הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
4.6 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
6
2
ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור
מארק טווין

ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור

מארק טווין

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
4.6 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
6
2
33.00 
33.00 

תקציר

"ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור" הוא מהרומנים הסאטיריים הנוקבים שנכתבו מאז ומעולם. גיבור הספר, האנק מורגן, הוא אמריקאי בן המאה התשע-עשרה המגיע בדרך פלאית לקמלוט, חצרו המיתולוגית של המלך ארתור במאה השישית לספירה. דרך עיניו של מורגן בוחן טוויין את החברה המודרנית של תקופתו שלו ומשלח בה חיצי ארס דקיקים, מהנים להפליא.

בכישרון ובתעוזה מגיש טוויין לקוראיו יצירה ספרותית שהקדימה את זמנה ומאז התפרסמה לראשונה בשנת 1889, הפכה לאגדה, יצירה שהיא סיפור הרפתקאות משעשע לכל גיל וביקורת חברתית חריפה בעלת עוצמה כמעט נבואית. "ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור" הוא רומן שובב, ססגוני ונשכני, המייצג היטב את אישיותו רבת הפנים של מארק טוויין. 

הוצאת גרף גאה להגיש לקורא הישראלי תרגום המדגיש את שפתו העשירה והמושחזת של טוויין, מגדולי הסאטיריקנים והציניקנים של התרבות המערבית, בתרגומה העדכני והמשובח של יעל אכמון.

מהדורה זו מלווה באיוריו של דניאל בירד שנוצרו במיוחד עבור פרסומו הראשון של הרומן, ובאחרית דבר מאת נועה מנהיים הממקמת את הספר בהקשר היסטורי ופוליטי ומצביעה על מקומו בביוגרפיה האישית של טוויין.

סמואל לנגהורן קלמנס (1910-1835), הידוע יותר בכינויו מארק טוויין, היה סופר, עיתונאי, סאטיריקן, נווד וממציא. מהדמויות הססגוניות ביותר שהעניקה התרבות האמריקאית לעולם. את שנות ילדותו העביר בעיירה חניבעל שעל גדות נהר המיסיסיפי. תקופה זו היא ששימשה השראה לשתיים מיצירותיו המפורסמות ביותר: "הרפתקאות תום סויר" ו"הקלברי פין".

כשבגר, עבר לגור בקונטיקט שבצפון ארה"ב, שם כתב, בין השאר, גם את "ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור". טוויין נחשב לאחד הסופרים הגדולים ביותר של העידן המודרני, ו-וויליאם פוקנר אף הכריז עליו כעל "אבי הספרות האמריקאית".

המשך קריאה
 • ISBN: 67621
 • גודל (עמ'): 367
 • מו"ל: גרף
 • יצא לאור ב-: 02/08/2009
 • שם המחבר: מארק טווין
 • תורגם ע"י: יעל אכמון

סקירות הגולשים

 • אלעד
  אלעד
  עוד ספר נפלא של מארק טווין, שמצליח לשלב כתיבה צינית וביקורת על החברה שבו הוא חי עם סיפור הרפתקאות מעניין ומותח.
 • טל
  טל
  ספר נהדר, שעשוי אפילו להפתיע את מי שגדל על טום סויר והאקלברי פין. לעיתים מצחיק ולעיתים מלנכולי ומפוכח, בהחלט גרם לי לגלות מחדש את מארק טווין.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו