הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.4
ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
8
3
גם ב - Kindle
כותבת הנאומים
מגי אוצרי

כותבת הנאומים

מגי אוצרי

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.4
ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
8
3

במקום 42 

31.5 

גודל (עמ'): 288
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

ביטון, שצמחה מהמיץ של הזבל, הפכה מילדת רחוב עבריינית ומסוממת לתקווה החדשה הגדולה של מערכת הבחירות הנוכחית. האישה הכריזמטית, החדה והנאה כובשת את הקהל באמצעות כרטיס הקיפוח ולא לוקחת שבויים. היא צמחה ממצוקות, היא יודעת היטב על מה היא מדברת, והיא מדברת: נאומיה הסוחפים הפכו מזמן לתופעה שלא נראתה כמותה בארצנו, וכולם יודעים שלטוב או לרע, לאנה ביטון היא אחת שהולכת "עם האמת שלה".


אך מהי בעצם האמת שלה? זה מה שליאת נחושה לגלות, כי דווקא היא — שמעריצה את לאנה ומקנאה בה בו בזמן — קיבלה את הכוח להרוס אותה כליל, או אולי דווקא לבנות אותה.


בעוד ליאת נסחפת למעמקי הסוד, היא מגלה שהאמת אף פעם לא פשוטה, וכמו לאנה — שום דבר אינו רק שחור או רק לבן.


סדרת טלוויזיה המבוססת על הספר כותבת הנאומים, עומדת לעלות בקרוב.


מרגלית (מגי) אוצרי, ילידת חיפה, 1983. דוקטורנטית למשפטים באוניברסיטת תל אביב. מתגוררת בתל אביב עם בן זוגה ועם בתם.


ספרה הראשון, שתי השמשות של דדיקה, ראה אור בהוצאת "כנרת זמורה ביתן", נכלל ברשימת ספרי הביכורים המומלצים של הספרייה הלאומית לשנת 2015, וזכה בפרס קרן לייב גולדברג. כותבת הנאומים הוא ספרה השני

המשך קריאה

סקירות

 • ליאורה
  ליאורה
  הספר הזה במובן מסוים הוא ספר של קצוות. הסופרת כותבת יפה מאוד, עברית טובה ורהוטה וגם יודעת לכתוב על תחושות ורגשות של הגיבורים. ההתחלה של הספר יוצאת מן הכלל. מדובר בניתוח של כריזמה נשית לעומת כריזמה גברית ובתוך זה שתול נאום משלהב המונים, מתוחכם ויוצר אמון בקרב שכבות אוכלוסייה רחבות.
 • שולי
  שולי
  הספר "כותבת הנאומים" מדבר על עדות ומעמדות, על האמת מאחורי עולם הפוליטיקה הצבוע והמתקתק ועל הנושא הטעון הזה שנקרא: "יחסים בין אמהות לבנותיהן".

  בצורה אינטליגנטית וסוחפת ובכתיבה יפה ורהוטה חושפת הסופרת מגי אוצרי את כל הסודות והתככים שקורים מאחורי הקלעים של העולם הפוליטי, נהנתי מאד מהעלילה, אהבתי את דמותה של ליאת ואפילו נשבתי בקסמה של לאנה, ספר מתח/מסתורין שמומלץ בחום לקריאה.
 • לימור
  לימור
  זה הספר השני שאני קוראת של אותה סופרת, ואת שניהם נהנתי מאוד לקרוא, כתיבה ועלילה טובות מאוד, מומלץ בחום.