבר. אין זה מובן מאליו כלל ויש להביט אחורה כדי ללמוד ולהוקיר את פורצות הדרך שהביאו אותנו עד הלום.

  לצד דרישתן את נחלתן ידעו בנות צלפחד אהבה, תשוקה, ריגוש ואכזבה. לכל אחת מהן היתה אישיות מורכבת ומיוחדת בפני עצמה והיחסים בין האחיות ידעו תמיכה ואהבה מצד אחד ואכזבה ובגידה מצד שני.

  אנו נחשפים גם לגברים שסבבו אותן. יש שהיו חזקים ובעלי מעמד וממון, יש שלא היתה פרוטה בכיסם אף לא לתשלום המוהר וסוד גדול ואפל אפף את חייהם, יש שהיו נתונים למרותם של הוריהם עד שנאלצו לוותר על אהובת ליבם.

  הרבה אהבה אופפת את הסיפור המקראי הזה. כל אחת מחמש הבנות מוצאת את אהוב ליבה ובשפה עשירה ויפה מתארת הסופרת את תשוקת הגוף והכמיהה למגע, את התלבטויות הנפש הגעגוע והדאגה ואת העונג המופלא הזה שבאהבה עת מתאחדים ומתייחדים יחד אשה וגבר.

  סוף נדודי בני ישראל במדבר ואנו נודדים בסיפור המקראי הקסום הזה בין אהבתן לבחירי ליבן, תככים ומזימות, מלחמות, נצחונות מפוארים ותחילתה של ההתנחלות בארץ.

  אין ספק שסיפורי המקרא הם מהסיפורים היפים שיש. הספר והסיפור שאותם כותבת הסופרת בצורה מיוחדת רק לה תוך שמירה על שפה מקראית עשירה, נאמנות לסיפור המקורי ולדמויות יילווה אתכם כחוט השני הרבה אחרי שתסיימו את קריאתו.